loading...

مجله خبری آلما

مجله خبری آلما یک سایت خبری مناسب برای وبگردی است که می‌توانید بهترین خبرها را در این مجموعه مطالعه کنید

مقایسه دستگاه های لیزر موهای زائد

 لیزر موهای زائد یکی از رایج ترین روش از بین بردن موهای زائد است. امروزه در دنیا محبوب ترین روش به شمار می آید که چه بانوان و چه آقایان برای از بین بردن دائمی موهای خود از لیزر استفاده می کنند.

 اگر شما هم از داشتن موهای زیر پوستی رنج می برید یا از ژیلت ، موم  و ... خسته شدید و پوست شما در اثر استفاده مکرر از ژیلت دچار تیرگی شده است در این مقاله با ما همراه باشید تا با مقایسه دستگاه های لیزر موهای زائد،  بهترین دستگاه لیزر را انتخاب کنید. اگر در حال بررسی دستگاه های لیزر هستید، بسیار مهم است که تمام گزینه های موجود را در نظر بگیرید و با مقایسه آنها با توجه به نوع پوست و مویی که دارید بهترین انتخاب را کنید.
اگر به دنبال مراکز زیبایی و لیزر موهای زئد در شیراز هستید پیشنهاد می کنیم لیست کلینیک های لیزر موی زائد در شیراز را مشاهده کنید.
تنها مشکل اصلی لیزر این است که هزینه زیادی به بیمار تحمیل می کند. لیزر، آخرین و جدیدترین راه برای درمان موهای زاید است. بازار دستگاه‌های لیزر موهای زائد امروزه بسیار پررونق است. اما تنوع مدل‌های مختلف این دستگاه‌ها و کاربرد آن‌ها در رفع نیاز مراجعین با انواع رنگ پوست و موی متفاوت است. لیزرهای زیر برای درمان موهای زائد توصیه می شود:

دستگاه IPL :

آی پی ال intense pulse light یعین سیستم های نور شدید پالسی؛ در اصل لیزر نیست بلکه فلش لامپ های زنون هستند که نور چند طول موجی و non coherent ایجاد می کنند که قادر است اثرات گوناگون بر روی ساختارهای مختلف پوست داشته باشد و می توان با گزینش فیلترهای مناسب اثر دلخواه برای اهداف مشخص را بدست آورد.

دستگاه Elight :

این دستگاه ترکیب دستگاه IPL و دستگاه RF یا رادیو فرکانسی است.

لیزر دایود:

لیزر دایود جزء لیزرهای پر طرفدار بین عموم است. لیزرهای دایود رفع موهای زاید موجود به صورت پالسی و با طول موج های 800 یا 810 نانومتر می باشند. جذب این طول موج در ملانین تا حدی کمتر از لیزرهای الکساندرایت و یاقوت و بیشتر از Nd: YAG, IPL ها می باشد. به علت محدوده وسیع تنظیمات طول پالس و انرژی کاربردهای وسیعی داشته و قابلیت استفاده در پوست های تیره را نیز میسر می سازد. اگر فرد آگاهی و تجربه کامل نداشته باشد می تواند پوست فرد را بسوزاند. این دستگاه در نژاد ایرانی مناسب است.

مزایای لیزر دایود:

-    دارای عمق نفوذ بیشتر نسبت به الکساندرایت
-    کاهش ریسک به خاطر پالس یکنواخت
-    خنک سازی سطحی
-    قابلیت استفاده در پوست های تیره

لیزر الکساندرایت :

یکی از پیشرفته ترین دستگاه های لیزر دنیا برای از بین بردن موهای زائد می باشد. یکی از خصوصیات منحصر بفرد این دستگاه قابل تنظیم بودن طول موج (Pulse Duration) و میزان انرژی برای از بین بردن هر نوع مو و پوست می باشد . برخی بر این باورند که لیزر الکس از سایر لیزر های دیگر قدرتمند تر عمل کرده.  این دستگاه مجهز به سیستم خنک کننده مخصوص برای جلوگیری از سوزش می باشد.

سیستم لیزر Nd- YAG چیست؟

لیزرهای Nd: YAG برای استفاده در یک لامپ برق یا لیزر دیودی بطور اپتیکی پمپ شده اند. آنها یکی از رایج ترین انواع لیزر هستند، و برای بسیاری کاربردهای دیگر استفاده شده اند. لیزرهای Nd: YAG نوعا با یک طول موج 1064nm، در مادون قرمز، نور منتشر می کند.

الکساندرایت کندلا چیست؟

دستگاه الکساندرایت در دنیا بسیار شناخته شده است و کندلا یکی از برند‌های معروف تولیدکننده، در زمینه‌ی دستگاه‌ های لیزر پوست و مو است.  لیزر الکساندرایت به‌ویژه برای تیپ‌های پوستی خیلی روشن تا تیره کاربرد دارد. در زمینه‌ی موزدایی در نوع خود کم نظیر است و قیمت آن نسبت به سایر دستگاه‌های لیزر پوست، مو و زیبایی چند برابر است. سیستم خنک‌کننده‌ی الکس کندلا بسیار موثر و برای کاهش درد و سوزش در زمان انجام لیزر روی آن کار گذاشته شده است. تا جایی که دیگر نیازی نیست قبل از لیزر موها با این دستگاه، از کرم بی‌حس‌کننده استفاده کنید.


به طور کلی تعداد جلسات لیزر به عوامل متعددی بستگی دارد که معمولا در اولین مراجعه‌ به مراکز لیزر، توسط پزشک تعیین خواهد شد. یکی از فاکتورهای مهم در تعیین جلسات لیزر، ناحیه‌ای است که مورد لیزر قرار می‌گیرد. موهای قسمت‌های مختلف به جلسات متفاوتی نیاز دارند. البته عواملی از قبیل رنگ پوست، رنگ مو و ضخامت آن است که در از بین رفتن موها مؤثر است.

احمد بازدید : 7 دوشنبه 01 آذر 1400 زمان : 19:46 نظرات ()

اصلاح روابط مدیر و کارکنان و رهبری صحیح

توجه به روابط عاطفی و انسانی و شیوه رفتار بعضی از مدیران موجب می شود تا به آسانی زمینه دوستی و اعتماد پایدار بین مدیر و کارکنان واحد تحت سرپرستی ایجاد گردد.

به منظور بهبود روابط بین مدیر و کارکنان توجه به چند نکته مفید می باشد

-ارائه اطلاعات دقیق درباره عملیات سازمان و شفاف سازی کارها که موجب تقویت اعتماد و اطمینان کارکنان می گردد

-برگزاری جلسات برای رسیدگی به مشکلات کارکنان

-مدیر می تواند جلسات غیررسمی صنعت غذا با کارکنان خود ترتیب دهد. یا به مناسبت اتمام موفقیت آمیز یک کار فوق العاده با کارکنان خود نشستی ترتیب دهد.

باید توجه شود که رفاقت بیش از حد به کارکنان در راندمان کاری آنها تاثیر منفی نداشته باشد و مدیر را به هنگام اجرای برنامه های انضباطی با مشکل روبرو نسازد همچنین تبعیض در دوستی نیز موجب رنجش های می‌شود.

استفاده از نظرات و پیشنهادات کارکنان

بهبود در بهره‌وری با معجزه اتفاق نمی افتد و باید برای آن برنامه ریزی شود لازم است به تمام کارکنان فرصت مشارکت در برنامه های طراحی شده توسط مدیر داده شود. باید آنها را تشویق کرد که نظر خود را در مورد روش‌های بهتر اجرای کار ارائه دهند.

امروزه فلسفه مدیریت مشارکتی بر مبنای همکاری مدیر و کارکنان و تشریک مساعی آنها در نیل به هدفهای سازمانی در یک محیط دوستانه و پر تفاهم به صورت تصمیم گیری گروه قرار دارد.

طرح پیشنهاد کارکنان با این هدف به اجرا در می‌آید که کارکنان را برای ارائه پیشنهادات مربوط به کار خود یا کارهای دیگر که به سازمان در کاهش هزینه ها کمک می کند تشویق نمایند.

شرکتهای ژاپنی در ایجاد گروههای متشکل از کارگران و مدیران که به‌طور معمول روی مسائل جاری سازمان کار می کنند بسیار موفق بودند هر یک از کارگران عضو یک گروه مطالعاتی است و در آن گروه مشکلات کاری و راه‌حل‌های ممکن مورد بررسی قرار می‌گیرد.

این گروه ها گروه های کنترل کیفی یا هسته نظارت بر کیفیت را تشکیل می دهند الویت های گروه های کنترل کیفی یا هسته نظارت بر کیفیت برای بهبود فرآورده‌ها طراحی می گردد و سعی می شود با بهترین شیوه از توانایی قابلیت های اعضای گروه کار برای بهبود کیفیت استفاده شود. در جریان پی بردن به خصوصیات و استعدادهای متفاوت کارکنان از طریق کار کردن و آموختن در کنار هم تلاش های هسته ای نظارت بر کیفیت به تفاهم و بهبود ارتباط متقابل کارکنان می انجامند.

در گروه های متشکل از کارگران و مدیران، کارگران تشویق می شوند تا مشکلات موجود یا مشکلاتی را که امکان وقوع شان می رود به این گروه‌ها گزارش دهند. اساس چنین مذاکراتی تشویق کارگران به تفکر و بیان آزاد است و بنابراین از انتقاد از افراد مطلقاً پرهیز می شود. در نهایت باید کاری کرد که سازمان به سوی شکوفایی پیشرفت و بهبود مستمر حرکت داشته باشد در این مورد تدابیری همچون به کارگیری نیروی انسانی متخصص و هوشمند استفاده از مواد اولیه مرغوب هماهنگ سازی فرآیندهای انجام کار تنظیم زمان کار هماهنگ تجهیزات استفاده از طرح‌های تولید با ضایعات کمتر و ... نیز ضروری هستند.

برای حرکت به سوی پیشرفت و تعالی دائمی لازم است روحیه مشکل گشایی در سازمان به یک شیوه زندگی یا فرهنگ عمومی تبدیل شود این طرز تفکر باعث ایجاد کوششی پایان‌ناپذیر برای بهبود کارکرد کلیه کارکنان سازمان میشود تا که همواره برای بهبود سازمان تلاش و مجاهدت نمایند.

ره آورد های تکنولوژی

از دیگر عوامل مهم در بهبود بهره وری استفاده از بهترین و مناسبترین تکنولوژیست تکنولوژی به کارگران امکان می‌دهد با استفاده از نرم افزار و سخت افزار نوین کارایی و اثربخشی خود را ارتقا بخشند تکنولوژی همچنین موجب بهره گیری از سیستم های مدیریتی کارا تر و پیشرفته تر را در سازمان فراهم می سازد.

با به کارگیری تکنولوژی های جدید نباید انتظار داشت ظرفیت بالقوه به حد نهایی خود برسد . می‌توان با ایجاد تغییرات جزئی در جهت بهبود تکنولوژی مورد استفاده فعلی به نتایج خوبی در زمینه افزایش بهره وری دست یافت.

تحقیقات انجام شده موید این واقعیت است که به طور کلی بهره وری کار در مقایسه با آهنگ افزایش سرمایه گذاری ملموس به میزانی بالاتر و با آهنگ سریعتر ازدیاد پذیرفته است این امر دال بر ان است که با به کار گرفتن ماشین آلات بیشتر در ازای هر نفر کارگر به تنهایی علت ازدیاد بهره‌وری نمی باشد.

عامل سوم یعنی تحول تکنولوژیکی و دگرگونیهای شگردهای فنی مقدار سرمایه و نیز کار لازم برای تولید یک واحد کالا را به میزان زیاد تقلیل داده است.

چهار عامل کارایی کارگر جایگزینی سرمایه به جای کار صرفه جویی های ناشی از تولید به مقیاس وسیع پیشرفت های فنی بیشتر از سایر عوامل در ارتقاء سطح بهره وری تاثیر دارند.

جایگاه و اهمیت تحقیق و توسعه

امروزه سازمان های صنعتی به بخش تحقیق و توسعه خود بسیار توجه می‌کنند انها از این طریق هم هزینه‌های تولید را کاهش می‌دهند و هم محصولات نوین با کیفیت برتر و در مقیاس بیشتر تولید می‌کنند. سرمایه گذاری در امور تحقیقات و پژوهشی نه تنها باعث اتلاف منابع نمی‌شود بلکه سود آوری سرشاری نیز می‌تواند به دنبال داشته باشد. در جهان صنعتی امروز تحقیق و توسعه نقش مادر و سنگ اول زیر بنای پیشرفت و تکامل را دارد. شیوه های جدید مدیریت در پرتوی تحقیق و توسعه حاصل شده است.

افزایش سرمایه گذاری در تجهیزات و ماشین‌آلات

جایگزین کردن سرمایه به صورت تجهیزات و ماشین‌آلات به جای کارگر به ازدیاد محصول در ازاء نفر-ساعت کار کمک شایانی کرده است. امروزه اکثر صنایع پیشرفته جهان رباتیزه شده‌اند. ربات‌ها ماشین های تمام خودکاری هستند که حرکات انسان را شبیه سازی می‌کند و نمونه مشخص آن کارخانه تویتا در ژاپن است.

سود بردن از ابداعات و پیشرفت فنی در اکثر موارد بدون آنکه وجوه قابل توجهی در ماشین آلات و تجهیزات سرمایه‌گذاری شود، امکان پذیر نیست.

آن بخش از پیشرفت های تکنولوژی به طور مستمر و مداوم عمل می کنند و سطح کارآیی را از سالی به سال دیگر بالا می برند پدیده برتر و افزون تر از رهیافت های تکنولوژیکی می‌باشند. باید توجه داشته باشید که ماشین بخار کارآیی را یک شبه افزایش نداد بلکه سال ها طول کشید تا این ابداع بشر راه تکامل پیمود و به جایی رسید که توانست در زندگی انسان نقش اساسی را ایفا کند به بیان دیگر ترکیب انبوهی از اختراعات جزئی و یک اختراع اساسی بود که سودمند افتاد.

صرفه جویی های ناشی از تولید به مقیاس وسیع

هرچه کارخانه بزرگتر باشد مقدار تولید افزایش می یابد و هزینه متوسط هر واحد کالا کاهش می پذیرد زیرا هر واحد کالای اضافی فقط قسمت کوچکی از هزینه ثابت را به خود جذب می کند. بنابراین اندازه واحد تولیدی یا حجم تولید عامل اساسی دیگری است که بر سطح بهره‌وری تاثیر می گذارد. یکپارچه کردن صنایع ایجاد واحدهای عظیم و تولید هنگفت در ازدیاد کارایی تولید تاثیر بسزایی دارند و در تعبیر نهایی موجبات افزایش بهره وری را فراهم می سازد.

سایر عوامل موثر در افزایش سطح بهره وری

تغییر و دگرگونی در کیفیت مواد اولیه و نیز فرایند ساخت ممکن است موجب تقلیل کمیت مواد اولیه لازم برای تولید را فراهم سازد استفاده از نوعی سوخت برتر به جای سوخت پست تری که قبلاً مورد استفاده بوده بهره‌وری را افزایش می دهد. استفاده از حداکثر ظرفیت واحد تولیدی و اجتناب از تنگناهای تولیدی بی تردید اثرات بارزی بر بهره وری می گذارد. استفاده از تدابیر آرگونومی باعث سلامت شادابی رفاه و ایمنی کارکنان و در نتیجه باعث افزایش بهره‌وری کار می شود.

در صنایع مدرن امروزی به دلیل پیشرفت های خارق العاده در همبستگی فرآیندهای تولیدی و به مدد شبکه ارتباطات و مخابرات پیشرفته و انقلاب الکترونیک فرایندهای گوناگون تولیدی چنان به هم گره خورده اند برای مثال دیگر نیاز به ایجاد انبار و ذخیره سازی قطعات لوازم مواد اولیه و ... به شیوه قدیمی نیست زیرا پیوند از طریق شبکه کامپیوتری بین سفارش دهندگان و تولید کنندگان قطعات و مواد بسیار موزون و هماهنگ است. بدین معنا که اجزاء قطعات و مواد مورد نیاز کارخانه پس از سفارش به مقدار و تعداد لازم بدون معطلی برای فرایند تبدیل ارسال می‌شوند و این سفارش و دریافت به طور مستمر جریان دارد. به این نظام نظام تولید بهنگام و نظام موجودی صفر یا بدون انبار می گویند. در این نظام به جای این که کالا به مقدار زیادی خریداری و انبار شود همواره به اندازه نیاز و در جریان حمل و نقل و ورود به کارخانه است و از این جهت در هزینه های سرمایه ای به عملیاتی انبار و انبارداری صرفه جویی زیادی ایجاد می شود. از سوی دیگر مسائلی نظیر نظام اطلاعاتی مدیریت MIS صحیح رهبری درست روابط صنعتی مطلوب و وجود ارتباط صحیح بین کارکنان و کارفرمایان مطرح است. هدف از MIS عبارت است از تامین اطلاعات مورد نیاز برای مدیران در سطح مختلف به منظور تصمیم گیری صحیح و به موقع. هرگاه کارکنان نقش واقعی خود را در تحقق نهایی اهداف سازمان تشخیص دهند بی شک به کوشش و تکاپوی خود خواهند افزود در چنین شرایطی می‌توان انتظار داشت سطح بهره وری سریعتر افزوده شود.

مجددا تاکید می شود که یاد بهره‌وری را نمی‌توان به هیچ عامل واحد و منحصری منتسب داشت کارگرانی که آموزش بهتر و بیشتری دیده اند مادر از سرمایه بهتر و بیشتر به نحوه کارآمدی استفاده کنند و محصول بیشتری تحویل دهند بعلاوه سرمایه بهتر و بیشتر به کار گرفتن مطلوب‌تر کارگران آزموده را امکان پذیر می سازد در عین حال سرمایه بیشتر سود بردن از تکنولوژی پیشرفته را میسر می‌کند و تکنولوژی تکامل یافته به نوبه خود به کار گرفتن سرمایه را به نحوه کارآمدتر ممکن می نماید. پس از افزایش سطح بهره وری به جای آنکه متاثر از عامل یا علت بخصوصی باشد معلول ترکیبی از عوامل گوناگون و آثار متقابل آنها بر یکدیگر است.

نکاتی چند پیرامون عوامل موثر در افزایش سطح بهره وری

از آنجا که افزایش بهره وری یکی از اساسی ترین راههای دستیابی به تولید بیشتر و تأمین رفاه و بهزیستی افراد در جوامع مختلف است شناخت عوامل موثر در افزایش بهره وری از آرمان‌های پایه محققان و پژوهشگران این زمینه بوده است. برای افزایش سطح بهره وری عامل یا علت به خصوصی را نمی توان ارائه کرد بلکه ارتقاء بهره وری را باید معلول ترکیبی از عوامل گوناگون دانست.

با تعطیل کردن و از میان برداشتن واحدهای تولیدی غیرکارآمد می توان سطح کلی بهره وری را بالا برد.

علل تفاوت میزان بهره‌وری در کشور های مختلف

اگرچه امروزه نیروی کار تقریباً در کلیه کشورهای جهان از قدرت نیروی تولید بیشتری نسبت به یک قرن پیش برخوردار است اما با وجود کشورهای غنی تر در افزایش ظرفیت تولیدی و سطح بهره‌برداری خود به مراتب بیشتر از کشورهای فقیر موفق بوده اند و با پیشرفت زمان شکاف میان کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه از نظر میزان بهره‌وری عمیق تر میشود. البته در بین کشورهای توسعه یافته نیز بهره‌وری برخی کشورها در سطح پایین تری از سایرین قرار دارد.

نیروی انسانی یکی از مهمترین عوامل موثر در افزایش بهره وری است چنانچه ممالک آسیایی را به عنوان نمونه مورد توجه قرار دهیم می بینیم که از نظر کمیت نیروی کار در این کشور هیچ گونه کمبودی وجود ندارد. علت اصلی پایین بودن قدرت تولیدی نیروی کار در کشورهای آسیایی وجود کارگر غیرماهر به تعداد بسیار زیاد و کمبود شدید کارگر تعلیم دیده و ورزیده می باشد هنگامی که نیروی کار گیر ماهه خیلی بیشتر از میزان احتیاج باشد عرضه نیروی کار عملاً غیر مولد سخت فزونی می یابد و در نتیجه متوسط دریافتی عامل کار یا دستمزد شدیدا افت می نماید و در نتیجه بهره وری به صورتی چشمگیر تنزل می کند. اکثر کشورهای آسیایی به کشاورزی که بازده آن نسبتاً کم می باشد متکی هستند از منافع مالی کافی برای سرمایه‌گذاری در صنایع و در نتیجه جذب بخش از نیروی کار موجود به فعالیت هایی که دارای سودآوری بیشتر است برخوردار نیستند کشوری که قادر به تجهیز منابع کافی برای سرمایه گذاری باشد طبعا امکانات بیشتری برای افزایش سطح بهره وری خواهد داشت.

بسیاری از کشورهای در حال توسعه بخشی از منابع مالی محدود خود را به طرح های غیر اقتصادی اختصاص می دهند در بعضی از موارد جنگ و کشمکش های داخلی نیز موجب شده که منابع محدود به جای آن که به ایجاد تاسیسات و توسعه صنایع اختصاص یابد اتلاف شود.

شرایط اقلیمی اثری عظیم بر بهره وری دارد و یافته ها بر این نکته تاکید می کنند که در مناطق معتدل نسبت به مناطق استوایی و گرم نه تنها به بهره وری بالاتر می توان نائل امد بلکه آهنگ رشد بهره وری نیز در مناطق معتدل از شتابی به مراتب بیشتر برخوردار است.

گاهی اختلاف کشورها از نظر میزان بهره وری راباید معلول شرایط و مقررات بازرگانی و چگونگی روابط اقتصادی بین المللی آنها دانست.

لازم به ذکر است اختلاف موجود در میزان بهره وری مناطق مختلف را نمی توان کلا معلول عوامل ملموس و مادی دانست زیرا چه بسیارند عوامل غیر مادی از قبیل فرهنگ و اعتقادات یک قوم و ملت که نقش مهمی در عقب افتادگی برخی از کشور ها دارا می باشند.

پایین بودن سطح زندگی و کم بودن درآمد افراد عواملی هستند که بر تمایل به کار و عرضه انرژی سازنده و خلاقانه نیروی کار سخت اثر می گذارند و آن را به شدت کاهش می دهند. عوامل موجود در نظام اجتماعی جوامعی که اقتصادشان عمدتاً متکی بر کشاورزی سنتی است غالباً فقدان انگیزه برای تلاش را تشدید می کند و این وضعیت در بسیاری از کشورهای فقیر آسیایی به وضوح دیده می شود کشاورزی که در زمین اجاره ای کشت می کند و به تجدید اجاره و ادامه کار مطمئن نیست انگیزه چندانی برای بهبود زمین زراعی خود ندارد. غیبت از کار در کارخانه امری عادی و مناسبت های تشریفاتی جشن ها سوگواری ها و تعطیلات سالانه یک کشور نیز ساعت کار واقعی کار را در کلیه بخش ها تقلیل می دهد. تا زمانی که تحول اساسی در طرز تفکر برداشتها و باورهای افراد این جوامع به وجود نیاید سرمایه دانش فنی و منابع دیگر به هر اندازه و میزان که به کار گرفته شود از افزایش دائم و اضافه شدن فاصله و شکاف میان کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه جلوگیری نخواهد کرد.

فقدان انگیزه برای کار و کوشش و پایین بودن میزان مشارکت مردم از عوامل بازدارنده بهبود بهره وری در کشورهای در حال توسعه است و نقش نظام های حاکم مستبد اجتماعی سیاسی اقتصادی در آن کشورها بسیار چشمگیر است و برعکس در جوامع برخورداری از نظام های سیاسی حکومت مردم سالار و همچنین بهره مند از مواهب آزادی و عدالت اجتماعی اشتیاق وافری به کار و کوشش خلاقیت و آفرینش های علمی و هنری وجود دارد که حاصل آن توسعه و گسترش مشارکت اجتماعی سیاسی و اقتصادی مردم آن جوامع است.

احمد بازدید : 6 دوشنبه 01 آذر 1400 زمان : 19:44 نظرات ()

معرفی بهترین برندهای ژل و فیلر

در این مقاله با معرفی بهترین برندهای ژل و فیلر با شما همراه هستیم. در صورتی که برند فیلر مناسبی برای تزریق ژل انتخاب نشود ممکن است که عوارضی خطرناکی را برای فرد به دنبال داشته باشد و آسیب های جدی و جبران ناپذیری وارد شود. 

همان طور که می دانید در دنیای امروزه که رقابت زیادی بر سر زیبایی است، داشتن چهره ای خوب و متناسب یک فاکتوربسیار مهم زیبایی به شمار می رود و در اعتماد به نفس تاثیر بسزایی خواهد داشت. بسیاری از افراد به دلیل افزایش سن و یا عوامل دیگر ممکن است که دچار افتادگی گونه شوند و خط خنده ی آنها عمیق تر شود. آنها وجود دارداز جمله  تزریق چربی ، تزریق ژل و بوتاکس و دیگر موارد که از بین تمامی این روش ها تزریق ژل بسیار روش ایمن تری است.

اگر به دنبال بهترین مراکز برای تزریق ژل فیلر و بوتاکس هستید از لینک مراکز تزریق ژل و بوتاکس شیراز را دیدن کنید
در دنیایی پر از فیلرها و پروتزهای مختلف جهانی، فیلرهای ژوویدرم، استایلج و تئوسیال،  رستیلن و بلترو محصولاتی پیشگام به شمار می‌ روند که به افراد این امکان را می دهند تا با پر کردن بخش هایی از پوست که قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده اند و به داخل فرو رفته‌اند، چهره ای جوان داشته باشند. فیلرهای زیر چشم معمولا از اسید هیالورونیک طبیعی تهیه می شود که تناقضی با ساختار و ترکیب شیمیایی بدن شما ندارد. در نتیجه در طولانی مدت عوارضی نخواهد داشت. درادامه انواع مارک ژل ها و فیلرهای پوستی را ارائه خواهیم نمود:
در حال حاضر بهترین برندهای تزریق ژل در ایران به شرح زیر است:

 • ژل ژوویدرم ساخت لابراتوآر Allergan امریکا
 • ژل استایلج ساخت لابراتوآر Vivacy فرانسه
 • ژل تئوسیال ساخت لابراتوآر Teoxane سوئیس
 • ژل رستیلن ساخت لابراتوآر Galderma سوئیس
 • ژل بلترو ساخت لابراتوآر Merz کشور آلمان

مارک ژل ژوویدرم برند ژوویدرم XC:

از کاربردهای ژل ژوویدرم اولترا می توان برای رفع چین ها و خطوط ظریف و سطحی پوست نام برد. این ژل در رفع چین و چروک های عمیق تاثیرگذاری زیادی نخواهد داشت. این نوع پرکننده قادر است با حجم دهی و پرکنندگی بافت ها و اندام های مورد درمان چین ها و خطوط ظریف و سطحی را برطرف نماید. از این نوع فیلر در قسمت های نظیر اطراف لب ، بینی و چشم ها می توان بهره گرفت. جهت حجم دهی به لب ها از ژوویدرم اولترا XC استفاده می شود.

ژل استایلج:

این محصول توسط شرکت فرانسوی آزمایشگاه ویواسی تولید و برای اولین بار در سال 2011 وارد انگلستان شده است؛ استایلج اولین ژل تزریقی از جنس اسید هیالورونیک با لیدوکائین جهت بی حسی موضعی (لیگنوکائین) و آنتی اکسیدان به شکل مانیتول است که همگی در داخل یک محصول قرار دارند.  استایلج باعث برطرف شدن چین و چروک (پیشانی، خطوط پنجه کلاغی، بینی و چین و چروک اطراف چانه، دهان و غیره) شده، پوست را مرطوب و آبرسانی نموده و امکان تغییر در شکل و زاویه صورت را فراهم می آورد. (استخوان گونه، حفره گونه، حجم دهی به لب و صورت بیضی شکل)

ژل تئوسیال:

این محصول ساخت کشور سوئیس می‌باشد و می‌توان خطوط و چین و چروک‌های ظریف و شدید صورت را برطرف کرده و صورت را کانتور کرد.

پرلین ـ پرلین آل:

پرلین جهت برجستگی و حجم دهی به قسمت های صاف و تخت ، حجم دهی به لب ها و رفع چین و چروک و خطوط ظریف تا شدید مورد استفاده قرار می گیرد. پرلین به دلیل  دارا بودن مولکول های ضخیم و درشت و چسبنده خوب تر از ژل رستالین چروک ها و خطوط به نسبت شدید را پر می نماید و برطرف می سازد. دوام و مدت ماندگاری این نوع ژل از ۶ تا ۹ ماه متغیر می باشد.

ژل Restylane :

مانند ژل ژوویدرم ، محصولات فیلر دیگری از خانواده ی رستیلن نیز وجود دارند که برای درمان مناطق مختلف صورت به کار می رود. از رستیلن اصلی می تواند برای از بین بردن چین و چروک ها و نیز برای افزودن حجم لب های نازک استفاده کرد. Restylane Lyft ، ژلی بسیار ضخیم تر است که ، برای اصلاح چین و چروک های شدید مانند چین های بینی و همچنین برای گونه های از بین رفته و حجم دهی به آن ها استفاده می شود.

 ژل بلترو:

یک نوع فیلر هیالورونیک است که برای رفع چین و چروک برخی از نواحی پوست مورد استفاده قرار می گیرد . از بلوترو به هر دو حالت عمیق و سطحی بر روی پوست می توان استفاده کرد . این محصول بلافاصله بعد از تزریق نتایج فوری و قابل ملاحظه ای را ارائه می دهد.  بلوترو برای درمان چین و چروک های سطحی , پر کردن جای زخم های آکنه و نیز چین و چروک های عمیق صورت و نواحی خطوط لبخند  و … مورد استفاده قرار میگیرد.

برای مشاوره رایگان آنلاین به وب سایت آنلاین پذریش مراجعه نمایید

احمد بازدید : 7 دوشنبه 01 آذر 1400 زمان : 17:40 نظرات ()

بهره‌وری و راهکارهای بهبود و توسعه آن

منابع و عوامل تولید در هر سرزمینی محدود می‌باشند ولی احتیاجات بشر روز افزون، متعدد و نامحدود است. در نتیجه مصرف دائما در حال افزایش است و در صورتی که میزان تقاضا از میزان تولید بیشتر شود جامعه با نابرابری اقتصادی، تورم و مشکلات دیگر مواجه خواهد شد. اینجاست که ارزش و اهمیت بهره‌وری با توجه یا استفاده بهینه از عوامل تولید مطرح می‌شود.

بهره‌وری بسته به نوع افراد و در ارتباط با تجربه ها و دانش‌های آنها به نحوی گوناگون و غیر از آنچه به واقع هست مورد استفاده قرار گرفته است. رسالت اصلی علم مدیریت دستیابی به بهره‌وری بیشتر است، بهره‌وری حتی در خانواده که کوچکترین واحد اجتماعی است نیز معنی دارد به نحوی که دستیابی به زندگی با کیفیت و رفاه بیشتر سبب تلاش بیشتر و هدفمند خانواده‌ها شده است.

ارتقا بهره‌وری به تلاش برنامه ریزی شده و همه جانبه نیاز دارد. در پاره ای از مواقع ممکن است رسیدن به منابع حاصل از بهره وری چندین سال زمان نیاز داشته باشد از این رو سازمانها نباید در مراحل اولیه ناامید شوند. نظارت دقیق، بازنگری و اقدام اصلاحی برنامه های بهره‌وری را در مسیر صحیح خود قرار می‌دهد.

در برنامه ریزی برای بهبود بهره‌وری در بدو امر لازم است علل پایین بودن بهره‌وری در سازمان‌ها تشخیص داده شده و هدف نیز کاملا مشخص و روشن گردد. برنامه ریزی برای بهبود بهره‌وری شامل تغییر در روش‌های انگیزشی کارکنان و بهبود شرایط کار‌، بهبود نظام ها، دستورالعمل‌ها روش‌ها، فن‌آوری و ... است.

بهبود کیفی عامل کار

 نیروی انسانی مهمترین عامل در بهبود بهره وری است. با توجه به نکات زیر می‌توان بهره وری نیروی کار را افزایش داد:

 • نگرش مثبت کاری – داشتن غرور و افتخار کردن برای سازمان
 • ارتقای مهارت‌ها – از طریق آموزش و پژوهش
 • کمک به همکاران –کار گروهی
 • مشارکت در برنامه های بهبود بهره‌وری –گروه‌های کنترل کیفیت، طرح‌ها و پیشنهادها
 • اجرای درست کارها
 • حفظ سلامت جسمانی

مدیریت می‌تواند از طریق ایجاد انگیزش در کارکنان با اعطای پاداش های مادی، تفیض اختیار، ایجاد فضای دوستانه و شاد در بهبود بهره‌وری موثر باشد. به اعتقاد فابریکانت سرمایه گذاری در منابع انسانی عینا همانند سرمایه گذاری در ماشین الات و تجهیزات منشا بهره‌وری بالاتر است.

بر اساس تحقیق صورت گرفته در اتحاد جماهیر شوروی کلیه هزینه های آموزش و پرورش بر اثر افزایش تولید ناشی از تعلیمات داده شده به نیروی کار طی یک دوره ده ساله بازگشت شده و مستهلک می‌شوند.

برای بهبود کیفی نیروی کار علاوه بر آموزش باید به گماردن افراد در مشاغل مناسب، تندرستی افراد، محیط زیست و ... نیز توجه داشت. برای مثال در ساخت شاهراه پان آمریکن بررسی‌ها نشان داد که اضافه کردن غذای پروتئین دار به خوراک معمولی کارگران باعث گردید مقدار کار آنها به نحو قابل ملاحضه ای افزایش یابد.

هنگامی که ساعات کار طولانی باشد آهنگ کار بطیء است، بیماری به هنگام اشتغال رایجتر و میزان سوانح بالاتر است. نسبت کالای ضایع شده، مصالح تلف شده و ماشین آلاتی که خراب می‌شوند افزون‌تر است.

بهره‌وری را میتوان با کار زیرکانه‌تر و دقیق‌تر افزایش داد. میتوان با ارتقای کارایی فرایند کار از طریق استفاده از نرم افزارها و سخت افزارهای خودکار، تدابیر مهندسی صنایع و حذف مراحل زاید، بهره‌وری را بهبود بخشید. باید در نظر داشت دستیابی به ساختارهای عریض سازمانی و بهبود کارایی فرایند کار نیازمند به کارگیری سبکی از مدیریت است که به نوآوری و بهبود بهره‌وری بیشترین توجه را داشته باشد.

ایجاد تنوع در کارها و وظایف کارکنان و محول کردن تکالیف جدید که غنی سازی شغلی نامیده می‌شود عامل مهمی در جلب انگیزش و رضایت کارکنان به شمار می‌رود.

وجدان کاری

بیدار کردن وجدان کاری کارکنان و در نتیجه بهبود کیفی عامل کار، عمدتا از طریق آموزش و پرورش مستمر کارکنان برای ارتقای مهارت‌ها و کسب مهارت‌های جدید و ایجاد علاقه به کار در آنها، امکان پذیر است.

وجدان کاری عبارت است از گرایش درونی انسان‌ که به مدد آن فرد تمایل به انجام کار بیشتر و بهتر پیدا می‌کند و بدین وسیله به ارضای روانی و مادی می‌رسد. وجدان کاری را میتوان وضعیتی دانست که در آن افراد جامعه در مشاغل گوناگون سعی دارند تا کارهای محول شده را به بهترین نحو به انجام برسانند.

ارتقای وجدان کاری

برای ارتقا وجدان کاری اقدامات زیر را میتوان انجام داد:

 • اصلاح روابط مدیر و کارکنان و استفاده از روانشناسان برای بیدار کردن وجدان کاری
 • استفاده از نظرات و پیشنهادات کارکنان
 • استفاده از ره‌آورد‌های فناوری ( کامپیوتر، اینترنت و ... )
 • بکارگیری شیوه های جدید مدیریت
 • شفاف سازی شیوه های انجام کار و ارتقای سلامت اداری
 • بهبود قوانین و مقررات موجود
 • بیدار کردن و ارتقای تعهد و تقوای خدمت و احساس مسولیت کارکنان
 • ایجاد سرعت در اطلاع رسانی اداری

کیفیت زندگی کاری

شامل برنامه ها و اقداماتی می‌شود که منجر به ارتقای بهره‌وری و کیفیت در سازمان می‌گردد که شامل موارد ذیل است:

 • دادن پاداش‌های معقول به پرسنل
 • ایجاد محیط کاری امن، سالم و آرام برای کارکنان
 • ایجاد مشاغلی که توانایی کارکنان را ارتقا می‌بخشد
 • ایجاد امنیت و فرصت کافی برای رشد، بالندگی و تکامل شخصی
 • اجرای اقدامات و فعالیت هایی در سازمان که دارای مسئولیت اجتماعی باشند

اقدامات فوق نتایج ذیل را برای کارکنان خواهد داشت:

 • ایجاد رضایتمندی شغلی
 • ایجاد فرصت برای رشد و پیشرفت در مشاغل
 • روان شناختی کارکنان
 • تضمین و امنیت شغلی و تامین نیازهای مادی کارکنان
 • ایجاد روابط مناسب بین کارگر و کارفرما
 • بهبود شرایط کاری و کاهش میزان حوادث کاری
احمد بازدید : 4 یکشنبه 30 آبان 1400 زمان : 13:29 نظرات ()

انواع طراحی کابینت ام دی اف

در اینجا میخواهیم انواع مدل کابینت ام دی اف MDF را به شما معرفی کنیم. امروزه کابینت های ام دی اف در مدل های متنوع و زیبایی عرضه می شوند. این کابینت ها در رنگ های مختلف از جمله: کابینت ام دی اف سفید ، کابینت ام دی اف براق، کابینت ام دی اف سفید طلایی،کابینت ام دی اف سفید مشکی و ... می باشد.  مدل های مختلف ، تنوع رنگی زیاد و قیمت ارزان کابینت های mdf باعث محبوبیت زیاد آنها شده است. این مدل های متنوع میتونه برای رسیدن به طرح نهایی کابینت به شما کمک کنه. کابینت ها از انواع تجهیزاتی هستند که می توانند به دکوراسیون داخلی آشپزخانه چهره ای جذاب و متفاوت ببخشند. امروزه کابینت ها در انواع جنس و رنگ های مختلف ساخته می شوند که در میان این طرح های متنوع مدل کابینت های ام دی اف توانسته اند توجه افراد زیادی را به سوی خود جلب کنند.

کابینت ام دی اف چیست؟

ام دی اف یک محصول مفید از مشتقات چوب است. ام دی اف مخفف کلمه Mediumdensity fibreboard به معنی تخته فیبر با چگالی متوسط می باشد.  به طور کلی ام دی اف از ذرات خرده شده چوب تشکیل شده است. این الیاف توسط چسب یا رزین در یک دستگاه متراکم و فشرده شده و سپس تحت حرارت خشک می شوند و بعد از آن به قطعات مناسب برش می خورند.
طراحی دکوراسیون داخلی نقش بسیار مهمی در زیبایی منزل مسکونی دارد و جلوه ظاهری آن را چند برابر می کند. آشپزخانه پرکاربردترین و جذابترین بخش برای خانم های خانه دار است. افراد برای انتخاب بهترین نوع کابینت آشپزخانه موارد زیادی را ملاک خود قرار می دهند. با بررسی معایب و مزیت های هر کدام در نهایت اقدام به خرید کابینت کرده. اگر به دنبال خرید کابینت در شیراز هستید، می تونید لیست  کابینت ام دی اف در شیراز را مشاهده کنید. 
 قیمت کابینت ام دی اف نسبت به سایر کابینت های مختلف مثل کابینت گلاس، ممبران و چوب مناسب و ارزان تر است. البته به طور کلی کابینت آشپزخانه هایگلاس و ام دی اف از کابینت های اقتصادی محسوب میشه. یکی از مزایای مهم کابینت ام دی اف ، دوام بالا، زیبایی طرح ها و قابلیت ابزار خوری مناسب آنها است.

مزایا کابینت ام دی اف

 • هزینه مناسب
 • قابل برشکاری
 • موجود در اندازه و مدل های مختلف
 • پایدار و مقاوم
 • عدم داشتن نقص های طبیعی مثل گره های موجود در چوب
احمد بازدید : 7 شنبه 29 آبان 1400 زمان : 22:4 نظرات ()

رمان دختران لجبازپسران مغرور

 

مشاهده بخش سوم رمان دختران لجباز پسران مغرور

بخش چهارم رمان دختران لجباز پسران مغرور

 .شدم دانشگاه وارد ژکوند، لبخند یه با صبح.نشست و اومد هم آبتین مین، یه  خیلی هوا .مبد انجام رو عملیات زود که دست، دم گذاشتم رو نیازم مورد وسایل  هم رو شکم ملین قرص دوتا .زنهمی له له داره آبتین چجوری دیدممی بود؛ گرم خیلی  رفتم نباشه، مشخص چیزی که کردم، حلش خوب معدنی؛ آب توی انداختم

 .وایسادم روشونروبه

 .براتون بیارم گفتم ایدتشنه دیدم آب، بفرمایید آبتین، آقا -

 خیلی لبخند یه داد، جاشو تعجب به شک کم کم بعد کرد، نگاه بهم شک با اول

 .سرکشید نفس یه رو بطری .آورد هم رو قضیه وته سر مرسی، یه با زد محوی  آق ما جواب هم این .داشت فاصله باهاش صندلی یه که سرجام، نشستم برگشتم  دخترا، مثل هم آبتین .کرد دادن درس به شروع اومد استاد دقیقه چند از بعد .آبتین  خندم .نباشه زیاد چیزی نباشه، کم چیزی نوشتمی تمیز کرد،می عوض خودکار هی  رو فرصت هم من بیرون، بره که گرفت اجازه استاد از و پرید سرجاش از یهو گرفت،  پرت و چرت گنده، گنده بفهمه، کسی اینکه بدون آروم رو دفترش شمردم، غنیمت  اینارو »نکبت الیوسه، الیوسه لهه جامعه، انگل خرخر، کجایی، رفقیم« نوشتممی  از بعد سرجاش، گذاشتمش سروصدابی و آروم بعدش نوشتم؛ دفترش تو گنده، گنده  مرد نشستیم، دانشگاه حراست دفتر توی رفتیم.نشست و اومد هم آبتین مین، یه  نزاشتم جلو، کشیدم بینیم نوک تا رو اممقنعه .بازجویی کرد شروع حراست، مسئول  حجابی؟ با تو اا نادجو )حجابیم با دختر همچین من بله،(.بیاد بیرون موم تار یه  چمه؟ من مگه بله، -

 خودش، رو انداختمی چادر یه وشلوارک تاپ با بود ساله نه بود، عمم ا ا متح پس -

 .حالا - )واقعی داستان طبق(.مسجد رفتمی  نسبت؟ :مرد

 .چی ...هی :آبتین

 :گفت داد با مرد

 !چی؟ برای دویدیدمی هم دنبال :مرد

 .چی ...هی :آبتین

 کرده؟ گیر هیچی روی نوارت :مرد  .چی ...هی :آبتین

 .بیرون والسلام، اخراجید، روز سه هردوتاتون، :مرد

 .بیرون :مرد!نه :وآبتین من

 مرغ مثل آبتین دیدم ولی بیرون، رفتم ریلکس خیلی .استراحت روز سه بهتر، چه  هم من .کنه غش بود مانده کم بود، کلافه خیلی ره؛می ور اون به ور این از سرکنده

 .بیان قوزمیت دوتا اون تا بودم؛ نشسته صندلی رو ریلکس همینطوری  شدی؟ اخراج روز سه نیستی، ناراحت تو :آبتین  نه :گفتم ریلکس خیلی

 !خری خیلی ا اعقاو :آبتین

 :گفتم کردم، عوض نگاهمو مسیر

 .خودتونه از خری داری، لطف -

 .که ا اعقاو :آبتین

 .دوستاش سمت رفت بعدش  زدنت؟ کردن؟ چیکار :ریما

 کلته؟ تو چی عقل، جای به عزیزم، جان، ریما  گفتن؟ چی جدی حالا گچ، :مهتاب

 .اخراجید جلسه سه  چی؟ : مهتاب و ریما  .شنیدید که همین  .خورد دستم ببخشید، آخ :سارا  .خورده دستم ا لاثم که دستش، زیر زدم نامحسوس طور به البته  پرویی؟ خیلی دونستیمی کن، نگاه رو چشمت کوری؟جلو :آبتین

 .کردم عذرخواهی شما از که من ا امود لطفته، نظر ا لاوا -

 .شهنمی درست لباسم باعذرخواهی، :آبتین

 .کرد صحبت آدم عین تو با شهنمی بهتر؛ نشه، -

 .شدن خیر نقطه یه به نشستن پکر دیدم ها،بچه پیش رفتم  بروبچ؟ شده چی -

 .تحقیق واسه شمال بریم پوک، کله سه این با باید :ریما

 !یاخدا -

 بکنیم؟ غلطی چه :مهتاب

 .نمیام من -

 .دیمی دست از ترمتو نمره :ریما

 .درک به بدم -

 .شهنمی پاس ترم این :مهتاب

 .الاغ تا سه برم، اینا با میاد بدم نشه، -

 .گفتی وای :مهتاب  کنید؟می ناله و آه چتونه :ریما  رو جلسات ترینمهم از جلسه سه شدی؟ خل تو :ریما.ریما سمت برگشتم متعجب

 .نیستی کلاس سر

 .خالی شما جای عالی، خیلیم .استراحت روز سه بهتر، چه  گی؟می چی خاله به :مهتاب

 .بدبختم بفهمه، اگه مامانم  کنی؟ چیکار خوایمی :ریما

 .دونمنمی -

 .کشتت خاله شدی، ختبدب .اوف :مهتاب

 خونه؛ رممی همیشگی تایم سر گذرانم،می خوش گردم،می دور دور رممی .یافتم -

 .شهمی عالی

 

 ~بعد هفته یک~

 خالی جاتون گذشت؛ خوش بهم نبودم، دانشگاه تو که ایجلسه سه این حسابی  حرص من بیخیالی دست از هی ومهتابم، ریما نگو که گذشت خوش انقدر  چشمم خوردم،می رو قهوم داشتم بودیم، نشسته دانشگاه سلف تو . خوردنمی  از یدونه .دستش زیر زدم نزدیکش، رفتم .دستشه قهوه لیوان، دوتا که آبتین به خورد

 .لباسش رو ریخت هاقهوه

 کنیم؟ ناله و آه ما خواینمی ؟حالا بزنی دار رو آریان خواستینمی پیش، روز دو تا تو  .سفر ریممی دانشگاه جیگر پسر تا سه با .که نشد بد مه همچین :ریما

.شو خفه فقط -

 زنی؟می چرا حالا باشه، :ریما

 چشمای تو حسادتی چه دونینمی .نشد بد هم همچین ریماست، با حق :مهتاب  بود؟ دخترا

 !همین شید؛ خفه فقط -

 دور بریم ین؛آبت خواهر آوین، با قرار سر رفتم مستقیم .شد تموم کلاس اینکه بعداز  توی رفتیم کشیدیم؛ شیهه اسب مثل زدیم، زر کلی شاپ، کافی رفتیم اول .دور  زیادی انرژی با صبح.گذشت خوش ما به خیلی خلاصه .کردیم خرید گاو مثل پاساژ،  کرمی، مانتو .بپوشم لباس رفتم دادم، بدنم به قوصی و کش شدم، بیدار خواب از  یه .بردم هم رو کرمیم ست کفش و کیف مشکی، مقنعه یه با یخی جذب جین شلوار

 .کردم حرکت دانشگاه سمت به گرفتم وپنیر نون لقمه

 ضربه شد؛ جدا بابام از مامانم که بود سالم شش من بابام، دختر تک ریمام من  ب،**ل بود کافی برد؛می کلاس اون و کلاس این منو بابام خوردم، بدی خیلی روحی  رو من اومدمی هاپنجشنبه هاوقت بعضی مامانم .خریدمی برام چیز همه کنم؛ تر  کم شدم، افسرده دیگه ا ا عقاو آمریکا؛ رفت و کرد ازدواج یکی با ماه، دو از بعد .دیدمی  بود، سخت خیلی بود، سخت برام شدم؛ عصبانی و رنج زود بزنم، حرف اومدمی پیش  که رفتممی دانشگاه سمت به داشتم شدم، پیاده ماشین از و کردم پاک رو اشکام  اینکارا از کسی سارا از غیر ساراست؛ فهمیدم گرفت؛ پشت از رو چشمام یکی

 .کنهنمی  .وردار چشمام روی از دستترو سارا،  !سارام من فهمید که خره این :سارا

 .رفتمی راه داشت ژکوند لبخند یه با جفتم، اومد سارا  کلته؟ تو اینقشه چه باز -

 .هیچی تو، جون :سارا

 .بگو راستشو -

 احوال؟ حال سلام، :مهتاب  .عالی :سارا

 .افتضاح -

 .داشتن خبر موضوع این از مهتاب و سارا شد؛ محو لبخندشون کم کم  کنی؟می ناراحت انقدر خودتو چرا ...عزیزم :سارا

 !ندارم تو اسم به ایبچه نزن؛ زنگ دیگه گهمی زنم،می زنگ بهش وقتی نکنم؟  هیچ هستی؟ پدر از من انتقام یثمره تو گفتمی من ...به ...به ...که نمنک ناراحت  برو میگه ببینمت؛ فقط بیا مامانم، گم،می بهش وقتی ...ندارم تو به ایمادرانه حس

 .نیستم مادرت من عوضی، یدختره

 نگاه دیگه میکرد؛ نگاه بهم تعجب با شد،می رد پیشمون از هرکس زدم، زار بلند

 .نیست مهم امب ر مردم

 .نکن گریه من، بشم اشکات فدای الهی :سارا  .زدنمی زار و کردنمی گریه من پای به پا ها،بچه  .گذشت هاشسختی تمام با روز اون

 

ادامه در بخش پنجم رمان دختران لجباز پسران مغرور

احمد بازدید : 6 شنبه 29 آبان 1400 زمان : 20:13 نظرات ()

پلاسما تراپی چیست؟

در این مقاله به مواردی از جمله پلاسما تراپی چیست، پلاسما تراپی بینی، پلاسما تراپی صورت و موارد مشابهخواهیم پرداخت. اگر بخواهیم پلاسما تراپی را تعریف کنیم، پلاسما تراپی یک روش درمانی مدرن است که امروزه از جدید ترین روش‌های جوانسازی و شادابی پوست می باشد.

همان طور که می دانید در دنیای امروزه که رقابت زیادی بر سر زیبایی است، داشتن پوست خوب یک فاکتوربسیار مهم زیبایی به شمار می رود و زیبایی و طراوت پوست تاثیر بسزایی در زیبایی فرد خواهد داشت.
 از این روش معمولاً به عنوان جایگزین بوتاکس انتخاب می‌شود. بازسازی پوست پلاسما روش جدید غیر لیزری می باشد. به طور علمی، پلاسما نوعی گاز یونیزه شده و پر انرژی که از یون‌ها و الکترون‌های خنثی زیادی تشکیل شده است که آزادانه حرکت می‌کنند. برای بیان بهتر در مورد حالت پلاسما این‌گونه تصور کنید که در طبیعت سه نوع کلی حالت ماده وجود دارد. این سه حالت عبارت‌اند از جامد، مایع و گاز. جامد با گرفتن انرژی تبدیل به حالت مایع می‌شود و همچنین مایع با افزایش انرژی تبدیل به گاز می‌شود.
حال پلاسما از ماده حالت گازی شکل نیز انرژی بیشتری دارد. به عنوان مثال صاعقه نوعی حالت پلاسما را نشان می‌دهد. این حالت از ماده دارای دمای بسیار بالایی است و به طور قابل توجهی مستعد از دست دادن انرژی است چرا که دارای فشار پایینی است. در نتیجه در تماس با یک جسم سرد تر مانند بدن انسان انرژی آن بر بافت بدن تخلیه می‌شود.
اگر به دنبال بهترین مرکز پلاسما تراپی در شیراز هستید می تونید لیست مراکز پلاسما تراپی در شیراز را مشاهده کنید.

کاربرد پلاسما تراپی:

جوان سازی پوست و پلک ، رفع افتادگی پلک بالا و پایین ، از بین بردن خط و چروک های ریز اطراف چشم یا اطراف دهان و دیگر نواحی چین و چروک دار صورت. همچنین  پلاسما به لیفت صورت و سفت شدن پوست پیشانی ، گردن و غبغب نیز کمک می کند و همینطور تاثیراتی بر روی ترک های پوستی (استریا) داشته و همینطور به لیفت شکم می انجامد .


از دیگر کاربردهای پلاسما تراپی عبارتند از :

 • پلاسما تراپی بینی
 • لیفت بینی
 • جوان سازی دست ها
 • برطرف کردن کیسه های چربی چشم و رفع پف زیر چشم
 • درمان رگ های سطحی پوست و یا رگ های عنکبوتی
 • برطرف کردن آکنه فعال در بزرگسالان و یا جای زخم های طبیعی و یا ناشی از جراحی
   

جهت دریافت نوبت آنلاین پلاسما تراپی به وب سایت آنلاین پذریش مراجعه نمایید

احمد بازدید : 8 جمعه 28 آبان 1400 زمان : 18:58 نظرات ()

قسمت سوم رمان دختران لجباز پسران مغرور

 

مشاهده بخش دوم رمان دختران لجباز پسران مغرور

بخش سوم رمان دختران لجباز پسران مغرور

آبتین  دلم سارا، از ترسممی منم ...کنن اعلام رو پروژه این هایبندی گروه بود قرار وزام ر  این خوامنمی !خدا وایی !بیاره سرم ناجور بلاهای بیفتم تیم یه توی باهاش خوادنمی  ایبرگه شدم پیاده دانشگاه، تا روندم مستقیم شدم، ماشینم سوار اینکه از بعد .جنو  داخل رفتم خودمم اینا؛ سارا ماشین شیشه پشت زدم رو مبود کرده چاپ قبل از که  کنممی حال خیلی میاد؛ خوشم انقدر دختر این دادن حرص از چرا دونمنمی کلاس؛  مین، پنج از بعد .نشستم هابچه پیش جام، سر رفتم مستقیم .دادنش حرص با  شروع ز،می رو گذاشت رو گوی .شد کلاس وارد بود، دستش گویی که حالی در استاد

 .کرد خوندن اسم به

 و منصوری ، برومند هایخانم و خردمند سورنا فر، آریا آریان راد، آبتین :استاد

 .باهم صالحی

 !نه :سارا من

 .بشم تیمی هم خر کره این با تونمنمی من ولی واجب، احترامتون استاد :سارا  الاغ ...توام؟ با بودن تیمی هم مشتاق من خیلی که نه  !عمته الاغی، خودت !الاغ؟ گیمی من هب :سارا

.برگشتیم استاد سمت به زده بهت دو هر کشید، استاد که ایعربده با

 .بیرون راد؛ برومند، :استاد

 .بیرون رفتیم کردیم، جمع رو وسایلمون سریع

 دهنت؟ داخل گرفتیمی زبونتو اون دقیقه، دو تونستینمی :سارا

 !کثافت عمته، ...جیغ خرابکارم؟ من :سارا!رخرابکا لجباز دختره تو؟ یا من -

 .بزار احترام هو، ا امود جیغو؛ جیغ نزن، جیغ ا لاوا -

 !خری خیلی :سارا

 هابچه ساعت، یه بعداز .کردممی نگاش پوزخند یه با هم من بیرون، رفت دوید  و سورنا کین؟ انگار همه( .بودن عصبی عجوزه تا سه این با گروهی هم از همه اومدن،

 .رفتیم پارکینگ سمت به )ریانآ 

 ویز ویز هی من، کنار اومد پسر یه .کردممی خالی گاز سر حرصمو شدم، ماشین سوار

 .کردمی  تو؟ گیمی چی -

 ماشینت؟ پشت زنیمی بنر بزرگ چی برای الاغی، وقتی :پسره

 به نگاه یه ه،جاد کنار زدم رو ماشین لحظه یه !کرد؟می صحبت چی درمورد داشت  بود A3 برگه روی که ایگنده متن.رفت نداشتم آبروی این، این، کردم؛ ماشینم پشت  تیکه زنممی کلت با .کشممی رو همتون جیغ؛ .کردم مچاله گرفتم دستم توی رو  خر کره بشکنه دستت )ع(علی امام حق به !الهی بکشتتون خدا کنم؛می اتونتیکه  اتاق سمت رفتم اول خونه، داخل رفتم .خر پسره !اکبر الله !ایکبیری انتر گاو الاغ

 .دیوار به کوبندمش محکم زدن در بدون سام؛

 .خودت از گاوتر دوستای این با گاو، داری؟ تو که دوسته این الاغ، -

 .کنه رحم بهمون خدا ...!کرده رم نه، ...باشه :سام

 برگشت کرد،می بیداد توش ترس که ایقیافه با من، سمت کرد رو کرد، قطع رو تلفن

 .من سمت

 .الاغ ...جیغ ...کردم؟ رم من که -

 .بکنم غلط من :سام

 .نزنمت ....و ببخشم تا ببوس منو دست بیا بیشعور، -

 !ش ...با ...ب :سام

 که بیرون، برم در از خواستم .زدم ایپیروزمندانه لبخند یه بوسید، رو من دست اومد

 .سام سمت برگشتم بانیتعص با افتادم؛ برگه اون یاده

 .بیننمی بد وگرنه نپلکن؛ من ور و دور بگو، قوزمیتت دوستای اون به -

 .باشه :سام

 .آفرین  کردم، عوض نفتی آبی شلوار یه و ایسورمه شومیز یه با رو لباسام اتاقم، تو رفتم  از هم خونه تو !خدایا...که در به خورد چشمم که پایین، رفتممی هاپله از داشتم  درآوردم نفتی آبی شال یه برگشتم؛ رو بودم رفته که راهی .ندارم آرامش دستش  چشم خط یه با کمرنگ صورتی رژ یه با پوشیدم

 رفتم بود؟ نگفته بهم چیزی مامان چرا .اومدن خانواده با !به به .پایین رفتم کشیدم،  دختر یه .دادن و ر جوابم گشاده، روی با هم اونا دادم؛ بهشون بالایی بلند سلام یه

 .بود ششبیه هم خیلی بود، ناز خیلی بود، نشسته آبتین کنار

 گلت دختره خونتون، میایم وقت هر که شما جان محسن :)آبتین پدر(راد آقای

 .کن معرفیش هست، که حالا نیست؛

 .سرم تاج سارا، دخترم :بابا

 .انداخته راه سرم تاج چه نیگا، نیگا .من برم قربونش شده، مهربون چقدر بابا !اوه اوه

 .کردنمی نگام داشتن ژکوند، لبخند یه با همه

 و پسرم آبتین کنم،می معرفی دیدی؛ تازه رو من هایبچه کنم، فکر خب :راد آقای

 .بسته پشت از شیطونو دست ماشاالله، که سارا :بابا.شیطونم دختر آوین

 .بله که، اون :آبتین

 تو ماشاالله داشت؛ خبر قضیه از که سام الا سمتمون، برگشت تعجب با سرا همه  خاص برق از بود، روشن نورافکن اینا، آبتین یوالده خانم و ما والده خانم چشمای

 .بود گذشته

 .تروخدا ببخشید زدن، زنگ بهم دوستان برم، من ...چیزه :آبتین

 ذارهنمی صبح تا الان؛ بزارم دلم کجای و مامانم ...!خدا ای .رفت شد، جدا جمع از  مامان زدم؛ لبخند کوچمون، سر بقال به سری، اون »خبریه؟« :گهمی همش بخوابم،  خواستگاری، بیان خوانمی اگه«:گفتمی همش نکرد، ول پنج ساعت خود تا  صبح، تا »خواستگاریت؟ میاد کی ...!نمیاد گیرت این از بهتر خوبیه، پسره ...ها؟بگی کتش تو مگه بود؛ لبخند یه خدابه که دادممی توضیح براش هی خورد؛ منو مخ

 .آوین پیش رفتم .نذاشت ما واسه مصاب اعصاب روز اون خلاصه !رفتمی

 !هاباشیم خوبی دوستای هم با توانیممی بانو، شد عرض مجدد سلام  ریخته دوستی برنامه پیشت، بیام اینکه از قبل دختر آره؛ که معلومه سلام، :آوین

 .بودم

 :گفتم ایبچگانه لحن با

 جونم؟ آبجی آله هم، با دوستیم پس  کنیم؟ بازی میای آله، که معلومه :آوین  بازی؟ چه ...آره -

 چیه؟ داداشت ضعف نقطه...بچزونیم رو همدیگر داداشای :آوین

 .دختراش دوست -

 اوکی؟ برام، کن اس رو چهارتاشون شماره دم،می رو شمارم :آوین

 .تو حالا ...اوکی -

 مثل کنهمی شروع روشون، بیفته خط حساسه؛ روشون حسابی ...راشدفت :آوین

 .شهمی حال با خیلی زدن، جیغ دخترا

 .دستم دادی آتویی خوب ایول، -

 لبخند یه با صبح!پسر گل بشه پاره حنجرت کنممی کاری آبتین، آق برات دارم فکر  رو عملیات زود هک دست، دم گذاشتم رو نیازم مورد وسایل .شدم دانشگاه وارد ژکوند،  دوتا .زنهمی له له داره آبتین چجوری دیدممی بود؛ گرم خیلی خیلی هوا .بدم انجام چیزی که کردم، حلش خوب معدنی؛ آب توی انداختم هم رو شکم ملین قرص

 .وایسادم روشونروبه رفتم نباشه، مشخص

 .براتون بیارم گفتم ایدتشنه دیدم آب، بفرمایید آبتین، آقا -

 خیلی لبخند یه داد، جاشو تعجب به شک کم کم بعد کرد، نگاه بهم شک با اول

 .سرکشید نفس یه رو بطری .آورد هم رو قضیه وته سر مرسی، یه با زد محوی  آق ما جواب هم این .داشت فاصله باهاش صندلی یه که سرجام، نشستم برگشتم  دخترا، مثل هم آبتین .کرد دادن درس به شروع اومد استاد دقیقه چند از بعد .آبتین  خندم .نباشه زیاد چیزی نباشه، کم چیزی نوشتمی تمیز کرد،می عوض خودکار هی  رو فرصت هم من بیرون، بره که گرفت اجازه استاد از و پرید سرجاش از یهو گرفت،  پرت و چرت گنده، گنده بفهمه، کسی اینکه بدون آروم رو دفترش شمردم، غنیمت  اینارو »نکبت الیوسه، الیوسه هله جامعه، انگل خرخر، ایی،کج رفقیم« نوشتممی  از بعد سرجاش، گذاشتمش سروصدابی و آروم بعدش نوشتم؛ دفترش تو گنده، گنده

ادامه در بخش چهارم رمان دختران لجباز پسران مغرور

احمد بازدید : 9 جمعه 28 آبان 1400 زمان : 18:54 نظرات ()

بهره‌وری مجموعه عوامل

فابریکانت بهره وری مجموع عوامل را به این نحو تعریف می‌کند که هنگامی که مجموعه محصول تولید شده را در مقابل مجموعه نهاد ها به سنجش می گیریم بهره وری مجموعه عوامل حاصل می‌شود. مجموعه عوامل به کار گرفته شده در تعریف فوق تنها شامل نیروی انسانی نمی شود بلکه علاوه بر آن سرمایه گذاری در کارگاه تجهیزات وسایل ابزار و همچنین مصرف مواد اولیه را نیز در بر دارد.

فوراستیه برای محاسبه بهره وری مجموعه عوامل فرمول زیر را ارائه می کند

بهره وری مجموع عوامل = حجم فیزیکی محصول / کار مستقیم + کار غیر مستقیم + مواد و مصالح مصروفه + انرژی مصروفه + هزینه سربار

در تعریف اول درمدلهای ارائه شده برای اندازه گیری بهره وری مجموعه عوامل پیچیدگی و ابهام خاصی مشاهده نمی شود اشکال واقعی هنگامی مطرح می گردد که بخواهیم عوامل مورد نظر را در مخرج کسر موزون و به هر یک ضریب ویژه انتساب دهیم چرا که روش های گوناگون موزون کردن عوامل نتایج حاصله را به نحو قابل ملاحظه دگرگون می سازد ، بدیهی است هر قدر شیوه اندازه‌گیری پیچیده تر شود احتمال خطا افزایش پیدا می‌کند.

فرمول P=o/aL+bK فقط هنگامی در عمل قابل پیاده شدن است که مقادیر ضرایب a و b به دقت مشخص شود.

بهره وری عامل منفرد

دومین مفهوم اساسی در سنجش بهره وری بهره‌وری بخشی یا عامل منفرد می باشند

بهره‌وری سرمایه

بهره‌وری سرمایه یا به بیان دیگر میزان تولید به ازای هر واحد از سرمایه به کار گرفته شده در ساده ترین شکل به صورت زیر ارائه می شود

بهره‌وری سرمایه= مقدار تولید / میزان سرمایه بکار گرفته شده

مشکلی که پیش می آید این است که میزان سرمایه به کار گرفته شده را چگونه باید تعیین نمود روش محاسبه استهلاک یکی از عواملی است که در تعیین سرمایه به کار گرفته شده دخالت دارد.

می توان گفت که برای انجام محاسبات بهره وری سرمایه با استفاده از مدل های موجود تقریباً هیچ گونه نتیجه علمی مترتب نیست.

بهره‌وری مواد

مدل سنجش بهره وری مواد اولیه در ساده ترین شکل عبارت است از

بهره‌وری مواد اولیه= میزان محصول تولید شده / مقدار مواد اولیه مصروفه

این مدل به اقتضای مورد می‌تواند اشکال پیچیده به خود گیرد یعنی مخرج کسر می‌تواند شامل مجموعه ای از انواع مواد خام مصالح و ملزومات باشد. هر یک می‌تواند به اقتضای سهمی که در تولید دارد بر اساس ضرایب ویژه‌ای محاسبه موزون شود.

شاخص هایی که در نتیجه محاسبات بهره وری مواد به دست می آیند می‌‌توانند طی دوره ای از زمان شواهد ارزشمندی در این باب ارائه کند و نشان دهد که آیا کیفیت بهتر مواد خام و مرغوبیت آن هاست که موجب ارتقاء سطح بهره‌وری را فراهم می‌کند یا آن که به خاطر استفاده از روش های بهتر و صحیح تر خرید و انبارداری و مصرف مواد خام است که اتلاف کمتری صورت می‌گیرد و در نتیجه بهره وری افزون‌تری آید می شود.

با آنکه تجزیه و تحلیل یافته های ناشی از محاسبات بهره وری مواد می تواند برای افزایش سطح تولید و اعتلای میزان بهره وری بسیار مفید باشد به سبب اشکالات بنیادین که در تعیین مقدار واقعی رقم مخرج کسر یاد شده وجود دارد استفاده از مدل های سنجش بهره وری مواد بسیار محدود است.

بهره وری کار

هنگامی که از بهره وری بدون توصیف بیشتری سخن گفته می‌شود مراد اشاره به بهره وری کار یا بهره‌وری نیروی انسانی است. به همین دلیل اندازه گیری بهره وری کار معمولی ترین طریق اندازه گیری بهره وری است در سنجش بهره‌وری عامل کار حجمی فیزیکی محصول تولید شده یا ارزش پولی آن به ازای هر واحد نیروی کار مصروفه مثلاً ساعت نفر تعیین می شود.

علت عمده این امر که انجام محاسبات بهره‌وری کار به خلاف سایر روش های سنجش بهره‌وری این پایه مورد استقبال و عمل پژوهشگران قرار گرفته آن است که بر خلاف انجام محاسبات شاخص های بهره وری کار در دست داشتن اطلاعات زیاد ضروری نمی باشد و محاسبات آن تقریباً آسان صورت می پذیرد نسبتاً آمار و ارقام بیشتر و صحیح تری در این زمینه یافت می‌شود.

مدل پایه ای سنجش بهره‌وری کار را می‌توان به شکل زیر ارائه کرد

بهره‌وری عامل کار = میزان محصول تولید شده / مقدار نیروی انسانی بکار گرفته شده

صورت کسر را می توان به صورت حجم فیزیکی کل محصول یا به صورت ارزش پولی کل محصول بیان کرد اما مخرج کسر چگونه تعیین می شود.

طبق نظر اشتاینر و گلدنر کل ساعت کار مشتمل است بر میزان کار کارکنان تولیدی به علاوه میزان کار کارکنان اداری و دفتری کادر تعمیراتی و کارکنان کادر سرپرستی اما از دید فوراستیه کار مورد نظر در کسر یاد شده فقط جمع کار مستقیم و کار غیر مستقیم است و کارهای قراردادی خرید خدمت در محاسبه لحاظ نمی شوند.

در مورد بهره‌وری کار چنانچه اعتقاد به عدم تساوی مطلق اجزای مخرج کسر بوده و تمایل به موزون کردن آنها از طریق انتصاب ضرایب ویژه وجود داشته باشد باز مشکلات عدیده پدیدار خواهد شد به همین سبب است که امروزه در اکثر محاسباتی که در این زمینه انجام می پذیرد اجزای مخرج کسر مورد اشاره همگن و متجانس فرض می شود.

تفسیر شاخص های بهره وری کار

این امر که در سنجش بهره‌وری میزان ستانده نیروی کار به عنوان معیار مرسوم از مقبولیت عام برخوردار است نباید منجر به این استنتاج شود که تغییرات حاصله در شاخص های بهره وری منحصراً به تلاش کارگران و بهبود کیفیت و کمیت نیروی کار مهارت آنها مرتبط می‌شود.

فابریکانت در این مورد اعتقاد دارد پیدایش تغییر در شاخص میزان تولید به ازای هر نفر ساعت کار متاثر از ایجاد تغییر در سه عامل است

۱-تغییر ناشی از میزان سرمایه که به ازای هر نفر ساعت کار به خدمت گرفته می شود

۲-تغییر ناشی از میزان کارایی مجموعه کار و سرمایه مصروفه

۳-تعبیر ناشی از متوسط کیفیت و مهارت نیروی انسانی به کار گرفته شده

اشتاینر و گلدنر دلایل ایجاد افزایش بهره وری کارگاهی فرضی را طی ۵ مورد به شرح زیر خلاصه می کنند؛

۱-ممکن است مهارت کارگران افزایش یافته باشد یا آنکه ممکن است کارگران صرفاً به تلاش خود افزوده باشند

۲-ممکن است واحد تولیدی تعداد ماشین آلات را به ازای هر کارگر افزایش داده باشد یا آنکه ماشین‌های بهتری را به کار گرفته باشد

۳-ممکن است درجه مرغوبیت مواد خام افزایش یافته باشد

۴-ممکن است روش و سازمان تولید تغییر یافته باشد.

۵-افزایش مشاهده شده ممکن است ناشی از بهره‌برداری از ظرفیت کامل واحد تولیدی باشد.

احمد بازدید : 5 جمعه 28 آبان 1400 زمان : 18:48 نظرات ()

آنچه در مورد جراحی و عمل بینی باید بدانید

جراحی بینی جزو بالاترین درصد های جراحی زیبایی در کشور ماست. چه آقایان چه بانوان  سلایق و دید متفاوتی در انتخاب بینی ایده آل خود دارند. انسان ذاتا به دنبال زیبایی و زیباتر شدن است. در ایران، هر روزه عمل جراحی بینی رو به رشد است.

 اگر قصد جراحی انواع بینی گوشتی و استخوانی را دارید، انتخاب بهترین  متخصص جراح پلاستیک امری بسیار مهم است. اگر در شیراز زندگی می کنید و به دنبال بهترین متخصص جراحی بینی هستید از لینک رو به رو می توانید لیست بهترین متخصص جراحی بینی در شیراز را مشاهده کنید. افراد زیادی به دلایل مختلف حاضر هستند زیر تیغ جراحی بروند.  اما اگر نتیجه مورد انتظارشان را مشاهده نکنند، به جز مشکلات ظاهری، مشکلات جسمی و آسیب های جبران ناپذیری ممکن است به فرد وارد شود.  عمل زیبایی بینی طبیعی جزو بالاترین درصد های جراحی های زیبایی در کشور ماست. به همین دلیل انتخاب بهترین متخصص جراح بینی کاری دشوار می باشد. در اینجا لیستی ازبهترین و مجرب ترین متخصص ها را برای راحتی حال شما فراهم کرده ایم که بتونید انتخاب مناسب تری داشته باشید.

انواع روش های عمل بینی

1- روش رینوپلاستی بسته:

روش اولیه جراحی بینی بوده و مدت‌هاست که بسیاری از جراحان پلاستیک بینی از آن استفاده می‌کنند. در این روش از طریق سوراخ های بینی و در داخل خود بینی انجام می شود.

2- جراحی بینی به روش باز:

روش جراحی باز ، روش جدیدتر عمل بینی است. در این روش برش پوستی روی کلوملا داده می‌شود، پوست روی بینی کاملاً به سمت بالا رانده شده جراحی زیر دید مستقیم صورت می‌گیرد. عیب این روش نیاز به برش پوستی کلوملا و تورم بیشتر پس از جراحی نسبت به روش بسته است. با توجه به اینکه وسعت آزادسازی پوست در این روش بیشتر است، بر طرف شدن تورم بینی به خصوص سر بینی در این روش کمی طولانی تر از روش بسته است ولی نهایتا این تورم در همه بیماران از بین خواهد رفت.
در ادامه به بررسی مزایا و معایب هر کدام از این روش ها خواهیم پرداخت.

مزایای جراحی بینی به روش باز:

کمتر شدن احتمال غیر قرینگی بینی
سهولت در گذاشتن گرفت های غضروفی و استخوانی یا پروتز ها
فضای بیشتر برای کار کردن جراح
توانایی برای انجام عمل در بینی های مشکل
این روش در اعمال ثانویه ارجح است
تجربه نشان داده است که رینوپلاستی باز در بد شکلی های شدید بینی نتیجه بسیار بهتری خواهد داشت
مزایای روش بسته جراحی بینی:
زمان عمل در این روش حدود 15 دقیقه از روش باز کمتر است
بر روی پوست کلوملا برشی وجود ندارد 
در این روش ورم نوک بینی کمتر ازروش باز است لذا ورم زودتر برطرف میشود.

استراحت بعد از عمل بینی؟

استراحت کامل فقط برای روز اول عمل است و ازروز دوم شخص میتواند از بستر خارج شده و کارهای شخصی خود را انجام دهد. راه رفتن، نشستن و مطالعه بلامانع است. ولی شخص باید حداقل تا یک ماه از انجام کارهای سنگین و حرکات ورزشی شدید خودداری نماید. زیرا این کارها خطر خونریزی و تورم و یا تغییر شکل بینی را بالا میبرند و برای کسی که مورد عمل قرار گرفته مضر هستند.

جهت نوبت دهی آنلاین به وب سایت آنلاین پذریش مراجعه نمایید.

احمد بازدید : 7 پنجشنبه 27 آبان 1400 زمان : 21:20 نظرات ()

روش‌های اندازه گیری بهره‌وری

تدوین یک استراتژی موفق برای بهبود بهره‌وری، مستلزم تنظیم روشی سیستماتیک برای اندازه‌گیری بهره‌وری در سطوح خرد و کلان است.

اولین گام در اندازه گیری بهره وری اندازه گیری ستانده است گام بعدی شناسایی انواع نهاد و اندازه‌گیری آنهاست. در نهایت با تقسیم ستانده بر نهاده بهره‌وری به دست می آید.

معیارها از سازمانی به سازمان دیگر و از صنعتی به صنعت دیگر تغییر می‌کند. توجه داشته باشید که در اندازه گیری بهره وری مجموعه عوامل لازم است محدودیت ها و شرایط محلی  از جمله بیکاری تورم و رقابت داخلی و خارجی مورد توجه قرار گیرد.

در صنایع تولیدی و کارخانجات معیارهای اندازه‌گیری بهره‌وری ملموس‌تر هستند ولی تامین چنین معیارهایی به بخش خدمات و به کار بردن این معیارها در سازمانهای خدماتی دارای مشکلاتی است.

در محاسبه اندازه گیری بهره وری به طور اخص هدف آن است که مشخص شود هر انسان یا هر ماشین هر واحد انرژی یا هر واحد از مواد به کار گرفته شده تا چه اندازه سودمند و مولد است است یا به بیان دیگر چه مقدار تولید می کند.

ثبت تغییراتی که در این شاخص ها روی می دهد د و سپس مطالعه آنها طی یک دوره زمانی و مکانی خاص و با سنجش آن ها در محله های مختلف در تصمیم گیری های بنیادی برای تخصیص منابع تولید برنامه‌ریزان اقتصادی را کمک می کند.

عامل مهم در اندازه گیری بهره‌وری

عامل مهمی که باید به آن توجه شود استفاده از ارقام واقعی داده و ستانده به جای مقادیر اسمی آنهاست در واقع وقتی مقادیر داده و ستانده به واحد پول کشور بیان می شوند باید به جای قیمت‌های جاری بازار از قیمت های ثابت استفاده شود زیرا در صورت وجود تورم هزینه ها افزایش می یابند.

قیمت ها در سال‌های مختلف باید بر اساس ارزش واقعی آن ها بیان شود این کار با تبدیل قیمت‌های سال های مختلف به قیمت های یک سال پایه انتخاب شده به وسیله شاخص قیمت ها صورت می گیرد.

استفاده از بهره وری به عنوان معیاری برای محاسبه کارایی مفید می باشد و می تواند عملیات لازم را برای تخصیص بهینه و مطلوبیت منابع هدایت کند بدین سان بهره‌وری می تواند به عنوان یک متغیر در پیش بینی و برنامه ریزی عمل کند.

مقایسه بهره وری

گرچه محاسبه سرد و روند بهره وری یک سازمان یا یک کشور مفید است اما به هیچ وجه کفایت نمی کند و لازم است که سطوح و روند بهره وری با دیگر سازمان‌ها و کشور مقایسه شود تا موقعیت آن شرکت و کشور در بین آنها معلوم گردد.

برای دستیابی به ابزارها و روش هایی در جهت بهبود بهره وری پی بردن به این امر که چرا دیگران دارای سطح و نرخ رشد بالاتری هستند سودمند خواهد بود.

مقایسه بهره‌وری به سازمان‌ها و کشورها کمک می‌کند تا از تجارب یکدیگر استفاده کرده و به بهبود بهره‌وری خود بپردازند.

در محاسبات بهره وری برخی موارد می‌توان بهره‌وری را از مقایسه مقدار کار انجام شده با اهداف از قبل تعیین شده به دست آورد در آزمایشگاههای تحقیقاتی، صنعت ساختمان یا سازمان هایی که بر مبنای پروژه کار می کنند بهره وری کلی از طریق مقایسه طرح های تکمیل شده باطرحهای برنامه ریزی شده اندازه گیری می شود بدین ترتیب معمولاً استاندارد ها تعیین می شوند و عملکرد سازمان با این استاندارد ها مقایسه می گردند.

سنجش میزان داده ها و ستانده ها

به‌نظر سالتر اندازه گیری بهره وری به مفهوم میزان تولید در ازای یک واحد داده یا نهاده می باشد. بنابراین می توان گفت میزان تولید یا ستانده ها به ازای هر یک ساعت نفر کار، میزان تولید به ازای هر واحد انرژی مصروفه، میزان تولید به ازای هر واحد سرمایه گذاری شده و ... مورد سنجش قرار خواهد گرفت.در فرمول  ( بهره وری = مقدار تولید / میزان داده ) اندازه گیری میزان ستانده و میزان نهاده مطرح است.

اندازه گیری میزان ستانده و نهاده

در آخرین توصیه نامه دفتر مرکزی سازمان بهره‌وری آسیایی فرمول زیر برای اندازه گیری بهره وری مجموعه عوامل پیشنهاد شده است

P=O/aL+bK

در این فرمول p بهره وری مجموعه عوامل مورد سنجش l میزان نیروی انسانی به کار گرفته شده k میزان سرمایه مورد استفاده a و b به ترتیب وزن یا ضریب l و k هستند.

در همین توصیه نامه ذکر شده اصولا  اندازه‌گیری بهره‌وری مجموعه عوامل با هیچ یک از فرمول ها و مدل های موجود برای استفاده تمام کشورهای عضو مناسب نیست و اجرای مطالعات و تحقیقات و بررسی های مقدماتی برای یافتن مدلی که قابل پیاده کردن در کشورهای عضو باشد مستلزم صرف هزینه ای معادل یک میلیون دلار است.

مشکل نارسایی ارقام و آمار

تقریباً همه مولفان در مورد عدم صحت و عدم کفایت آمار و ارقام موجود و عدم قابلیت اعمال آنها اتفاق نظر دارند.

دفتر بین المللی کار و عنوان می کند که قسمت اعظم ارقام و آمار هنگامی در دسترس قرار می گیرند دیگر کهنه شدند و عملاً به کار انجام محاسبات بهره وری نمی آیند.

تعریف تولید و اندازه‌گیری محصول

تولید را می توان به حجم کالاها و خدمات قابل فروش که توسط یک واحد تولیدی یک صنعت یا یک اقتصاد در مدت معین ایجاد می شود تعریف کرد. البته حجم فیزیکی تولید را فقط موقع می توان به طور یک جانبه یکپارچه به منظور استفاده در محاسبات برق برای اندازه گیری کرد که واحدهای تولیدی از حیث ماهیت همگن و متجانس باشند.

اما چگونه می توان تولیدات ناهمگن و غیر متجانس را در یک رقم خلاصه کرد؛

همگن کردن تولید با استفاده از ضابطه ارزش

در این روش محصول نهایی یک واحد تولیدی یا یک صنعت بر حسب میزان و مقدار واحدهای تولید شده بلکه بر حسب ارزش پولی واحد های تولید شده که خصوصیتی همگن دارند اندازه گیری می شود.

توجه به این نکته مهم است که  قرار باشد ارزش محصولات تولید شده به عنوان صورت کسر بهره‌وری در تعیین روند های بهره‌وری طی یک دوره چند ساله به کار رود نتایج حاصل ممکن است بی اندازه گمراه کننده باشد ا آنچه در محاسبات به صورت افزایش تولید سرانه یا رشد بهره‌وری جلوه می‌کند ممکن است صرفاً معلول تورم باشد. راه حل این مسئله ایجاد شاخصی است که تغییرات در آن لحاظ شده باشد بدین معنی که ارقامی که طی یک دوره چند ساله از واحدی معین یا کارخانه و صنعت خاص به دست می آیند در واقع اثرات تغییر در میزان بهره وری و تغییر در قیمت ها را به صورت ترکیبی ارائه می دهند ولی پس از آنکه این ارقام را از نظر تغییرات حاصله در سطح قیمت ها مورد تعدیل قرار دهیم با اندکی تساهل و چشم پوشی به تغییرات صرفاً منبعث از بهره وری خواهیم رسید.

تعیین مجموعه تولید بر حسب محصول اصلی

راه دیگر برای همگن کردن تولیدات نامتجانس آن است که تمام محصولات را با استفاده از نوعی ضریب یا شاخص بر حسب یک محصول واحد قالب یا اساسی بیان کنیم در این روش معمولاً با استفاده از ضریب تبدیل تمام اقلام تولید شده را بر حسب یکی از آنها که در واحد تولیدی موردنظر بیشتر تولید می شود بیان می کنند. ضریب تبدیل غالباً این کار انجام گرفته برای تولید هر واحد محصول را که بر مبنای زمان استاندارد شده محاسبه می گردد منعکس می کند.

مدل های سنجش بهره وری

برای سنجش بهره ببریم از دو مفهوم اساسی می توان سخن گفت یکی بهره‌وری مجموعه عوامل و دیگری بهره‌وری حامل منحصر یا منفرد.

احمد بازدید : 3 پنجشنبه 27 آبان 1400 زمان : 21:18 نظرات ()

رمان دختران لجباز پسران مغرور

 مشاهده بخش اول رمان دختران لجباز پسران مغرور

بخش دوم رمان دختران لجباز پسران مغرور

جا که گرفتممی هدفش بود؛ زمین رو دمپایی چی هر .سرش پشت من دوید،می اون  محکم خودمو شمردم، غنمیت رو فرصت کشید؛ دراز سام دیدم یهو که داد،می خالی  دوباره که کشیدم، موهاشو دستم یه با .شد هم تو صورتش درد، از که روش، انداختم

 .دادممی تکون دیدآمیز،جلوشته ناخونامو شد، شروع هاشعربده این

 .کردم غلط بگو پهلوت، تو کنمفرومی رو ناخونام همین وگرنه کردم؛ غلط بگو  خوبه؟ خوردم، شکر ...کردم غلط :سام

 در ناخونام نگردوندی، .اینا خاله خونه برم ندارم حوصله گردونی،می منو امشب -

 .خدمتتن

 ):فتگ ب**ل زیر( .باش آماده دیگه ساعت سه :سام

 .خور مفت

 !هاشنیدم !هو -

 !میاری در کفرمو داری برو، :سام

 !هاخارهمی تنت اینکه مثل  .کردم غلط نه :سام

 از داشتم بشم، آماده رفتم که بود هفت ساعت.بگیرم دوش یه برم این، از اینم خب،

 .کردم باز رو در هوابی شنیدم، صدقه قربون صدای که گذشتممی سام اتاق در کنار  نمیایی؟ امآماده من عزیزم -

 .زنممی زنگ بهت ...باشه ...باشه :سام  کرد وقطع تلفن

 نریزی؟ کرم انقدر شهنمی :سام

 .بشم آماده برم !بای عشقم، نوچ -

 آوردم، در رو صورتیم ایپارچه نود قد شلوار ...بپوشم؟ چی خب ...کمد وقت سر رفتم  سانتی ده پاشنه کفش با آوردم در فیدوس صورتی بلند روسری و جیغم صورتی مانتو  خط یه کردم شروع نشستم؛ توالت میز روی پوشیدم، رو لباسام .درآوردم رو سفیدم  ریختم کردم، صاف رو موهام زدم، رو قرمزم رژ و آجری یگونه رژ کشیدم، پهن چشم

 .سرم رو انداختم آزاد رو روسریم .دورم

 ندیدی؟ رو ما خواهر ...خوشگله خانوم ببخشید :سام  کردم؟ تغییر شدم؟ خوشگل هاش،اینه -

 .اسمی ...اوف :سام

 دستمو رسیدیم، محل به بالاخره ساعت، نیم از بعد شدیم، ماشین سوار سام با  و فیس اینجا از دخترا بودن، وپسر دختر که گروه یه سمت رفتیم گرفت، محکم  الان( هابچه با پرسی والاح و سلام از بعد خورد، بهم حالم اه اه !پیداست افادشون  نیومدن، هنوز نفرشون چهار گفت، .نشستیم ) یهوی؟ شد صمیمی چقدر گیدمی  رفتممی شدم، خسته بشین، جاهمین گهمی نیست، من ولکن هم سام لامصب  عطراش .رفتممی کش و ساناز خوشگل خوشگل لباسای تا سه دو یه اینا، خاله خونه  حال با آبتین کنم؟ چیکار !خدایا وای ...کنن؟می چیکار ااینج...اینا...این .نگو امم

 :گفت زاری

 کنی؟نمی ولم هم اینجا :آبتین

 من جان، سام )سامی سمت برگشتم( ازت میاد خوشم خیلی من کهنه اه، اه ...نوچ -

 .منتظرتم ماشین دم

 کنی؟می تحمل جوریچه اینو سامی وکیلی خدا :سورنا

 !سختی به :سام

 .ماشین وبد سامی -

 .میام الان گلم، خواهر چشم :سام

 .بدو  چند برای ماموریت بود رفته بابا .خونه آوردیم اینا خاله خونه از رو مامان بود، شب  .بخوابم که رفتم پوشیدم، خوابمو لباس گرفتم، ساعته نیم دوش یه بالا رفتم .هفته  اتاقش، سمت رفتم برد؛نمی خوابم سامی خروپفای از شدم،می اونور شدم،می اینور  بوگندوی جورابای ... باهاش تونستممی که چیزی تنها شدم، اتاق وارد کردم، باز درشو  یه براش !دهنش تو گذاشتم کردم، لولشون گرفتمشون، چندش با !اوغ .بود سامی  این کنم،می آویزونت خشتک از کن خروپف تو دیگه بار یه فقط( نوشتم هم نامه  نواز دل صدای با صبح.خوابیدم راحت خیال با خودمم رفتم )بالحسا علی باشه  جین شلوار با مشکی مانتو یه گرفتم، ایدقیقه پنج دوش یه .شدم بیدار مادرم، جیغ  چشم خط یه با کمرنگ صورتی رژ یه .پوشیدم مشکی مقنعه یه با یخی جذب  یچهره با بود؛ن میز روی ایصبحانه هیچ آشپزخانه، به رسیدم .پایین رفتم کشیدم،

 !نبود هیچی کردم، نگاه اونور و اینور به زاری

 !نکردی؟ درست چرا خوام؛می صبحانه مامان، -

 خودت برای پنیر نون شه؛می دیرم خالت، خونه رممی دارم نزن، اضافی حرف :مامی  کنم؟ آویزونت خشتک از خوایمی .برو بخور بگیر، لقمه

 !مامان -

 !ماند ربی درد یامان، :مامی

 بودم؛ عصبی نرفتم، هم هابچه دنبال حتی .دانشگاه رفتم خوردی،اعصاب کلی با

 ...و گرفت پایی زیر برام یکی که شدم، دانشگاه وارد .نداشتم رو هیچکس حوصله  مسبب من !خدایا.کردم نگاه خودم به زار حال با پاشدم !افتادم گل یچاله تو شپلق،  کردممی نگاه ورم و دور به .پاشم که کردن کمکم هاچهب کنم،می پاره تیکه جریانو این

 .کشیدمی شیه بود، کرده باز اسب اندازه دهنشو که خر، ابتین به خورد چشمم که

 .کنن الاغت سر تو خاک  rose::مهتابrose::

 اشارمو انگشت وایسادم؛ جلوشون رفتم، اینا ابتین سمت به کردم بلند رو سارا

 .ادمد تکون جلوشون تهدیدوار

 بدترم، هم اون از من .طرفین من با بگیرید، پایی زیر سارا برای دیگه، باره یه اگه -

 .باشه حواستون پس  .جوجه برو عمرا، بشی؟ من توحریف برو، برو، !ترسیدم !خدا وای :سورنا  الاغ ...جوجه؟ گیمی من به  شتر ...الاغ؟ گیمی من به :سورنا  گوریل ...شتر؟ گیمی من به  میمون ...گوریلم؟ من :ورناس

 ...شاسکول خر، کره عمته، میمون ...!من ...میمونم؟ من ...جیغ  هامیزنم هو، :سورنا

 .بزن الاغتو دخترای دوست برو -

 .کن صحبت درست دخترام دوست درباره میمون، جوجه هی :سورنا

 .عمت و تویی جوجه دوما شاسکولتن، دخترای دوست اون میمون اولا  استاد خداروشکر اوف، کلاس، سر رفتم دو با نشدم، جانبش از ایدیگه حرف رمنتظ  گنمی من به خان، سورنا برات دارم نقشه کارستون، کنم کار یه بود، نیومده  وحلقم گوشم از داشت دود جویدم، هم با رو تیریدنت آدامس بسته سه.مهتاب  با .آوردم درش جویدم، کامل کهاین از بعد !ووی! تنده چقدر !خدا وای اومد،می بیرون  خورده یه گذاشتم، نایلون داخل عملیات، انجام از بعد کردم، قاطیش چوب چسب  کلید .رممی خودم گفتم؛ ریما و سارا به ، دانشگاه رفتم روش، ریختم چوب چسب  لبخند کردم؛می فکر نقشم به هی .روندم دانشگاه سمت به برداشتم مامانو ماشین  خودم نشست،می که گذاشتم جایی رو آدامس شدم، کلاس وارد .مزدمی شیطانی  مین، چند از بعد نشستم، دخترا پیش و رفتم ریلکس و شیک خیلی لبخند یه با هم  به کرد شروع شد؛ کلاس وارد استاد مین چند از بعد شدن، کلاس وارد خردار سه  ایخفه جیغ دقیقه، دو هر دوستان سلامت به زدممی چرت من .دادن درس

 نگاه سورنا به داشتم کلاس، شدن تموم از بعد .شدممی سیخ جام سر کشیدم،می  ور هی شه، بلند تونسنمی .شه بلند جاش از کردمی سعی داشت که کردممی  و آبتین .ترکیدممی خنده از داشتم که من بخوره، تکون جاش از تونستنمی رفت،می

 .سمتشون رفتم .نتونستن ه،ش بلند بکنن کمکش خواستنمی هی آریان  هم با رو تیریدنت آدامس بسته کنم؟سه کمکتون تونممی افتاده؟ اتفاقی آقایون،  بعد !ووی! تنده چقدر !خدا وای اومد،می بیرون وحلقم گوشم از داشت دود جویدم،  انجام از بعد کردم، قاطیش چوب چسب با .آوردم درش جویدم، کامل اینکه از

 ، دانشگاه رفتم روش، ریختم چوب چسب خورده یه گذاشتم، ایلونن داخل عملیات،  دانشگاه سمت به برداشتم مامانو ماشین کلید .رممی خودم گفتم؛ ریما و سارا به  آدامس شدم، کلاس وارد .زدممی شیطانی لبخند کردم؛می فکر نقشم به هی .روندم  رفتم ریلکس و شیک خیلی لبخند یه با هم خودم نشست،می که گذاشتم جایی رو  چند از بعد شدن، کلاس وارد خردار سه مین، چند از بعد نشستم، دخترا پیش و  سلامت به زدممی چرت من .دادن درس به کرد شروع شد؛ کلاس وارد استاد مین  تموم از بعد .شدممی سیخ جام سر کشیدم،می ایخفه جیغ دقیقه، دو هر دوستان  .شه بلند جاش از کردمی سعی داشت که کردممی هنگا سورنا به داشتم کلاس، شدن  داشتم که من بخوره، تکون جاش از تونستنمی رفت،می ور هی شه، بلند تونسنمی

 .نتونستن شه، بلند بکنن کمکش خواستنمی هی آریان و آبتین .ترکیدممی خنده از

 .سمتشون رفتم

 تهدید رو من نداری حق وت چی؟ -کنم؟ کمکتون تونممی افتاده؟ اتفاقی آقایون،  !کنی

 جمع ...من؟ واسه میاری رو بابات یا گیمی مامانت به ریمی جوجه، ...آخی :سورنا

 !کوزتو و کاسه کن

 شید؟ خفه شهمی :آریان ریما،

 با هم یکی اون کرد،می نگاه ور اون یکی برگشتیم، آریان و ریما سمت به بهت با همه

 .کردمی پرت سنگ پاش 

ادامه در بخش سوم رمان دختران لجباز پسران مغرور

احمد بازدید : 9 پنجشنبه 27 آبان 1400 زمان : 11:36 نظرات ()

مزایا و معایب لیزر موهای زائد

در این مقاله با مزایا و معایب لیزر موهای زائد ، عوارض لیزر موهای زائد ، فواید لیزر موهای زائد و مضرات آن با ما همراه باشید. لیزر موهای زائد یکی از کارهای رایج امروزه در دنیا به شمار می آید که چه بانوان و چه آقایان برای از بین بردن دائمی موهای خود از لیزر استفاده می کنند. اگر شما هم از داشتن موهای زیر پوستی رنج می برید یا از ژیلت ، موم  و ... خسته شدید و پوست شما در اثر استفاده مکرر از ژیلت دچار تیرگی شده است در این مقاله با ما همراه  باشید  تا بهترین روش از بین بردن موهای زائد را به شما معرفی کنیم.
در پیش تر از بین بردن موهای زائد دغدغه بسیاری از افراد بود که روش های زیادی برای از بین بردن آنها وجود داشت. هر کدام از روش ها مزایا و معایب خود رادارند. یکی از روش های پر طرفدار و محبوب که امروزه زیاد اسم آن را شنیده اید لیزر موهای زائد می باشد، که با پیشرفت تکنولوژی و فناوری انواع دستگاه های لیزر به بازار آمدند تا این مشکل را برای همیشه حل کنند..

لیزر موهای زائد چیست؟
درمان لیزر موهای زائد یک روش غیر تهاجمی است که باعث کاهش دائمی و طولانی مدت موهای می شود. اشعه لیزر با قدرت بالا به پیاز مو آن ها را از بین می برد. پیگمنت های موجود در مو اشعه را جذب می کند و موها را درون پیاز مو از بین میبرد.تنوع لیزرها و منابع نوری آن ها می تواند برای از بین بردن موهای زائد مورد استفاده قرار گیرد. برای انجام لیزر نیاز به بستری شدن نیست و فرد بلافاصله بعد از لیزر می تواند به کارهای روزمره خود بپردازد. . برای انتخاب بهترین مراکز لیزر موهای زائد شیراز می توانید به وب سایت شیراز رویداد مراجعه نمایید


فواید لیزر موهای زائد :
فواید و مزایای زیاد لیزر باعث محبوبیت آن در بین تمام مردم دنیا شده است که در اینجا به مهترین آنها اشاره می کنیم.
کم کردن سرعت رشد مو و حذف دائمی موهای زائد بدن
تاثیر گذاری بعد از 1 جلسه
بدون درد بودن لیزر
قابل استفاده در تمام نقاط بدن
بدون نیاز به بستری شدن
معایب لیزر موهای زائد :
هزینه زیاد نسبت به سایر روش های از بین بردن موهای زائد
لیزر معمولا برای موهای تیره تر و پوست های روشن تر عملکرد بهتری دارد

موارد منع لیزر موهای زائد 
لیزر موهای زائد برای برخی افراد قابل استفاده نمی باشد. مهمترین این موارد به شرح زیر هستند:
1- کسانی که دارای بیماری دیابت هستند.
2- کسانی که دارای بیماری های پوستی (و یا پوستی مادرزادی) هستند.
3- افرادی که دچار بیماری های عفونی هستند.
4- افراد حامله در کل دوران حاملگی نمی توانند از این روش استفاده کنند.
5- کسانی که زیر سن 17 سال هستند.
6- بیمارانی که مشکل قلبی و عروقی دارند.
7- کسانی که حتی مشکوک به سرطان لوزه هستند و یا مشکلات تیروئید دارند نمی توانند از لیزر موهای زائد استفاده کنند.
کسانی که به هر دلیلی دچار مشکلات آفتاب سوختگی شده اند نباید ترجیحا از لیزر استفاده کنند.

جهت دریافت نوبت آنلاین لیزر موهای زائد به وب سایت آنلاین پذیرش مراجعه نمایید. 

احمد بازدید : 6 چهارشنبه 26 آبان 1400 زمان : 17:26 نظرات ()

رمان دختران لجباز پسران مغرور

بخش اول رمان دختران لجباز پسران مغرور

آه من؟ چرا برس، دادم به !خدا ای زدن، خر بازم درس، بازم دانشگاه، بازم !وای وای  باید فردا که بخوابم خب، !شد؟ نازل من سر که بود آسمانی بلای چه این !خدا ای

 . دانشگاه ببرمشون که خلا، این دنبال برم

 !مزخرفیه صدای چه این آه، هآ .برد خوابم آسمون و زمین بین نرسیده، سه به  !گل و دیوار به کوبندم محکم برداشتم؛ عسلی از رو گوشی .گوشی آلارم باز فهمیدم؛  قرمز جیغ با که بود، خوابم خوب جاهای .رفتم فرو ناز خواب به دوباره و شد خاموش  جامو زیاده بله احتمالش؛ کردم، خیس جامو شایدم . شدم سیخ جام سر جان، مامی

 .کردم خیس باهم موشلوا ر  .کنممی آویزونت پنجره از نشی، پاس ترم این اگه سارا؟ بیدارشی خواینمی تو : مامی

 .دانشگاه ریمی دوستات؛ دنبال ریمی شی،می پا آدم مثل

 به نگاه یه .شکسته گوشی بله؛ .دید رو، دیدمی نباید که رو چیزی ...و برگشت مامانم

 .جان مامان قرمز جیغ و گوشی به نگاه یه من، به اهنگ یه گوشی، به نگاه یه و من

 .گوشی بی گوشی نخریدم؛ برات رو گوشی این تازه من مگه : مامی

 تو نکن ترو، چشمای این نرو، نبند محکم درو، این بار هر .شد کوبیده محکم که در

 .بیرون بریم آهنگ فاز از خب بدترو،

 ا لا بق آدم بزنمت؟ ها زنمت؟ب شکستی؟ چرا آخه شکستی؟ داری مرض تو مگه  نارنجی؟ نازک تو چقدر شد،نمی هیچی دیوار و در به زدمی گوشی

 .شدم روبرو متعجب یکله تا سه با برگردوندم، که سرمو  !رفت شد خل بچم شدم؛ بدبخت :مامی

مقنعه با کاربنی، آبی مانتو یه ...رفتم کمدم سمت به شنیدن، حرف کلی از بعد  سوار .شدم دانشگاه راهی ایم،سورمه کیف و کفش با ایسورمه جین شلوار مشکی،  که خونه دم رسیدم .اینا ریما یخونه سمت افتادم راه شدم، خودم خوشگل ماشین  لبخند یه بود،برده خوابش خونشون، جلوی سکوی روی ریما دیدم؛ زیبایی منظره چه

 !...بوق ...بوق روی شتمگذا وقفهبی دستمو ترمز، رو زدم خونشون، پیش .زدم شیطانی  من که آخ .بود کرده تهی قالب ترس از و کردمی نگاه ور اون ور، این به هراسان ریما  قرمز چیز یه که گاوا این مثل افتاد؛ من ماشین به نگاهش یکدفعه کردم؛ حال چقدر  لگدهای زیر الان که برس دادم به !خدا ای !کردمی حرکت ماشین سمت به بینن،می

 .دممی جون این،

 کردنه؟ بیدار وضع چه این آخه !دیمی سکته منو آخر !تو دست از !اوف :ریما

 !نوچ نوچ .خواب و عام ملأ در بکش؛ خجالت خانم  برات؟ بکشم کیلو چند :ریما

 .نریز مزه بشین، بیا -

 مهتاب ، اینا مهتاب خونه دم رسیدیم ریما؛ با زدن کله سر و کردن دعوا کلی از بعد  مخ سوی به پیش ...خخخ(آموزی علم سوی به پیش دانشگاه؛ رفتیم و کردیم وارس رو  خردار سه آخر، در و شد پر کلاس کمکم کلاس سر رفتیم کردم پارک رو ماشین ) زنی  لبو خدا، ترو نگاه نگاه )تفنگ به چه رو اینا .من زبون به تفنگدار، سه همون( .اومدن  جمع !ریزهمی شونلوچه و ب**ل از آبی چه رن،دا نشتی کنم فکر !رو دخترا یلوچه  کیه؟ سارا کنم،می حالیتون ...اوغ ... میان اییقیافه چه خودتونو؛ کنید  و جلوییم هایصندلی رو ریختم خریدم، راه سر صبح که چاکلت هات اون از یکم  اینا برای که چاکلتم هات !آخ آخ بود، خالی هم هاصندلی همون فقط بختانه،خوش به شروع شد؛ کلاس وارد استاد مین، ده از بعد جاشون؛ سر نشستن .شد حروم

 ... که بود درس ینیمه کرد، دادن درس

 .کنید حل رو سوال این بیاین برومند، خانوم :استاد

 !من؟ -

 .شما بله، :استاد  چشم ... چش ...چ -

 رمنمی یگهد کردم، غلط خدایا .رفتم تخته سمت به دادم، قورت صدا با دهنمو آب  همین خدابه سانازو پیرهن آب، رو بریزم دختراش دوست برای رو )داداشم(سام یپته  ذارم،نمی قرار )امدایی( بنیامین دخترای دوست با دیگه ، دممی بهش رممی الان،  بهش دممی قول .رمنمی کش رو مامانم هایادکلون زنم،نمی جا نامزدش جای و خودم

 .کنمنمی پنچر دیگه رو گارامخواست ماشین بدم،

 .لطفا بدید جواب برومند، خانوم :استاد

 بگمش؟ جوریچه دونمنمی ولی ... !هازبونمه نوکه -

 .برومند خانوم بگین :استاد

 .گیرممی استرس بینممی رو شما من کنید، ور اون روتونو شهمی استاد،  حل هم سوال این بلاخره و گفتنمی بهم ور،اون و وراین از هابچه رو، هاجواب کل

 .شد

 .کردن حل اشتباه رو، سوال آخر قسمت استاد، ببخشید :آبتین  ببندی؟ رو صاحبتبی فک این شهنمی !خدا ای

 کلاس کل تخته، پا رفت آبتین که همین.کن حلش بیا گی؛می درست آره، :استاد  خودشو زوربه هم اداست بیاد، حال جیگرم بخندید؛ بخندید، جانم، ای !هوا رو رفت

 .نخنده که کردمی کنترل

 .شدمی لازمت رفتی،می دستشویی یه کلاس، سر اومدن از قبل داداش :سعید  بود، قیافه تو همش بود؛ چی این ا لا صا شدم، راحت آخیش، .هوا رو رفت کلاس دوباره

 .اومد در قیافه از دیگه الان

 .کن تمیز توخود برو شده، ایقهوه پشتت جان، آبتین :استاد

 !بله؟ :آبتین

 .شد خارج کلاس در از سریع آبتین که گفت، آبتین به ترشمرده بار، این استاد  و سورنا آریان، منظورم( خردار سه که همین !بگیر قیافه دیگه بار یه داری جرعت

 :بشنون که جوری شدم؛ رد کنارشون از .خنده زیر زدن دوباره شدن؛ بلند )بود آبتین

 .کردن کثیف خودشونو بدجوری !آخ آخ -

 عصبی هاینفس .بود شده بیشتر لبو رنگ از درجه دو لبو، مثل صورتاشون

 .کنممی حال چقدر آخ .نگو که کشیدندمی

 .شده باحال خیلی کردم، حال خیلی آجی، وای :سعید

 سکته تا شیش پنج که من .ماسید دهنش تو حرف برگردوند؛ صورتشو سعید وقتی  نشون و خط برام چشماش با انداخت بهم غضبناک نگاه یه ورناس کردم، رد رو  الان؟ کنم لهش بزنم .کشیدمی

 پارکینگ وارد ا لا باقتم هم اونا که کردیم، حرکت دانشگاه پارکینگ سمت به هابچه با

 ]فراری[ .اینه پای زیر که خوشگل ماشین این حیف شدن، دانشگاه

 .بینینمی شونتیجه یسین،وا کن، وتماشا بیا .دممی نشونت :آبتین

 بیفتی؛ در من با تونینمی تو )شما جون این، بود بدتر هم گوریل از( جوجه کن نگاه -

 .شممی عصبی بد بشم، عصبی چون

 :گفت من به رو زد، تمسخرآمیز یقههقه یه آبتین

 وب ر جون، بچه بخور نوتلاتو خونه، برو خونه، برو جوجه؟ گهمی کی به کی ببین :آبتین

 .جون عمو

 به رو تمسخرآمیز، بالحن.دارم برات !جوجه؟ گیمی من به احمقی، خیلی ! جیغ -

 :گفت من

 !ایز میس بابا : آبتین

 .نبینمت گمشو ...جیغ -

 تبدیل ریز نقطه یه به تا کردم؛ نگاه رفتنش به هم من .رفت و شد ماشینش سوار

 .شد

 .کثافتا گمشید ریدب کنید؟ حمایت من از تونستیدنمی خرا، ...جیغ -

 گذاشتم پامو ها،بچه کردن پیاده از بعد نداشت، زدن حرف جرأت کسهیچ راه، کل تو

 .خونه خوده تا گاز، رو

 اتاقم، داخل رفتم دو با .حافظ خدا ندارم؛ حوصله !نباشید خسته !سلام منزل، اهل  بزنه ارشکن از جوجه تا صد که بدم، نشونت ایجوجه یه .بهم کوبوندم محکم درو  احساس با .برد خوابم حال، همون تو پاهام، روی گذاشتم سرمو کثافت، انتر ...بیرون

 !کشممی مسببشو .پریدم جا از هازده جن مثل ریختن،می سرم روی کهسردی چیز

 .کنهمی نگام داره ژکوند، لبخند یه با سام دیدم چرخوندم، که سرمو

 .ونبخ رو فاتحت ...!نرسه بهت دستم فقط -

ادامه در بخش دوم رمان دختران لجباز پسران مغرور

احمد بازدید : 9 چهارشنبه 26 آبان 1400 زمان : 9:6 نظرات ()

ساخت سایت ارزان با ساخت سایت دات کام!

ساخت سایت دات کام یک سایت ساز آنلاین است که امکان ایجاد یک وب سایت کامل و ارزان  را با استفاده از قالب های متنوع ، زیبا و حرفه ای از پیش طراحی شده برای کلیه افراد با هر سطح دانش فنی را فراهم میکند. با استفاده از خدمات ساخت سایت شما می توانید یک سایت اطلاع رسانی و  یا یک فروشگاه اینترنتی حرفه ای با امکانات کامل از جمله سبد خرید ، امکان پرداخت آنلاین توسط مشتریان ، سرویس تحویل در محل و ... داشته باشید .

 ساخت سایت دات کام  این امکان را برای شما فراهم می کند تا با داشتن کمترین دانش فنی رایانه ای بخش های مختلف محتوای سایت خود از جمله منو ها ، صفحات سایت ، اخبار و اطلاعیه ها ، تصاویر و اسلاید شو ها ، ویدئو ها و ... را تنها با چند کلیک ساده تغییر دهید. برای ایجاد یک وب سایت حرفه ای توسط ساخت سایت کافی است با یک ثبت نام ساده و انتخاب یک قالب آماده و از پیش طراحی شده از بین قالب های متنوع سامانه، سایت خود را ایجاد کنید و سپس با ورود به بخش مدیریت آنلاین سایت، قسمت هایی که برای ویرایش در نظر گرفته شده اند را ویرایش نموده و محتوا و تصاویر دلخواه خود را به راحتی در وب سایت جدید خود قرار دهید..

 

برخی از مزایای ساخت سایت :

ثبت دامنه رایگان

یک دامنه با پسوند ir به دلخواه شما در هنگام ثبت نام در سرویس ساخت سایت برای شما ثبت میگردد (در صورت تمایل می توانید از دامنه های com ، net و ... نیز استفاده نمایید ) 

سیستم پرداخت آنلاین و فروش الکترونیکی

در صورتی که بخواهید محصولات و یا خدمات خود را در وبسایتتان عرضه کنید ساخت سایت یک فروشگاه اینترنتی حرفه ای با کلیه امکانات برای شما ایجاد خواهد کرد. امکاناتی از قبیل : امکان پرداخت توسط کارت های عضو شبکه شتاب ویا پرداخت وجه به مامور پست پس از تحویل محصولات و یا حتی امکان دانلود محصولات دیجیتالی

ایجاد ایمیل اختصاصی

شما می توانید با پسوند نام دامنه سایت خود به تعداد نامحدود ایمیل اختصاصی مانند info@yoursite.ir ایجاد نمایید و اعتبار مکاتبات اداری خود را با سایرین افزایش دهید .

ثبت و افزایش رتبه سایت در موتور های جستجو

سایتی که توسط ساخت سایت ساخته می شود به صورت کامل منطبق با اصول سئو ( بهینه سازی برای موتور های جستجو گر )  بوده و همچنین به صورت خودکار توسط سیستم افزایش رتبه سامانه در موتور های جستجوگر  مانند گوگل و چند فهرست وب ثبت شده و مورد بهینه سازی ویژه قرار می گیرد.

مدیریت آسان سایت بدون نیاز به دانش فنی

در بخش مدیریت سایت ساز ساخت سایت شما می توانید تنها با کلیک کردن بر روی دکمه های ویرایش موجود روی قالب سایت خود محتوای مورد نظر را تغییر داده و به صورت آنلاین ذخیره نمایید تا بلافاصله در سایت شما اعمال شود.

تبلیغات رایگان سایت

ساخت سایت علاوه بر ایجاد یک سایت حرفه ای برای شما خدمات رایگانی نیز جهت تبلیغات سایت شما و بهینه سازی آن در موتور های جستجوگر ارائه می نماید. همچنین با ثبت اولیه و همچنین تمدید سایت خود کوپن های تخفیف استفاده از خدمات  مختلف تبلیغات اینترنتی از جمله ریپورتاژ خبری ، تبلیغات در گوگل ، تبلیغات بنری ، تبلیغات در شبکه های اجتماعی و ... به شما تعلق خواهد گرفت که با استفاده از آنها می توانید برای سایت جدید خود تبلیغات انجام دهید.

ثبت نام

جهت ثبت نام در سایت ساز سیم وب و ایجاد وب سایت جدید کافی است وارد سایت www.sakhtsite.com شده و در بخش ثبت نام، نام دامنه دلخواه خود را وارد و مراحل ثبت نام آنلاین را ادامه دهید تا بلافاصله سایت شما ایجاد شده و بتوانید آن را ویرایش نمایید.

پذیرش نمایندگی

  اگر به دنبال شغلی پردرآمد و کسب و کاری مطمئن هستید می توانید به صورت رایگان در سیستم همکاری در فروش ساخت سایت  عضو شده و با دریافت پنل نمایندگی مستقل سامانه ،  یک سرویس سایت ساز مشابه سایت ساز سیم وب و البته با برند انحصاری خود ایجاد نموده و شروع به کسب درآمد از این طریق نمایید. (برای مشاهده نمونه وب سایت ایجاد شده برای نمایندگان می توانید سایت ساز آنلاین سیم وب که یکی از صدها نماینده مستقل سرویس ساخت سایت می باشد را مشاهده نمایید)

احمد بازدید : 7 سه شنبه 25 آبان 1400 زمان : 16:49 نظرات ()

بهبود رتبه گوگل با رپورتاژ آگهی رایگان در سایت های تجاری و خبری

اگر صاحب کسب و کاری هستید که برای رونق آن به دنبال روش های مختلف تبلیغات بوده اید حتما عنوان رپورتاژ آگهی را شنیده اید. رپورتاژ آگهی در واقع مقاله ای خبری است که از جانب صاحب کسب و کار  با اهداف تبلیغاتی در وب سایت های مختلف منتشر شده است و در متن آن ضمن پرداخت به موضوعی خاص اشاراتی تبلیغاتی به همراه بک لینک هایی از  سایت هدف قرار دارد که علاوه بر افزایش بازدید وب سایت بهترین روش برای افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجوگر مانند گوگل نیز می باشد.

تقریبا می توان گفت در حالت عادی هیچ وب سایتی وجود ندارد که ریپورتاژ آگهی رایگان برای شما منتشر کند ! تمام وب سایت های معتبر برای درج رپورتاژ آگهی شما در وب سایت خود هزینه های به نسبت بالاتری از انواع دیگر تبلیغات دریافت می کنند و همچنین تعامل با مدیران وب سایت های مختلف برای انتشار ریپورتاژ خبری کاری بسیار سخت و زمان گیر است اما تمام این مشکلات را سرویس رایگان جدیدی به نام ریپکس حل کرده است!

سرویس ریپکس این امکان را به شما می دهد تا رپورتاژ خبری خود را به صورت کاملا رایگان در وب سایت های معتبر و پر بازدید منتشر کنید و بدون هزینه کردن حتی یک ریال ظرف چند هفته رشد بسیار چشمگیری در رتبه گوگل وب سایت خود ایجاد کنید

این سیستم طرز کار بسیار جالبی دارد و بدون نقض قوانین گوگل وب مستر ها را به یکدیگر لینک نموده تا رپورتاژ خبری یکدیگر را در وب سایت خود منتشر کنند و باعث افزایش رتبه یکدیگر شوند. جهت مطالعه توضیحات بیشتر ، ثبت نام و شروع فعالیت در این سرویس میتوانید به آدرس repex.ir مراجعه نمایید

احمد بازدید : 11 دوشنبه 24 آبان 1400 زمان : 19:40 نظرات ()

کارتن باب اسفنجی

کارتن باب اسفنجی یک برنامه کودک سریالی است که اولین بار در شبکه  نیکلودین آمریکا به نمایش درآمد. نیکلودین که به اختصار نیک نیز خوانده می‌شود و در سال‌های ۱۹۷۷ تا ۱۹۷۹ پین‌ویل خوانده می‌شد شبکهٔ تلویزیونی آمریکایی و یکی از شبکه‌های MTV است. مغز متفکر پشت انیمیشن کارتنی باب اسفنجی مربی و انیماتور علوم دریایی استیون هیلنبرگ بود که بر اثر بیماری ALS در ۲۶ نوامبر ۲۰۱۸ درگذشت. کارتن باب اسفنجی اولین بار در سال 1999 به نمایش درآمد و علی رقم فوت استیون هیلنبرگ پخش فصل ۱۳ باب اسفنجی نیز در ماه اکتر 2020 شروع شده است. 

در مورد شبکه MTV جالب است بدانید سیما ضرغامی (پدر ایرانی و یک مادر اسکاتلندی) از سال ۲۰۰۶ تا سال ۲۰۱۸ رئیس این شبکه بود و اکنون برایان رابینز رییس این شبکه است. مخاطب این شبکه معمولاً کودکان ۶ تا ۱۶ ساله هستند.

افتخارات کارتن باب اسفنجی

ماجراهای باب اسفنجی در هر قسمت مستقل از قسمتهای دیگر میباشد و شاید این موضوع در کنار کمدی بودن این کارتن یکی از مهمترین دلایل محبوبیت کارتن باب اسفنجی هستند. این انیمیشن در مجموع نامزد ۴۶ جایزه و برنده ۵۰ جایزه از جشنواره‌های گوناگون انیمیشن در سراسر دنیا شده‌است و یکی از موفق‌ترین و محبوبترین کارتون‌های تاریخ می‌باشد که در بین کودکان ایرانی نیز محبوبیت بسیار زیادی دارد.

ماجرای ساخته شدن کارتن باب اسفنجی

استیون هیلنبرگ در سال ۱۹۸۹ موقعی که در مقطع کارشناسی ارشد بود کتاب طنزی به نام منطقه جزر نوشت. این داستان در مورد موجودات دریایی بود که در صخره کنار دریا زندگی می‌کردند و نقش اصلی این داستان اسفنج بود. هیلنبرگ ابتدا اسفنج را شبیه به اسفنج‌های طبیعی کشید ولی بعد تصمیم گرفت که برای خنده دار به نظر رسیدن ظاهرها، شکلش را به یک مربع تغییر دهد. هیلنبرگ کار هنری خود را به مارتین اولسون که آن زمان همکارش بود نشان داد و اولسون به هیلنبرگ پیشنهاد داد که همین داستان را به عنوان نمایش سریال گونه منتها برای موجودات زیر دریا بنویسد. بعد از اعمال تغییرات و در سال ۱۹۹۶ با همکاران قدیمی اش شروع به طراحی محیط و شخصیت‌های این مجموعه کردند.

ابتدا قرار بود اسم این شخصیت پسر اسفنجی باشد اما بعد از صداگذاری کمیته حقوق نیکلودئون گفت که این اسم قبلاً در مجموعه‌های دیگری مورد استفاده قرار گرفته و استیون هیلنبرگ مجبور شد که اسم پسر اسفنجی را به نام باب‌اسفنجی تغییر دهد.

شخصیت‌های باب‌اسفنجی

شخصیت اصلی کارتون باب اسفنجی است که در یک رستوران آشپز است و به کار نسبتاً ساده و یکنواخت خود بسیار علاقه‌مند است و به گل لاله حساسیت دارد. شخصیت باب اسفنجی با رفتارهای بدور از هرگونه آلایش کودکان کاملاً مطابقت دارد، او بسیار شاد و پر انرژی است. باب اسفنجی در محیط کار و زندگی خود با یک اختاپوس که شخصیتی خودخواه و هنرمند دارد و البته زندگی و طرز فکر او بسیار عقلانی‌تر از سایر افراد این سریال است و یک ستاره دریایی به نام پاتریک که صمیمی‌ترین دوست وی می‌باشد همراه است. پاتریک از هوش چندانی برخوردار نیست ولی گاهی اوقات جملاتی فراتر از عقلش می‌گوید. تفریحات مورد علاقهٔ باب اسفنجی شکار عروس دریایی و حباب بازی است. او در یک آناناس به همراه گری حلزونش زندگی می‌کند.

پاتریک نزدیک‌ترین دوست باب اسفنجی است. او معمولاً موجودی کم‌خرد به تصویر کشیده می‌شود اما گاهی جملاتی فراتر از انتظار در دیالوگ‌هایش بیان می‌کند. او شغل خاصی ندارد و زیر یک سنگ زندگی می‌کند و باب اسفنجی مخارج او را تأمین می‌کند. از تفریحات مورد علاقهٔ پاتریک می‌توان به شکار عروس دریایی اشاره کرد. او و باب اسفنجی دارای قدرت تخیل بالا هستند و گاهی، برای اینکه در جعبه‌ای بنشینند و به تخیل بپردازند، چیزهایی مثل تلویزیون می‌خرند تا در جعبه‌اش بازی کنند.

اختاپوس شخصیتی بدخلق، بی‌حوصله، خشمگین خودخواه و خودبرتربین دارد. او صندوق‌دار رستوران خرچنگ است و هیچ علاقه‌ای به کارش ندارد و معمولاً در شیفت کاری خود در حین اینکه سفارشی ندارد می‌خوابد. اختاپوس در زمان فراغت معمولاً نقاشی می‌کشد و کلارینت می‌نوازد با این حال او بسیار بد شانس است و همیشه پاتریک و باب‌اسفنجی باعث آزار او می‌شوند. او در همسایگی باب و پاتریک است و خانه او شبیه چهرهٔ خودش ولی با رنگ سرمه‌ای است.

کارهای بی‌منطق  کارتون باب اسفنجی

 • پاتریک استار، خانه خود را که یک سنگ است، زیر آب، با آب تمیز می‌کند.
 • سندی از زیر شیشه چگونه سوت می‌زند؟
 • چگونه زیر آب، آتش روشن می‌شود؟
 • پاتریک با این‌که زیر آب به دنیا آمده است، ولی در دریاچه غرق می‌شود.
 • حالا با استخر خالی، زیر آب چه خواهند کرد؟
 • آقای خرچنگ با چشمانش آهنگ گوش می‌دهد.
 • سندی چیکس می‌خواهد بدون توجه به کلاه  خود، مانند دیگران بستنی بخورد.

شما چه کار بی منطقی در کارتن باب اسفنجی دیدید ؟ در قسمت نظر ها با ما در میان بگذارید!!

کارتن باب اسفنجی

فیلم های سینمایی‌ کارتن باب‌اسفنجی

باب اسفنجی شلوار مکعبی:

اولین سینمایی باب اسفنجی که در ۱۴ نوامبر سال ۲۰۰۴ اکران شد و ۱۴۰ میلیون دلار در سراسر دنیا فروش کرد. داستان این سینمایی دربارهٔ دزدیده شدن تاج شاه نپتون و بردن به شهر ممنوعه توسط پلانکتون و پس دادن آن به شاه نپتون توسط باب اسفنجی و پاتریک است. این سینمایی از بقیه باب اسفنجی‌ها جدا است

نمایش باب اسفنجی:

یک مینی فیلم ۵۵ دقیقه ای است که ماجرهای مختلفی را در این مراسم بیان می‌کند که در واقع به مناسب ۱۰ مین سالگرد ساخت سریال باب اسفنجی ساخته شده.

باب اسفنجی شلوارنتیس:

یک روز باب اسفنجی به همراه پاتریک داشت حباب درست می‌کرد اما یه دفعه یه حباب ساخت که باب اسفنجی و پاتریک را درون آن گیر انداخت و آنها داد و بی داد می کردن و حباب رفت داخل یه غار و …

اسفنج بیرون از آب باب اسفنجی در خشکی:

در سال ۲۰۱۱ اعلام شد که دومین سینمایی باب اسفنجی در حال ساخت است و سرانجام دومین فیلم سینمایی باب اسفنجی در فوریه ۲۰۱۵ منتشر شد و ۳۲۵ میلیون دلار در سراسر دنیا فروش کرد. داستان این سینمایی دربارهٔ مخفی شدن ناگهانی فرمول همبرگر توسط ریش برگر و مجبور شدن شخصیت‌ها به رفتن به ساحل و خشکی است.

جشن تولد بزرگ باب‌اسفنجی (۲۰۱۹) (در ایران با نام "دورهمی اسفنجی")

یک مینی فیلم دیگر ۴۵ دقیقه ای که دربارهٔ تولد باب اسفنجی و رفتن باب اسفنجی با آکواریومی به خشکی است که در همین حال اهالی شهر بیکینی باتم در حال آماده کردن تجهیزاتی برای سورپرایز کردن باب‌اسفنجی اند، که به مناسب بیستمین سالگرد ساخت فیلم باب اسفنجی ساخته شده.

فیلم باب‌اسفنجی: اسفنج در حال فرار (۲۰۲۰)

چند ماه بعد از پایان فیلم سینمایی دوم باب اسفنجی اعلام شد که سومین فیلم باب اسفنجی در حال ساخت است و سومین فیلم سینمایی باب اسفنجی با نام باب اسفنجی: اسفنج در حال فرار در پنجم نوامبر ۲۰۲۰ منتشر شد. داستان این فیلم دربارهٔ دزدیده شدن گری توسط پوزایدون است که باب‌اسفنجی و پاتریک برای پیدا کردن گری به یک مأموریت در شهر گمشده آتلانتیس می‌روند. این فیلم همچنین برای اولین بار منشأ دیدار باب‌اسفنجی با گری را فاش می‌کند. این سینمایی از بقیه سینمایی‌ها جدا است

منبع : ویکی پدیا

احمد بازدید : 9 دوشنبه 24 آبان 1400 زمان : 13:6 نظرات ()

بهره‌وری به عنوان یک اصل در مدیریت، تا چه میزان و چرا؟

بهره‌وری و توسعه تکنولوژی

توسعه و بهبودی که در سالهای اخیر در کارهای فنی ایجاد شده منجر به توسعه بهره‌وری گردیده است. در واقع توسعه بهره‌وری به مقدار زیاد وابسته به توسعه تکنولوژی است البته میزان سرمایه و تجهیزات نیز حایز اهمیت فراوانی است. صد البته که جنبه‌های دیگری چون: تعلیم و تربیت، بهداشت بهتر، شرایط کاری مناسب‌تر و ... در جای خود به افزایش بهره‌وری و بدین‌وسیله ارتقا سطح زندگی کمک شایان و انکارناپذیر کرده و می‌کنند. این توسعه شامل جنبه های منفی و در واقع هزینه های اجتماعی (آلودگی هوا، سروصدا ، ایجاد ناراحتی و فشار عصبی و در ادامه طلاق، مواد مخدر، جنایات و ...) نیز می‌شود.

وجود روابط علت و معلولی بین عوامل مثبت و منفی در این توسعه منطقی به نظر می‌رسد ولی این ارتباطات به نحوی پیچیده‌اند که درک آنها مشکل است و راه‌حل‌های ساده‌ای برای آنها وجود ندارد.

محدودیت‌های رشد

در این وضعیت بعضی از محققین کاهش رشد اقتصادی را مطلوب دانسته و زندگی های ساده و بی پیرایه را پیشنهاد می‌کنند. اگر فرض شود رشد اقتصادی دیگر یک هدف اساسی در جامعه به شمار نمی‌آید آیا به افزایش بهره‌وری نیز نیاز نیست؟ افزایش بهره‌وری همیشه جنبه صرفه‌جویی در مصرف منابع را داراست. بنابراین حتی در صورت عدم نیاز به رشد اقتصادی بیشتر میتوانیم با افزایش سطح بهره‌وری می‌توانیم مصرف زیاد و بی‌رویه‌ی منابع طبیعی را کاهش دهیم. توسعه فن‌آوری و افزایش مکانیزاسیون و اتوماسیون از بسیاری جهات شرایط کار افراد را بهبود بخشیده و ایشان را از کارهای جاری و یکنواخت رهانیده و درجهت کارهای مهمتر و با ارزش تر گرایش داده است.  در اقتصاد جهانی تخصص عالی و تقسیم بین المللی کار و در نتیجه توسعه صادرات و واردات بین کشورها موجبات پیشرفت و رفا جوامع و ملل مختلف را فراهم آورده است.

بهره‌وری نسبی

لازم است هر کشوری افزایش نسبی بهره‌وری خود را با دیگر کشورها بسنجد تا با حفظ افزایش آن بتواند سطح زندگی مردم خود را حفظ کند. بنابراین باید بهره‌وری را در سطوح مختلف و هدف‌های گوناگون افزایش داد تا بدین وسیله در مصرف منابع صرفه‌جویی گردد و شرایط کار بهبود یابد و جامعه بهتری از نظر کیفی ساخته شود.

احمد بازدید : 4 دوشنبه 24 آبان 1400 زمان : 11:51 نظرات ()

مانتو فرم بانک چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

امروزه در همه شغل‌های اداری، کارمندان از سبک خاص و مشابهی برای پوشش خود استفاده می‌کنند. پوشیدن لباس خاص در شغل‌های اداری بسیار ضروری بوده و عدم انجام آن برخورد‌های قاطعانه‌ای را پیش رو دارد. از آنجایی که مانتو فرم بانک یکی از مشخصه‌های اصلی آن است، ما در ادامه این مقاله تمام نکات و ویژگی‌های مربوط به محصول مورد نظر را به طور کامل و مفید توضیح داده‌ایم.
 
مانتو فرم بانک
چرا باید از لباس یا مانتو فرم استفاده کرد؟
شاید شما نیز مانند بسیاری از افراد دیگر به عنوان یک کارمند بانک با دلایل اهمیت پوشیدن لباس فرم آشنایی نداشته و آن را امری بسیار بی‌اهمیت می‌دانید. در صورتی که پوشیدن لباس فرم مخصوص بانک حس برتری داشتن افراد نسبت به یکدیگر را از بین برده و احساس تعلق آن‌ها را به محیط کاری و همکاران خود بیشتر خواهد کرد. همچنین لباس فرم به عنوان عاملی بسیار مهم برای تشخیص ارباب رجوع از کارمندان بانک به حساب می‌آید. برخی از مزایای مهم دیگر استفاده از مانتو فرم به شرج زیر است:
احساس راحتی و افزایش بازده کارمندان
یکی از مزایای دیگر استفاده از مانتو فرم مربوط به ادارات مختلف افزایش احساس راحتی کارمندان است. طبق آمارگیری‌های انجام شده، کارمندان هنگام پوشیدن لباس فرم اداراتی همچون بانک با حس بهتری وظایف خود را انجام داده و بازده کاری بهتری دارند.
تاثیرگذاری بر روی مشتری
پوشیدن لباس فرم به مشتری این اطمینان را می‌دهد که بدون هیچ تعللی درخواست خود را به کارمندان بسپارد. در واقع مشتری با ایجاد حس اطمینان به کارمندان ارزش و اعتبار آن محل را افزایش داده و پیشرفت اداره مربوطه را با رشد بی‌نظیری روبه‌رو می‌کند.
معرفی اداره فوق به مردم
یکی از راه‌های تبلیغ یک اداره به مردم، استفاده از لباس فرم است. به عبارتی زمانی که مرکزی قصد معرفی خود به دیگران را دارد، با تولید یک پوشش هماهنگ و زیبا برای کارمندان خود می‌تواند به اهداف خود دست پیدا کند. 
 
مزایای استفاده از لباس فرم بانک
4 ویژگی مهم در انتخاب مانتو فرم بانک
یکی از ارکان بسیار مهم در ادارات مختلف، استفاده از یک یونیفرم مشابه است که در کشور ما کارمندان خانم از مانتو برای رعایت این اصل استفاده می‌کنند. در ایران مدل‌های مختلفی از یونیفرم خانم‌ها برای اشتغال به کار در بانک وجود دارد که هر فردی با توجه به عوامل مختلف باید یکی از آن‌ها را انتخاب کند. مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره کرده‌ایم تمام نکات و ویژگی‌های مهمی را که یک مانتو فرم بانک باید داشته باشد، به طور مفصل و کامل توضیح داده است.
قد مانتو فرم بانک
یکی از عوامل مهمی که در هنگام خرید یونیفرم کارمندان مربوط به بانک باید به آن توجه شود، قد مانتو است. البته سایز مشخصی برای مانتو فرم بانک‌ها وجود ندارد، بلکه هر شخصی باید با توجه به قد خود اقدام به خریداری یک یونیفرم مناسب کند. در حالت کلی کارمندان بانک در هنگام خرید مانتو باید دقت کنند که محصول خریداری شده کوتاه نباشد. علاوه بر این موضوع افرادی که دارای وزن و سایز بزرگی هستند باید مانتویی خریداری کنند که سایز آن‌ها را کوچک‌تر از میزان واقعی نشان دهد. 
سایز مانتو فرم بانک
همان طور که می‌دانید در کشور ما یونیفرم‌های اداری باید مطابق با ارزش‌های اسلامی باشد، به همین دلیل خریداری مانتو تنگ و کوتاه خلاف قوانین جامعه است. کارمندان بانک در هنگام تهیه مانتو مناسب باید به این موضوع دقت کنند که مانتویی بزرگتر از سایز عادی انتخاب کنند تا مانع از نمایش قسمت‌های مختلف بدن به دیگران شود. 
علاوه بر این موضوع در صورتی که کارمندی مانتو تنگ و بدن‌نما را هنگام مراجعه به بانک انتخاب کند، طبق قوانین با او برخورد خواهد شد. با وجود تمام مسائل قانونی که درباره سایز یونیفرم کارمندان بانک وجود دارد باید به این نکته نیز اشاره کرد که پوشیدن مانتو فرم مناسب و دارای سایز استاندارد به افراد کمک خواهد کرد تا در ساعات اداری حس بهتری را تجربه کنند.
جنس مانتو فرم بانک
از آنجایی که زمان کاری کارمندان بانک بالا است، باید از لباس فرمی استفاده کنند که در طول این مدت حس خوبی را به آن‌ها القا کند. بهترین جنس پارچه برای دوخت مانتو فرم بانک نخ است زیرا کارمندان بانک در مانتو‌هایی با این جنس عرق نکرده و گرما‌زده نمی‌شوند. مانتو‌های نخی به آسانی مطابق سایز فرد کش آمده و برای کسانی که دارای سایز‌های بزرگی هستند، بهترین گزینه ممکن به حساب می‌آیند.
استفاده از نماد اداره مورد نظر در مانتو فرم بانک
کارمندان بانک در هنگام خرید یونیفرم مناسب برای حضور در اداره مورد نظر باید به این موضوع توجه کنند که حتما نماد مرکز مربوطه بر روی لباس وجود داشته باشد. البته باید به این نکته توجه کرد که برای زیبایی بخشیدن به مانتو فرم بانک نباید در این کار زیاده‌روی کرد، بلکه یک قسمت کوچک از لباس برای این کار گزینه مناسبی به حساب می‌آید.
 
ویژگی‌های مهم لباس فرم بانک مناسب
 قیمت لباس فرم بانک به چه عواملی بستگی دارد؟
همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم، استفاده از لباس فرم مناسب و هماهنگ در یک اداره و سازمان از اهمیت بالایی برخوردار است. قیمت مانتو فرم بانک به عوامل متعددی وابسته است که مشتریان باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند. 
قیمت لباس فرم بانک‌ها به عوامل مختلفی وابسته است که شامل مواردی همچون سایز مانتو، جنس مانتو، برند تبلیغ کننده، طراحی به کار برده شده در تولید محصول و بسیاری از موارد دیگر می‌شود. همچنین در صورتی که متقاضی یونیفرم اداری خود را از یک فروشگاه معتبر تهیه کند، قیمت کمتری را بابت آن پرداخت خواهد کرد.
 
قیمت لباس فرم بانک
سفارش یونیفورم کارمندان بانک در آرا فرم
مانتو فرم بانک یکی از تاثیر‌گذارترین عوامل در نحوه ارتباط میان کارمند با همکاران و مراجعه‌کنندگان است. زمانی که فردی قصد اشتغال به کار در یک سازمان اداری همچون بانک را دارد باید در مرحله اول یونیفرم مربوط به آن را تهیه کند. البته باید دقت کرد که خرید این محصول از مراکز معتبر مانند آرافرم علاوه بر تضمین کیفیت محصول، در قیمت آن نیز تاثیر فراوان دارد. 
شرکت آرافرم به عنوان یکی از تولید‌کنندگان اصلی انواع مانتو فرم اداری در ایران محصولات خود را با کیفیت بالا و قیمت مناسب به متقاضیان ارائه می‌دهد. همچنین طرح‌هایی که این شرکت برای تولید لباس فرم بانک استفاده می‌کند، با همفکری طراحان خبره متعلق به تولیدی فوق به وجود آمده است. 
کلام آخر
یونیفرم کارمندان بانک یکی از عوامل مهم در افزایش بازده آن‌ها به هنگام کار است. همچنین این پوشش هماهنگ و خاص روابط میان فرد با دیگر همکاران و مراجعه‌کنندگان را نیز مشخص کرده و حس برتری میان آن‌ها را از بین می‌برد. کارمندان بانک خانم از مانتو و شلوار مناسب برای حضور در محل کار خود استفاده می‌کنند که نماد مربوط به اداره مورد نظر بر روی آن وجود دارد. شما عزیزان می‌توانید برای سفارش یونیفرم اداری خود به وبسایت رسمی شرکت آرافرم مراجعه کنید.

احمد بازدید : 8 یکشنبه 23 آبان 1400 زمان : 18:32 نظرات ()

بهره‌وری در سازمان‌ها، صنعت و اجتماع

فرض می‌کنیم که سازمانی وجود دارد که قدرت رقابت خود را در بازار به خاطر افزایش هزینه های تولید از دست داده و به همین دلیل قیمت محصولات آن به مقدار زیادی بالا رفته است. چنانچه بهره‌وری اضافه شود و بدین ترتیب هزینه‌های واحد محصول کاهش یابد رقابت مجددا از سر گرفته خواهد شد. بدین وسیله افزایش بهره‌وری وسیله‌ای است برای حفظ موجودیت و بقای سازمان و فرآورده های آن در جامعه.

تولید افزون بر مصرف

سازمان‌ها برای حفظ بقا ناچار به مصرف چیزهایی هستند که می‌تواند مورد مصرف سازمان‌های دیگر برای اهداف و مقاصد دیگر واقع شوند. نمی‌توان پذیرفت که هر سازمانی برای بقای خود لازم دارد تا از حمایت دیگران برخوردار شود. برخی موسسات خصوصی با بهره‌وری پایین می‌توانند به مدت طولانی بدون ورشکستگی به کار خود ادامه دهند. این موضوع مربوط می‌شود به نحوه کمک و حمایت جامعه از آنها از طرق کمک هزینه ، معافیت مالیاتی و ... . اساس کار این است که برخی شرکتها می‌توانند از طریق استفاده از مازاد قسمتهای دیگر نظام اقتصادی به کار خود ادامه دهند. برخی از شرکت‌ها و فعالیت‌ها از نظر اقتصادی سود آور نیستند ( راه‌آهن، مترو و ... ) ولی از نقطه نظر هدفهای عالی اجتماعی با ارزش‌اند.

بهره‌وری و سودآوری

ارتباط دقیق و روشنی بین بهره‌وری و سودآوری وجود ندارد. یک شرکت ممکن است از نظر فنی در اوج بهره‌وری باشد ولی هیچ مصرف کننده‌ای نخواهد از محصولات این شرکت استفاده کند و ورشکسته شود. این موضوع نشان می‌دهد چقدر بی معنی است مفهوم بهره‌وری را تنها به مراحل تولیدی مرتبط ساخت و آنرا جدا از بازاریابی و در تجزیه و تحلیل نهایی ارضای نیاز های گروه های مختلف مصرف کننده در نظر گرفت. ممکن است شرکتی دارای بهره وری بالا در تمام زمینه ها باشد ولی به دلیل محدودیت بازار فروش به مشکل بخورد یا اینکه شرکتی بدون حمایت دولت نمیتواند با محصولات دیگر کشور ها رقابت کند یا ... .

برای کلیه این شرکتها دسترسی به یک بهره‌وری بالاتر مزیت محسوب می‌شود. البته این شرکتها حداکثر بهره‌وری را صرفا از اعمال روش‌های فنی تولید بدست می‌آورند ولی این موضوع در زندگی واقعی مصداق ندارد. لازم است شرکتها به کارهای جدیدتری نظیر بازاریابی دست بزنند و غیر از امور فنی به مواردی مانند بازاریابی، صادرات و ... توجه کنند.

حق حیات و بقا

برخی از بخش های اقتصادی در آینده حق زیستن نخواهند داشت، ولو اینکه به نحو مطلوب در زمینه‌هایی فعالیت کنند که کارنامه درخشانی داشته باشند کما اینکه بسیاری از فعالیتها که در گذشته وجود داشتند به خاطر توسعه و پیشرفت امروزی زاید به نظر آمده و دیگر وجود خارجی ندارند.

اگر بخواهیم بهره‌وری را بالا ببریم لازم است تغییرات و تحولات را نیز در زمینه های جدید در نظر آوریم. البته این موضوع در مرحله ی عمل بسیار مشکل است.

احمد بازدید : 6 شنبه 22 آبان 1400 زمان : 22:38 نظرات ()

نحوه ردیابی موبایل اندروییدی

گم کردن یا به سرقت رفتن گوشی موبایل یکی از بدترین اتفاقاتی است که ممکن است برای هر فردی بیافتد. بخصوص با این قیمت های بالای موبایل در ادامه با مجله خبری آلما همراه باشید تا نحوه ردیابی موبایل اندروییدی گم شده یا به سرقت رفته را به شما آموزش دهیم:

◀️ تا به حال به این فکر کرده‎اید که اگر دستگاه هوشمندتان به سرقت برود می‌توانید آن را پیدا کنید یا خیر؟ 

◀️اصلا از آن دسته پدر و مادرانی هستید که نگران فرزندان‌تان باشید و بخواهید از موقعیت مکانی آن‎ها باخبر شوید؟

◀️آیا برای شما پیش آمده است در مواقعی که دوستان‌تان در سفر هستند بخواهید از موقعیت مکانی آن‎ها مطلع باشید؟

⚠️امروزه تعداد اپلیکیشن‌هایی که می‌توانند این کار را برای شما انجام دهند کم نیست ولی مثل همیشه انتخاب ما گزینه راحت‌تر و امن‌تر یعنی استفاده از تنظیمات و قابلیت‌های گوشی است.

🔴 نکته بسیار مهم برای پیداکردن موقعیت دستگاه مورد نظرتان این است که جی‌پی‌اس آن دستگاه باید روشن باشد. در غیر این صورت هیچ روشی نیست که به شما کمک کند دستگاه را ردیابی کنید. پس ما با این پیش‌فرض که جی‌پی‌اس دستگاه مورد نظر شما روشن بوده و هست ادامه می‌دهیم. 

💢برای این کار

1️⃣در گام نخست برای این‌که بتوانید تحت هر شرایطی یک دستگاه را به راحتی ردیابی کنید باید قابلیت Android Device Manager را فعال کنید. 

در حقیقت باید این تنظیمات در گوشی شما اعمال شده باشد تا در صورتی که گوشی را گم کردید بتوانید آن را پیدا کنید یا اطلاعات‎تان را از بین ببرید.

🔰ابتدا به نحوه فعال‌کردن قابلیت Android Device Manager می‌پردازیم.

◀️به این مسیر بروید:
Settings -> Google
◀️وارد بخش Security بشوید.

◀️به بخش Android Device Manager بروید.

◀️ گزینه‌های Remotely locate this device و Allow remote lock and erase را فعال کنید. 

🔰اکنون به بررسی نحوه ردیابی دستگاه مورد نظر می‌پردازیم. 

◀️برای پیداکردن موقعیت مکانی دستگاه‌تان به این لینک مراجعه کنید: Find My Device 

بعد از واردشدن به این صفحه باید مشخصات حساب گوگل‌ خود را وارد کنید. 

معمولا همه شما برای استفاده از گوشی‌های اندرویدی یک حساب جیمیل دارید. پس، مشخصات آن را وارد و لاگ‌این کنید. 

بعد، مجوزهای لازم این سرویس را تأیید کنید تا اطلاعات مکانی دستگاه هوشمندتان جمع‌آوری شود.

حالا یک نشان‌گر سبز کوچک روی نقشه می‌بینید که محل دقیق دستگاه را روی نقشه گوگل یا همان (Google Maps) نشان می‌دهد. 

⏺در سمت چپ نقشه، سه گزینه می‌بینید. اما این گزینه‌ها چه هستند و چه می‌کنند؟


🌀گزینه(Play a sound): با انتخاب این گزینه حتی اگر تلفن‌ شما روی حالت بی‌صدا باشد، برای مدت ۵ دقیقه زنگ می‌خورد.

🌀گزینه (Lock): اگر مطمئن هستید تلفن همراه‌تان را گم کرده‎اید، با انتخاب این گزینه می‌توانید آن را قفل کنید تا از اطلاعات گوشی‎تان سوءاستفاده نشود.

🌀یک نکته دیگر این‌که گزینه لاک، به شما امکان می‌دهد پیغامی روی صفحه دستگاه هوشمندتان ظاهر کنید. مثلا می‌توانید شماره‌ای را وارد کنید تا کسی که دستگاه را پیدا کرده است با آن تماس بگیرد و دستگاه را به دست شما برساند. 

کافی است یابنده گوشی روی دکمه سبز روی صفحه نمایش کلیک کند تا با شماره‌ای که وارد کردید تماس گرفته شود.

🌀اما (Erase): یا پاک‌کردن، واقعا یکی از کاربردی‌ترین گزینه‌ها ست. اگر فکر می‌کنید دیگر نمی‌توانید دستگاه‌تان را پیدا کنید و راهی برای پیداکردن آن نیست، و از طرف دیگر نگران دسترسی افراد غریبه و ناشناس به اطلاعات دستگاه هستید، با استفاده از این گزینه می‌توانید تمام اطلاعات دستگاه را برای همیشه پاک کنید.

⚠️به یاد داشته باشید که با انتخاب گزینه پاک‌کردن اطلاعات یا Erase، فقط می‌توانید تمام اطلاعاتی را که گوگل به آن‎ها دسترسی دارد پاک کنید. مثلا ممکن است گوگل نمی تواند محتوای حافظه‌های جانبی را پاک کند.

⚠️نکته مهم دیگر این‌که، با انتخاب این گزینه اطلاعات اکانت گوگل‌تان هم پاک می‌شود. بنابراین بعد از این انتخاب، دیگر به گزینه‌های معرفی‌شده در این پست هم دسترسی نخواهید داشت.

پس، زمانی از گزینه پاک‌کردن اطلاعات استفاده کنید که دیگر هیچ امیدی به پیداکردن دستگاه هوشمندتان ندارید یا باطری آن در حال اتمام است و شاید دیگر نتوانید با آن ارتباط بگیرید.

پس اگر دستگاه‌تان گم شد یا به سرقت رفت یا اگر می‌خواهید از موقعیت دستگاه فرزندان یا دوستان‌تان مطلع شوید، مشروط به این‌که قابلیت دیوای منیجر در آن دستگاه فعال باشد، به راحتی می‌توانید موقعیت مکانی آن را ردیابی کنید.

احمد بازدید : 6 جمعه 21 آبان 1400 زمان : 12:57 نظرات ()

پرفروش ترین موبایل های بازار اروپا

شرکت کانترپوینت گزارشی درباره میزان فروش گوشی‌های هوشمند و پرفروش‌ترین برند‌ها را در آمریکا و قاره اروپا در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ منتشر کرده است.
مطابق این آمار سامسونگ همچنان در بازار اروپا پیشتاز است؛ اما با کاهش فروش روبرو بوده و احتمالا به زودی مقام خود را از دست خواهد داد و جای خود را به شیائومی خواهد داد.
شیائومی با رشد چشمگیر ۵۱ درصدی در فروش خود نسبت به سال گذشته، در مقام دوم قرار گرفته و احتمالا به زودی جای سامسونگ را در بازار اروپا خواهد گرفت. 
شیائومی توانست به بهترین نحو از مشکلات تامین قطعات سامسونگ استفاده کرد و توانست بخش زیادی از مشتریان این شرکت را به خود جلب کند.
شرکت سامسونگ در اوایل سال ۲۰۲۱ به مشکلات خود در تامین قطعات غلبه کرد و به لطف استقبال از موبایل تاشو Z فلیپ 3  حتی در بخش غربی قاره اروپا مقام خود را نیز حفظ کرد.
در سوی دیگر، شرکت اپل نیز فروش خود را در اروپا افزایش داده و عرضه مدل جدید آیفون یا همان سری آیفون 13 نیز به آنها در این بازار کمک کرده است.
شرکت اوپو با رشد ۱۱۲ درصدی روبرو بوده که البته این رشد مربوط به ادغام این شرکت با وان پلاس و تبدیل آنها به هولدینگ او-پلاس بر می‌گردد. شرکت‌های هواوی و آنر با کاهش فروش روبرو بوده‌اند که البته با توجه به عرضه سرویس‌های گوگل روی مدل‌های جدید آنر، احتمالا این شرکت به زودی اوضاع بهتری پیدا خواهد کرد.
شرکت هواوی اما پس از تحریم‌های وضع شده دیگر قدرت و محبوبیت سابق را ندارد و جهت جذب مشتریان بیشتر، به تازگی مدل نووا 9 را در قاره اروپا عرضه کرده است. آن چیزی که مسلم است رقابت شدیدی بین قول‌های تکنولوژی برای کسب بخش بزرگتری از بازار اروپا شکل گرفته و این شرکتها به این نتیجه رسیده اند که تسخیر بازار اروپا میتواند منجر به به دست آوردن سایر بازارهای بزرگ دنیا مانند آسیا و آمریکا نیز شود.

منبع : دیباچه

احمد بازدید : 10 جمعه 14 آبان 1400 زمان : 18:45 نظرات ()

عامل انسانی در نظام تولیدی

 بهره‌وری در دو سطح تاثیر گذار است سهمی که بشر در تولید دارد و سهمی که در مصرف دارد. با توجه به اینکه محصولاتی که فرضا توسط ما ساخته میشود معلوم نیست توسط چه کسانی مصرف می‌شوند باعث نوعی کاهش مسئولیت میشود این مسئله زمانی بغرنج‌تر می‌شود که اکثر ما در سازمانهایی کار می‌کنیم که در واقع فقط پیچ و مهره کوچک و جزء ناچیزی از آن به شمار می‌رویم و نمی‌دانیم نتایج کارهای ما در کجا مطرح و موثر واقع می‌شود. اکثر ما هیچ محصولی بطور کامل نمیسازیم، حتی اگر در برنامه ریزی تولید آن مشارکت داشته باشیم.

کار انسان

مشارکت در اتخاذ تصمیمات در محیط کار در افزایش بازدهی فردی و نیز رضایت شخصی فوق العاده موثر است. افرادی که کارشان را دوست دارند و از انجام دادن آن لذت میبرند معمولا از نظر کیفی، محصول و بازده کارشان مطلوب است. علاقه و لذت بردن از کار وابسته به عوامل متعدد دیگری از جمله نوع کار و عوامل اجتماعی و ... می‌باشد. تولید به مدیریت، هماهنگی و نظارت عملیات احتیاج دارد. همکاری امری اجتناب ناپذیر است به حدی که هیچ کس نمی‌تواند مستقل از دیگران بطور کامل عمل کند. بهره‌وری مستلزم در نظر داشتن این مسائل است. در عین حال ارزش‌های اجتماعی و فرهنگی نیز که هدف‌های یک جامعه را تعیین میکنند در نحوه همکاری و اداره امور موثراند.

هدف ها و وسایل

بهره‌وری باید در ارتباط با برخی هدف‌ها تعریف شود در اصل بهره‌وری روش نیل به هدف است. مثلا با انتخاب روش‌های موثر و کارآمد می‌توان بهره‌وری را بالا برد. مفهوم بهره‌وری با توجه به وسایل نیل به هدف مطرح می‌شود.

هر فرد هدفهای مشخص خود را دنبال می‌کند (شغل مطلوب ، امنیت شغلی و ...) در سطح بالاتر یک سازمان بازرگانی اهدافی دارد (تولید و فروش کالا و خدمات ، کسب سود و ...) در سطح بالاتر جامعه هدفهای بالاتری دارد (امنیت، رفاه اجتماعی و ...). کلیه ی این اهداف به نحوی به هم مرتبط هستند و مجموعه‌ی واحدی را تشکیل می‌دهند. ممکن است تضادهایی بین هدف‌های شخصی یا در ارتباط با هدفهای سازمان و جامعه وجود داشته باشد ولی چنانچه هدف کلی مشروع باشد و گروه اندکی به خاطر نرسیدن به هدف‌های خود متضرر شوند مشکلی ندارد. جکومت‌ها و دولتمردان در این باره تصمیم گیری می‌کنند. البته همواره نظرات مختلفی در مورد اینکه به کدام هدف‌ها باید اولویت داد وجود دارد.

احمد بازدید : 7 چهارشنبه 12 آبان 1400 زمان : 13:4 نظرات ()

کرایه دوچرخه در اصفهان

دوچرخه یک وسیله حمل و نقل سالم و پاک است که سواری با آن بسیار نشاط آور میباشد و علاوه بر مهیج بودن آن ، سواری با آن برای بدن بسیار بسیار مفید بوده و نوعی ورزش است علاوه بر این فرهنگ دوچرخه سواری خود نوعی گام هماهنگ در جهت کاهش آلودگی هوا و پاسازی هوای شهر به حساب میآید. در شهر اصفهان زیرساخت های مناسب برای حمل و نقل شهروندان با دوچرخه تبیین شده است و در کناره های اکثر خیابان ها مکانهای مناسب برای دوچرخه سواری و عبور با دوچرخه طراحی گشته است. دوچرخه سواری در اصفهان بسیار بسیار نشاط آور است چرا که در شهری زیبا و تمیز و پر انرژی حرکت میکنید و سوار بر دوچرخه خود را پر از حس نشاط و انگیزه برای بهتر بودن میکنید.

بخش خصوصی در سال 97 پا به عرصه دوچرخه در اصفهان گذاشت و با سرمایه گذاری که در این بخش انجام داد توانست پانصد مرکز دوچرخه را در شهر اصفهان فعال نماید. با پیشرفت در کار و همکاری شهرداری اصفهان و بخش خصوصی موفق گشت تا روزانه 4000سفر ایستگاه به ایستگاه داشته باشد. 5 ایستگاه تمام مکانیزه هوشمند در محدوده های توریستی شهر اصفهان افتتاح شد که متقاضیان و دوستداران دوچرخه با کرایه دوچرخه از این ایستگاه های تحویل دوچرخه ساعاتی خوش برای خود رقم میزدند. سه مدل دوچرخه ( دوچرخه برقی، دنده ای، ساده ) در ایستگاههای تحویل دوچرخه به متقاضیان عزیز ارائه میشد. که عزیزان با ارائه کارت ملی و تنها با پرداخت مبلغی ناچیز میتوانستند سوار بر دوچرخه انتخابی خود شده و سفری زیبا و پاک و سالم برای خود تداعی سازند و در کنار آن ورزشی مفیدی داشته و به سلامت خود دامن زنند. در ایام نوروز و ایام توریستی و گردشگری آنچنان ایستگاههای تحویل دوچرخه شلوغ میشد که باید افراد متقاضی دوچرخه ساعاتی را در صف منتظر تحویل دوچرخه میماندند و دوچرخه سواری در میدان امام از آرزوهای شاد و به یاد ماندنی به حساب می‌آمد. 

ایستگاه دوچرخه

در خرداد ماه 1398 این ایستگاه های دوچرخه در اصفهان بدلیل خدمات رسانی به بانوان عزیز پلمپ شدند و کار خدمت رسانی متوقف گشت. در این مدت صحبت ها و هماهنگی های زیادی با دادستانی اصفهان صورت گرفت که در دی ماه 99 این مراکز دوچرخه دباره شروع به فعالیت نمودند ؛ باز هم در اوایل سال 1400 جلوی فعالیت و خدمت رسانی این ایستگاههای دوچرخه سواری در اصفهان گرفته شد و اینبار هم بدلیل خدمت رسانی به بانوان عزیز، ایستگاههای تحویل دوچرخه در اصفهان به دلیل ارائه خدمات به بانوان ( رعایت نکردن موازین شرعی و کرایه دادن دوچرخه به بانوان ) توسط اداره اماکن با پیگیری ستاد امر به معروف و نهی از منکر پلمپ گردید.

بازهم به سراغ رایزنی با دادستانی و مسئولین محترم رفته تا شاید بتوان این مسئله را حل نمود و با آوردن این دلیل که مردم با وجود کرونا ترجیح میدهند از دوچرخه که یک وسیله حمل و نقل پاک و سالم است استفاده کنند تا وسایل نقلیه عمومی که مملو از ویروس است. موافقت شد که دوچرخه های اشتراکی روی کار آیند اما باز هم در ایستگاههای دوچرخه به بانوان عزیز خدمت رسانی نمیشود و هیچ گونه خدماتی به بانوان ارائه نمیگردد.

کرایه دوچرخه در سالهای گذشته بسیار سهل و آسان بود ولی اکنون بسیار سخت شده است؛ برای کرایه دوچرخه شما باید یک فقره چک یا سفته را به ایستگاههای تحویل دوچرخه داده و همچنین قبض تلفن و کپی و اصل کارت ملی را گرو بگذارید. رییس کمسیون حمل و نقل در جواب چرایی این شرایط سخت برای تحویل تنها یک دوچرخه برای ساعاتی اینطور گفت که برخی از تحویل گیرنده های دوچرخه، برای تحویل و بازگردانی دوچرخه مراجعه نمیکنند و این سخت گیری ها تنها برای این است که افراد برای تحویل دوچرخه بازگردند و نسبت به این امر بی تفاوت عمل نکنند وی ایراد نمود که 15 درصد از دوچرخه هایی که در اختیار افراد گذاشته شده است به شهرداری برنگشته و این خود دلیلی برای این سخت گیری ها میباشد.

در حال حاضر 30 ایستگاه تحویل دوچرخه در اصفهان فعال میباشد که امیدواریم این ایستگاهها در شهر اصفهان بیشتر شود و شرایط برای دریافت و تحویل دوچرخه آسانتر گردد تا افراد به نوعی راغب در جهت استفاده دوچرخه شوند تا اینگونه با استفاده شهروندان از دوچرخه که نوعی وسیله حمل و نقل سالم و بی ضرر به حساب میآید، گامی محکم برای سالم سازی هوا برداشته شود.

اگر قصد سفر به جزیره ی زیبای کیش را دارید میتوانید مقاله اجاره دوچرخه در کیش را نیز مطالعه کنید

احمد بازدید : 49 دوشنبه 10 آبان 1400 زمان : 16:41 نظرات ()

مفهوم جدید بهره‌وری

بهره وری عبارت است از رابطه بین کمیت تولیدات و یک یا چند تا تمام عوامل که برای به دست آوردن آن تولیدات به کار رفته است چنین رابطه‌ای معیاری از چگونگی بهره برداری از عامل یا عوامل مورد اشاره به دست می دهد.

بنابراین تعریف بهره وری به صورت مقدار تولید تقسیم بر میزان عوامل به کار رفته بیش از حد ساده جلوه دادن قضیه است چراکه در مواجهه با این فرمول دو سوال مطرح میشود؛

۱-میزان تولید را چگونه باید اندازه گیری کرد

۲-میزان نهاده را به چه ترتیب و چگونه باید سنجید

آگاهی نسبت به اینکه کدام یک از منابع به کار رفته در محصول و کدام یک از روش‌های تولید منجر به تولید حداکثر کالا و خدمات می شود موجب اتخاذ تصمیم خردمندانه و صحیح در باب استفاده از منابع کمیاب موجود و انتخاب شیوه صحیح تولیدی می گردد.

در محاسبه و اندازه گیری بهره وری به طور اخص هدف آن است که بدانیم انسان یا هر ماشین هر واحد انرژی یا هر واحد از مواد به کار گرفته شده تا چه اندازه مولد و موثر است یا به بیان دیگر چه مقدار تولید می کند و بازدهی دارد.

هرگاه بتوان میزان مولد بودن هریک از منابع را به مدد روش های کمی و محاسبات ریاضی اندازه گیری کرد و شاخص ها و ضوابط برای سنجش میزان بهره وری آنها به دست آورد آنگاه می توان برای انتخاب و به کارگیری یک شیوه از میان شیوه های گوناگون تولید تصمیمات عاقلانه تری اتخاذ نمود به علاوه ثبت تغییراتی که در این شاخص ها روی می دهد و سپس مطالعه آنها طی یک دوره زمانی و مکانی خاص یا سنجش آن ها در محله های مختلف در تصمیم گیری های بنیادی مربوط به تخصیص منابع تولید به برنامه ریزان اقتصادی به خوبی یاری می رساند.

بهره وری برای چه کسی و برای چه؟

چنانچه افراد ماشین ها و سایر منابع از یک بخش فعالیت اقتصادی به بخش دیگر اختصاص یابند بهره وری کلیه جامعه افزوده شود و بدین ترتیب سرمایه گذاری در کل جامعه بازدهی بیشتری می یابد لذا چنانچه ما به تخصیص منابع جامعه به طور کلی و جامع نظر بیفکنیم متوجه خواهیم شد اگر ما کلیه منابع را مجدداً تقسیم کنیم و به بخش های مختلف تخصیص دهیم به نحوی که حداکثر بهره وری از دید جامعه عاید شود بسیار عالی است.

بهره وری در سطوح مختلف

بین هدف بهره وری برای یک سازمان هدف بهره وری برای جامعه می تواند تباین وجود داشته باشد چنین دوگانگی را از سطح یک سازمان تا سطح کلی جامعه می توان مشاهده کرد البته اتفاق نظر و علایق مشترک نیز در سطوح مختلف وجود دارد پس بسیاری از مسائل مربوط به بهره‌وری باید به پیدا کردن راه هایی که منافع کلیه سطوح را تامین کند معطوف شود.

در سطح فردی موضوع این است که چگونه می توان بهره وری را افزایش داد در سطح گروه منظور بهره وری گروه یا بخش از سازمان مطرح است در یک سازمان بعضی اوقات لازم است برخی مشاغل را حتی به فرض کارآیی شاغلین آنها فدا کرد و چند سازمان را ولو که کارآمد هم بوده باشند برای پابرجایی یک رشته فعالیت تجاری فدا کرد رشته های تجاری و بخش های اقتصادی را نیز برای اینکه اقتصاد ملی پابرجا بماند میتوان در یکدیگر ادغام کرد و به همین ترتیب برای افزایش بهره‌وری در سطوح مختلف عمل می‌شود.

ارتباط با مسائل دیگر

بهره وری حاصل عوامل کمک کننده و بازده ها است. ما به ظاهر یک فرایند تولیدی مستقل و بدون وابستگی را از آغاز تا انجام در نظر میگیریم اما در واقع فرآیندهای تولیدی پیاپی هستند که در طی زمان با عوامل تولیدی کمک‌کننده جدید و نتایج تولیدی جدیدترین صورت می گیرند.

انسانها برای یکدیگر و در ارتباط با هم تولید و کار انجام میدهند نتایج حاصل از معاضدت هر عامل کاری در یک نظام تولیدی به صورت یکی از عوامل کمک کننده در نظام تولیدی متعدد دیگر در می آید و آنچه به صورت نتیجه کار یا بازده ظاهر می شوند از یک فعالیت تا فعالیت دیگر کاملاً اختلاف پیدا می کند.

بنابراین بهتر است توجه ما از موضوع افزایش بهره‌وری به شکل مراحل محتوا و مستقل از هم به کمال مطلوب و بهترین کسب رضایت افراد و به طور کلی بهترین نتیجه در کل عملیات و مجموعه مراحل معطوف شود.

احمد بازدید : 9 جمعه 07 آبان 1400 زمان : 21:8 نظرات ()

نیازهای واقعی کدامند؟

نتیجه فرایند تولید به صورت کالاها و خدمتها نیز باید مورد بررسی قرار داد. کالاها و خدمتها به خودی خود هدف ثابتی نبوده و اهمیتشان در برآوردن نیازهاست. کالا و خدمتها را می‌توان از لحاظ شدت و ضرورت، طبقه بندی و اولویت بندی کرد. دامنه نیازهای آدمی اگر آنها را مهار نکند سر به بی نهایت می‌زند.  علاوه بر جنبه های اقتصادی بحث فرهنگ نیز مهم است چراکه عادات مصرف و جنبه های فرهنگی مصرف هم در رابطه با رضایت انسان مطرح میشود که در شرایط زمانی و مکانی مختلف فرق میکند و در بردارنده ارزش‌ها و اعتقادات هر قوم و ملت است.

آثار منفی خارجی و جانبی

فرایند تولید نه تنها کالاها و خدمات مورد نیاز را تامین میکند بلکه آثار و نتایج دیگری نیز دارد که آنها را آثار منفی خارجی می‌نامند یعنی آثار  جانبی و ناخواسته و در نظر گرفته نشده ی فرایند تولید و مصرف از جمله دود ، آلودگی صوتی و ...

وظیفه ی بشر در زندگی حذف یا محدود ساختن این آثار منفی است ولی چگونه میتوان در عین محدود کردن این نتایج منفی خارجی به تولید کالاها و خدمتهای مورد نیاز نیز دست یافت. استفاده از صنایع بازیافت یکی از راهکارهاست. باید توجه داشت رضایتمندی انسان تنها مستقیما از خود کالا و خدمات تولید شده حاصل نمیشود و آنها الزاما تمام هدف و نیت را از فرایند تولید تشکیل نمیدهند بلکه کار و فعالیت به خودی خود هستی را پر مایه و پربار میکند.

انسان از طریق برقراری تماسهای اجتماعی در محیط کار و احساس موثر و مفید بودن از طریق آموزش و توسعه و از طریق احساس ارزش و هویت کردن، نیاز‌های درونی و روانی اش را برآورده میکند، که همه حاصل عملیات تولیدی و مشارکت در کارهاست و زندگی را پرشور و دلپذیر می‌کند. بدین ترتیب میتوان گفت که نفس کار و فعالیت نیز دلخواه و خواستنی است.

کیفیت زندگی و سطح زندگی

مطلوبیت و ارزش کلیه ی فعالیت های تولیدی، باید در ارتباط با احتیاجات اساسی تر جامعه، که خود در جوامع مختلف تابع فرهنگ و اعتقادات خاصی است و در شرایط زمانی و مکانی مختلف فرق می‌کند، مورد بررسی و آزمایش قرار گیرد.

کیفیت زندگی چیزی بیشتر از حفظ سطح مادی زندگی است و نمی‌توان کالا و خدمات را مثل سابق به عنوان یک شاخص رفاه و سعادت اجتماعی امری مسلم و قطعی دانست. تامین احتیاجات شامل کلیه ی چیزهایی است که از فرایند تولید و فعالیت های اقتصادی به دست می‌آیند و در مقابل منابع اقتصادی فدا می‌شوند.

احمد بازدید : 9 سه شنبه 04 آبان 1400 زمان : 21:4 نظرات ()

افکار و نظریات جدید در ارتباط با مفهوم بهره‌وری

بهره‌وری بیانگر نوعی ارتباط میان محصولات تولید شده و عوامل بکار رفته در تولید آن محصولات است. البته در روابط درونی جامعه معاصر در سیر تحولی خود به نحو فزاینده‌ای پیچیده‌تر می‌شوند.

 • بهره وری کار و سرمایه

بهره‌وری کار یا بهره‌وری نیروی انسانی

در گذشته منظور از بهره‌وری فقط بهره‌وری کار بود که چگونه با بهره‌وری بهتر از نیروی انسانی می‌توان ممیزان تولید را افزایش داد.

بهره‌وری سرمایه

ستانده وابسته به وسائل و لوازم تولید مورد استفاده است (سرمایه). کار و سرمایه دو عامل اصلی تولید محسوب می‌شوند . بهره وری سرمایه را می‌توان چگونگی کاربرد سرمایه به منظور رسیدن به حداکثر بازدهی تعریف کرد.

بهره‌وری عامل منفرد یا منحصر

عبارت است از نسبت بین ستانده به یک نوع داده. بهره‌وری کار، بهره‌وری سرمایه و بهره‌وری مواد مثال‌هایی از بهره‌وری عامل منفرد است.

بهره‌وری مجموع عوامل

نسبت کل بازده به مجموع منابع مصروفه است. مقیاس بهره‌وری مجموع عوامل‌، مبین جمیع عوامل و منابع مصروفه برای ایجاد بازده است. گاهی افزایش یا کاهش بهره‌وری حاکی از بهبود و توسعه یا برعکس ضعف مدیریت و استفاده ناصحیح از منابع نیست. در نظام اقتصاد پولی، لازم است تنزل یا ترقی ارزش پول و افزایش یا کاهش قیمتها به خاطر تورم یا رکود نیز در نظر گرفته شوند و محاسبات با توجه به نرخ تورم یا رکود تصحیح گردند تا بدین ترتیب تاثیر دگرگونی قیمت خنثی و تغییرات فیزیکی در بازه و منابع مصروفه در نسبت‌های بهره وری به گونه صحیحی اندازه‌گیری شوند.

منابع تولید یا نهاده

کار و سرمایه که دارایی فیزیکی می‌باشند تنها عوامل فرایندهای تولیدی برشمرده نمیشوند بلکه عمل تولید در جنب آنها به منابع متعدد دیگری از جمله فضا، مکان، مواد خام، انرژی و زمان نیاز مبرم دارد.

مفهوم گسترش یافته بهره‌وری

گسترش در اینجا ناظر است به عوامل تولید و همچنین آثار جنبی غیر منتظره منفی و ناخواسته

منابع و نیازها

منابع همیشه محدود هستند، البته تمام منابع به یک نسبت کمیاب نیستند. در بهره‌برداری بهتر از منابع باید با استفاده صحیح و دقیقتر نیازها را به وجه احسن ارضا کنیم.

زمین، کار و سرمایه

نظریه ی کلاسیک اقتصاد سه عامل زمین، سرمایه و کار را منابع اصلی تولید به شمار می‌آورد و تکنولوژی را یک عامل مستقل در ارتباط با بازدهی محسوب می‌دارد. توسعه و تکمیل تکنولوژی جدید از طریق تحقیق و توسعه (R&D) نوعی تولید غیر مستقیم است.

همه منابع احیا پذیر نیستند

لازم است بین منابع غیر قابل احیا مثل نفت با منابع تجدید پذیر مانند جنگلها اختلاف قائل شد. وقتی بشر در احیای منابع کوشیده و تولید آنرا تسریع میکند میتوان از نوعی تولید غیر مستقیم صحبت کرد. بیشر مشکلات در زمینه رشد و توسعه اقتصادی مربوط به استفاده از منابع طبیعی است. هدف بهره‌وری افزایش بازده با مصرف همان مقدار منابع با کسب همان میزان بازده با مصرف کمتری از منابع است. میتوانیم از بهره‌وری به عنوان وسیله ای برای تامین سطح بالاتری از زندگی به وسیله کاهش مصرف منابع استفاده کنیم.

افزایش بهره‌وری به چهار صورت عملی می‌شود:

الف- افزایش بازدهی- ثابت بودن منابع مصرفی

ب- ثابت بودن بازدهی – کاهش منابع مصرفی

ج- افزایش بازدهی – افزایش منابع مصرفی

د- افزایش بازدهی – کاهش منابع مصرفی

انرژی به عنوان یک منبع

از برخی منابع مهم برای فرایند تولید همچون نیروی کار، دارایی‌های مادی و تکنولوژی یاد شد. اما منابع به این موارد محدود نمی‌شود. امروزه انرژی به تدریج یک عامل کمک کننده با حداکثر اهمیت به شمار  می‌رود.

سازمان به عنوان یک منبع

سازمان از منابع مهم در نظام تولید است که از طریق توسعه و تکامل انواع مختلف آن، می‌توان بهره‌وری را افزایش داد. منظور از شکلهای سازمانی روش انجام دادن کارها است که در واقع عبارت از آن است که افراد چگونه با یکدیگر در ارتباط با ماشین‌ها کار می‌کنند.

شکل های سازمانی نه تنها بر روی بهره وری اثر داشته بلکه بطور مستقیم نیز بر آسایش و شادمانی انسان‌ها از طریق ایجاد و ابداع مشاغل و انواع صور همکاری و مشارکت که سهم عمده ای در زندگی روزمره دارند موثراند. برخی "اطلاعات" را به عنوان یکی از مهمترین منابع و دارایی سازمان مطرح می‌کنند.

زمان به عنوان یک عامل تولید

بسته به اینکه از زمان چگونه استفاده می‌شود می‌توان بهره‌وری را کم یا زیاد کرد. زمان بر کلیه ی ملاحظات مربوط به بهره‌وری اثر می‌گذارد.

پول به عنوان یک عامل و منبع تولید

بسیاری عوامل را در تولید کالا و خدمت‌ها میتوان به صورت پول ارزیابی کرد و البته چیزهایی که نمی‌توان در قالب پول سنجید و به صورت پول بیان کرد را با پول فراهم آورد. پول یک واسطه و عامل کمک کننده و تسهیل کننده است. خود پول به تنهایی و بطور ذاتی دارای ارزش نیست و کاری انجام نمی‌دهد بلکه عوامل تولید با داشتن پول فراهم می‌شوند.

نسبی بودن معنی منبع

منابع مفهوم گسترده و پیچیده ای دارند. منابعی که نمی‌توانیم از آنها بهره برداری و استفاده کنیم جزء منابع به حساب نمی‌آیند. منابع مفهوم نسبی دارند و تابع شرایط مختلف و متغیر هستند.

احمد بازدید : 12 یکشنبه 02 آبان 1400 زمان : 16:22 نظرات ()

ارکان اصلی دانش بهره‌وری

ارکان اصلی دانش بهره‌وری به شرح ذیل میباشند:

الف- باور داریم که فعالیت های سازمان یافته بشر بصورت مداوم قابل گسترش است.

ب- باور داریم که این پیشرفتها با این شروع میشود که چه تولید کنیم و چه چیز را تامین کنیم.

ج- باور داریم که اثر بخشی هنگامی به وجود می‌آید که فعالیت های سازمان یافته بشری به سوی پاسخگویی به نیازمندی های اجتماعی جهت یابد.

د- باور داریم که کارایی هنگامی وجود دارد که فعالیت های سازمان یافته به نحوی انجام پذیرد که برای تولید و تامین کالا و خدمات منابع مصرف شده بیش از حد نیاز نباشد.

ه- باور داریم که اشتغال زمانی است که فعالیت موثر و کارآمد انسانی بصورت مداوم ادامه یابد.

و- باور داریم هنگامی که فعالیت های انسانی موثر و کارآمد باشد انسانها با افزایش استاندارد زندگی از امکانات بیشتری برای توسعه و تولید بهره‌مند خواهند شد.

ذ- خودمان را وقف به وجود آمدن اصول علمی منطقی و تجربی در جهت اموختن هرچه بیشتر دستاوردها و تجربیات دیگران به منظور تاثیر گذاشتن در روند افزایش اثر بخشی کارایی و اشتغال کلیه ی فعالیت های مثبت و سازنده بشری میکنیم.

احمد بازدید : 8 شنبه 01 آبان 1400 زمان : 7:43 نظرات ()

بهره‌وری و مدیریت

بهره‌وری به معنای تحقیق هدفهای سازمان و تولید حداکثر کالا و خدمات با مصرف حداقل منابع انسانی و مادی به کمک تکنولوژی پیشرفته یا با کاربرد شیوه های بهتر مدیریت است.

مدیریت

جایی که همکاری افراد در جهت نیل به یک هدف بصورت یک ترکیب و ساختار رسمی در می‌آید عامل اساسی این همکاری مدیریت است. مدیر وظیفه ی برنامه ریزی ، سازماندهی ، هماهنگی ، رهبری و کنترل را برعهده دارد. در هر نوع سازمانی اثر بخشی همکاری افراد جهت تحقق هدفهای سازمان به مقدار زیادی با لیاقت و توانایی آنهایی که مشاغل مدیریت را دارا هستند بستگی دارد. کفایت و درایت مدیران در یک مملکت باعث میشود در بخش دولتی با اجرای صحیح برنامه های جامع و هماهنگ اقتصادی ، اجتماعی ، سیاسی و فرهنگی و ... درآمد ملی و درآمد سرانه افزایش یابد. در بخش خصوصی کفایت و صلاحیت مدیران باعث میشود هدفهای مختلف سازمان به خوبی تحقق یابد.

ارزش و اهمیت بهره‌وری

کلید اصلی خوشبختی و کامیابی جوامع به بازدهی واحدهای تولیدکننده کالا و خدمات و طرز کار آنها وابسته است. این امر در گروه طرز کار و شیوه اداره مدیرانی است که بر اساس صلاحیت علمی و فنی و استعداد ذاتی انتخاب شده و فعالیت میکنند.

واحدهای تولیدی با تامین اهداف زیر میتوانند با تولید ارزش افزوده در افزایش سطح زندگی و کمک به افزایش خوشبختی جامعه نقش داشته باشند:

الف- رساندن سود به مالکین (در سازمان دولتی ارائه خدمات سودمند به جامعه و ایجاد رفاه)

ب- ایجاد محلی برای کار که افراد برای تامین هدف سازمان با کسب درآمد متبوع از کار خود راضی باشند.

ج-رفع نیاز مصرف کنندگان و ارضای خواسته های آنها از طریق ارائه کالاهای مرغوب و ارزان

هر واحد مولد از طریق افزایش بهره‌وری می‌تواند به اهداف بالا برسد.

تمام راه حل‌های کلاسیک متوجه دو سوی واسطه تبدیل است در حالی که راه حل سوم به فعل و انفعالات داخل واسطه تبدیل و عملکرد بهتر و اصلاح آن توجه دارد. کارشناسان اقتصادی ثابت کرده اند که امروزه راه‌حلهای کلاسیک کم تاثیر و دشوار است و برعکس راه‌حل سوم یعنی افزایش بهره وری راه حلی سریع، موثر و قاطع است. سد راه توسعه و پیشرفت کشورهای درحال‌توسعه عمدتا فقدان مدیریت و کیفیت نامطلوب کار مدیران آن کشورها بوده است. تحقیق کندریک ( یکی از کارشناسان میز اقتصادی آمریکا) نشان میدهد که نصف افزایش درآمد سالانه آمریکا در نتیجه افزایش بهره‌وری و بقیه در نتیجه افزایش و گسترش منابع تولید بوده است.

در اقتصاد خرد میتوان گفت هدف عمده‌ی یک شرکت همیشه کسب درآمد یا به بیان دیگر سودآوری است. سود یک شرکت نیز به میزان زیادی به بهره وری آن در دراز مدت بستگی دارد. سوداوری مبین وضعیت مالی شرکت در زمان حال است درحالی که بهره‌وری ترسیم کننده وضعیت شرکت در آینده است پس میتوان گفت یک شرکت در صورتی میتواند به سودآوری مستمر خود امیدوار باشد که بهره‌وری داشته باشد.

کارشناسان توسعه اقتصادی بر این باورند که افزایش تولید ناخالص ملی شرط لازم برای بهره‌مند شدن از یک زندگی با کیفیت برتر و بالاتر است و تنها در صورت افزایش دستاوردهای اقتصادی میتوان منافع به دست آمده از آن را بطور گسترده تر بین افراد جامعه تقسیم کرد. به همین سبب نقش بهره وری در دستیابی به استانداردهای بالای زندگی انکار ناپذیر است.

کشورهایی که برای توسعه اقتصادی به افزایش بهره‌وری بیشتر از افزایش منابع تولید خود تکه کرده‌اند رشد سریعتری داشته اند و کشورهای توسعه یافته در این زمره‌اند ولی رشد اکثر کشورهای درحال توسعه بر افزایش منابع تولید متکی است.

مدیریت یعنی دانش افزایش بهره‌وری و افزایش بهره‌وری که ثمره بهبود و پیشرفت مدیریت است.

احمد بازدید : 8 پنجشنبه 29 مهر 1400 زمان : 8:1 نظرات ()

افزایش روز افزون تقاضا

میزان تقاضا به دلایل زیر روبه افزایش است:

6-1- افزایش جمعیت

جمعیت جهان در سال 1800 میلادی یک میلیار نفر بود و امروز متجاوز از هفت میلیارد نفر است و با روند افزایش فعلی یک قرن دیگر یعنی حدود سال 2100 جمعیت جهان از 25 میلیارد نفر نیز فراتر خواهد رفت.

6-2- افزایش سطح انتظارات مردم

دوران معاصر را عصر فوران توقعات نامیده اند. توسعه وسایل ارتباط جمعی و رسانه های همگانی آهنگ گسترش توقعات فردی را بطور انقلابی تسریع کرده در نتیجه مجموعه نیاز های فردی و جمعی بطور سرسام آوری رو به افزایش است.

 • راه حل پیشنهادی

احساس کامیابی ناشی از تامین نیازها و ارضای خواسته هاست. تامین کالاها و خدمات مورد نیاز مستلزم وجود و صرف منابع است و همواره تقاضاها بر امکانات سبقت می‌جویند.

اصطلاح توسعه اقتصادی عنوان تلاشی به منظور یافتن راه حلی است برای پر کردن شکاف بین عرضه و تقاضا. برای افزایش تولید و جوابگویی به نیازهای روز افزون بشر و پر کردن شکاف عرضه و تقاضا سه راه حل وجود دارد:

 • توسعه فیزیکی منابع ( روش کلاسیک و قدیمی )
 • کاهش مصرف ( روش کلاسیک و قدیمی )
 • افزایش بهره وری ( روش جدید )

البته این شیوه ها به هم وابسته و دارای تاثیر متقابل بر یکدیگر هستند.

7-1- توسعه فیزیکی منابع

افزایش کالا و خدمات مستلزم وجود منابع و واسطه های تبدیل بیشتر است که این مستلزم سرمایه گذاری بیشتر است. کمبود سرمایه داخلی را از خارج به طریق وام های بین المللی وجلب سرمایه های خصوصی و خارجی میتوان تامین کرد.

الف- وام های بین المللی

تجربه های تلخ نشان داده این وام ها همیشه کمک سخاوتمندانه نیستند و بعضا به بهای از دست دادن خوداتکایی ، آزادی و حتی استقلال سیاسی کشور به دست می‌آیند. البته برخی تجربه های ده های اخیر نیز ثابت کرده چنانچه وام ها خوب مورد استفاده قرار گیرند میتوانند ره گشا و چاره ساز نیز باشند.

ب- جلب سرمایه‌های خصوصی و خارجی

مشکل این راه این است که سرمایه های خصوصی به راحتی جذب نمی‌شوند چراکه سرمایه گذار خصوصی به استرداد اصل و فرع سرمایه در کوتاه ترین زمان علاقه مند است.

 7-2- کاهش مصرف

از دو روش میتوان با کاهش تقاضا به ایجاد موازنه کمک کرد.

الف- کاهش مصرف سرانه

با کاهش اجباری مصرف بصورت جیره بندی یا سهمیه بندی یا با ممنوعیت استفاده از برخی کالاها و برخی تبلیغات عمومی میتوان به این هدف رسید.

ب- کنترل رشد جمعیت

برای محدود کردن حجم تقاضا این امر از طریق برنامه ریزی برای کنترل موالید اجرا می‌شود.

7-3- افزایش بهره وری

بهره وری یعنی افزایش دایمی و مستمر نسبت ریاضی بین نتایج بدست آمده به منابع بکار رفته. به بیان ساده تر بهره وری یعنی تهیه کالا و خدمات بیشتر و بهتر با هزینه و قیمت تمام شده سابق. اگر بهره وری واحدهای مولد سازمانهای یک جامعه افزایش یابد افراد آن جامعه میتوانند با تولید ارزش افزوده و کمک به افراد جامعه در بهره برداری از این ثروت برای جواب دادن به نیازهایشان و در نهایت رسیدن به رفاه و کامیابی دست یابند.

احمد بازدید : 8 سه شنبه 27 مهر 1400 زمان : 8:59 نظرات ()

آموزش براق کردن شیرآلات

شیرآلات موجود در منزل از جمله موارد مهمی هستند که در منزل خیلی به چشم می آیند و همواره مورد توجه شخص تازه وارد به منزل می باشد. شیرآلات به خاطر نوع آبکاری که دارند همواره رسوب و کثیفی بیشتری نسبت به سینک ظرفشویی به خود میگیرد و براق بودن و تمیزی شیرآلات از موارد مهمی است که نشانگر تمیزی منزل است.

وجود مواد معدنی چون منیزیوم و آهک و گچ موجود در آب ها باعث ایجاد لکه هایی روی سطح شیرآلات میشود و یک جلوه کثیف و زشت را به شیرآلات ارزانی میکند و به نوعی این لکه های سفید روی شیرآلات، شفافیت و جلوه و براق بودن آن ها را از بین میبرد.

از جمله دغدغه های بانوان و البته اعضای منزل، پاک کردن شیرآلات و برق انداختن این لوازم است که اگر روش مناسب برای این تمیزکاری را ندانند قطعا به مشکل برمیخورند. تمیزی شیرآلات از جمله موارد مهمی است که باید حواستان باشد و بهترین روش تمیزکاری را با توجه نوع شیرآلات موجود انجام دهید تا مبادا در روند تمیزکاری آسیبی جبران ناپذیر را به شیرآلات موجود وارد آورید. برخی روش های تمیزکاری در میان همه شیرآلات با هر آبکاری مناسب است در اصطلاح یک روش عمومی محسوب میشود.

در ابتدا به شما باید تاکید کنیم که به هیچ عنوان برای تمیز کردن این سطوح شیرآلات از مواد شونده شیمیایی چون وایتکس و یا جوهرنمک استفاده نکنید چرا که آبکاری سطوح شیرآلات را بدلیل اسیدی بودن از بین میبرد. در تمیزکاری شیرآلات از سیم ضخیم ظرفشویی استفاده نکنید چون سطوح شفاف و براق شیرآلات را از بین میبرد ظاهری خط خطی را روی سطوح شیرآلات منقوش میسازد و اینگونه دیگر شیرآلات شما مثل روز اول نیست و ظاهری کهنه و کارکرده به خود میگیرد.

*اولین نکته برای تمیزی و نظافت شیرآلات این است که شما میتوانید در پایان روز، شیرآلات را با دستمال و یا حوله ای لطیف پاک نمایید تا اینگونه از هرگونه ماندن لکه و قطره روی سطوح جلوگیری شود.

*برای شستن شیرآلات بهتر است که از یک اسکاج نرم و لطیف برای تمیز کردن سطوح شیرآلات استفاده کنید تا هیچ گونه آسیبی به سطح وارد نسازد و سطوح شیرآلات را به اصطلاح خط خطی نسازد.

 

راههای تمیزکاری شیرآلات:

 • ترکیب آب گرم و مایع ظرفشویی

در ظرفی کوچک نیم لیتر آب گرم را با دو قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی ترکیب کرده و با یک دستمال نرم و لطیف و یا ابر این ترکیب را روی شیرآلات کشیده و اینگونه سطوح را پاک کنید.

 • استفاده از جوش شیرین

از جوش شیرین برای تمیزی قسمت هایی از شیرآلات استفاده میشود که رسوب بسته اند. در این روش بهتر است از یک مسواک کمک بگیرید و مسواک را کمی خیس کرده و در جوش شیرین زده و سپس مسواک آغشته به جوش شیرین را روی سطوح رسوب بسته بکشید.

 • تمیزکاری شیرآلات با سرکه

سرکه از جمله رسوب زداهایی است که بسیار قوی عمل میکند و در عین حال آسیبی به شیرآلات وارد نمیسازد. برای راحتی کار میتوانید سرکه را در یک اسپری ریخته و سپس روی سطوح شیرآلات اسپری نمایید و بعد از ده دقیقه با ابر شستشو داده و در آخر هم با حوله نرم خشک کنید.

 • تمیزکاری شیرآلات با جوش شیرین

جوش شیرین برای برق انداختن و تمیزی شیرآلات فوق العاده عمل میکند و در عین حال آبکاریی سطوح را از بین نمیبرد.

با توجه به سطوح شیرآلاتی که دارید جوش شیرین را بریزید و خیلی کم آب گرم اضافه کنید. قرار نیست محلول درست کنید تنها باید جوش شیرین به صورت خمیر در آید تا بشود آن را روی سطوح نشاندو بعد با کمک پارچه نرم خیر جوش شیرین را روی سطوح بمالید. میتوانید برای مالیدن خمیر جوش شیرین روی سطوح شیرآلات از مسواک نرم هم کمک بگیرید، 10 دقیقه که گذشت شستشو داده ودر انتها با حوله نرم هم خشک کنید.

تمیزکاری شیرآلات سفید:

برای تمیزکاری شیرآلات سفید تنها روش مناسب استفاده از ترکین مایع ظرفشویی و آب گرم است. لازم به ذکر است که در انتها حتما سطوح شیرآلات را با حوله نرم خشک کنید.

تمیزکاری شیرآلات طلایی:

شیرآلات طلایی از جمله شیرآلات گران قیمت به حساب میآیند که تمیزکاری و نگهداری از آنها بسیار مهم است. باید حواستان باشد که خط و خش و آسیبی در روند تمیزکاری به سطوح وارد نسازید.

بهترین روش تمیزکاری شیرآلات طلایی استفاده از محلول آب و سرکه است. محلول آب و سرکه به نسبت برابر ترکیب میشوند که بهتر است در بطری اسپری ریخته شود تا روی سطوح پاشیده و بعد از ده دقیقه شستن و خشک شدن را انجام دهید.

برق انداختن شیرآلات :

لیمو ترش یکی از بهترین و موثرترین موادی است که باید در برق انداختن شیرآلات استفاده شود.باید لیمو ترش را دو قسمت کنید و سپس مقداری جوش شیرین روی سطوح بریده ریخته و سپس به تمامی سطوح شیرآلات بکشیر تا بعد از چند دقیقه زمان و آبکشی شاهد برق افتادن سطوح شیرآلات باشید.

لیمو ترش خود به تنهایی نیز سبب برق افتادن روی سطوح شیرآلات میشود.

سخن آخر در مورد آموزش براق کردن شیرآلات

برای تمیزکاری شیرآلات حتما حتما از دستمال نرم استفاده کنید تا روی سطوح خط و خش ایجاد نشود.

برای تمیزی شکاف ها و زیر دستگیره شیرآلات میتوایند از یک تکه نخ دندان استفاده کنید. بعد از شستشو حتما سطوح را با حوله نرم خشک نمایید.

هنگام کمک گرفتن از مسواک حتما از مسواک نرم استفاده کنید.

بعد از پایان شستشو حتما سطوح را با دستمال یا حوله نرم خشک کنید.

در پایان روز، شیرآلات را با دستمال و یا حوله ای لطیف پاک نمایید تا اینگونه از هرگونه ماندن لکه و قطره روی سطوح جلوگیری شود و سطوح شیرآلات شما کمتر نیاز به تمیزکاری داشته باشد.

احمد بازدید : 13 شنبه 24 مهر 1400 زمان : 8:30 نظرات ()

بازی مرکب

بازی مرکب نام سریال کره ای است که به تازگی ساخنه شده و در همین لحظه ورود توجه تمامی افراد و مخاطبان را به خود جلب کرده است. شمای کلی فیلم پر از رنگ و تحرک و موسیقی است و همه چی حول یک بازی کودکانه تاب میخورد که میتوانند از طریق بازی و برنده شدن در آن، به جایزه 33 میلیون یورویی برسند و این به گونه ای مشوق افراد برای انجام بازی است ولی اصل ماجرای فیلم این نیست!! آنچه در جریان بازنده شدن نصیبت میشود مرگ است.

فیلم بازی مرکب سرشار از صحنه های خشونت بار است و درون مایه خونین دارد؛ به گونه ای که تعدادی کشورها تماشای این فیلم را برای افراد بالای 18 سال مجاز دانسته اند. کودکان بعد از تماشای فیلم بازی مرکب، سعی در تقلید کارهای توی فیلم میکنند و این به نحوی است که یا به دیگر کودکان ویا به خود آسیب خواهند زد و به نوعی کودکان را دچار ترس و وحشت چشمگیری خواهد کرد.

خشونت موجود در فیلم بازی مرکب مطلب جدیدی نیست و ما در خیلی از بازی های کامپیوتری که برای بچه ها طراحی شده است هم این خشونت را خواهیم دید.

سریال بازی مرکب یک سریال ترسناک و در عین حال درام است که 9 قسمتی است. این داستان مربوط به 456 فرد است که بدهکار مالی هستند با وسوسه برنده شدن در بازی و بردن پاداش 33 میلیون یورویی در بازی قدم میگذارند که توسط افرادی ثروتمند برپا شده است. این بازی اسکوئید گیم نام دارد که از بازی های سنتی کودکانه در کره جنوبی است. بازی مرگبار را شروع میککند و در صورت باخت در این بازی جان خود را تقدیم میکنند و در صورت برنده شدن به پاداش ویژه 33 میلیون دلاری دست پیدا میکنند. در اصل فرد جان خود را قمار میکند تا با برنده شدن این پاداش ارزشمند از شر بدهی هایش رهایی یابد و زندگی را با انرژی دوباره از سر تازه گیرد.

کاراکترها در فیلم بازی مرکب به نحو احسنت و بسیار عالی بسط داده شده اند. پدری مستاصل کاراکتر اصلی در فیلم بازی مرکب است که یک فرد کاملی نیست و به طبع اشتباهاتی هم دارد.

این فیلم کاراکترهایش به سرعت و با طراحی ویژه ای معرفی میشوند و فیلمنامه قوی دارد. از جمله فیلمهایی است که اگر یک قسمت را ببینید راغب برای دیدن هرچه سریعتر قسمتهای بعدی هم میشوید.

ژانر داستان فیلم بازی مرکب رقابت بر سر بقا است که این خود تکراری است و در بسیاری از فیلم ها این ژانر استفاده شده است اما باید اذعان کنیم که بازی مرکب یک فیلم تقلیدی و کپی نیست.

در این داستان همه افراد بدهکار به اجبار وارد بازی میشوند و این بازی ها الهام گرفته از 6 بازی محبوب کودکانه است که در کره جنوبی بازی میشده اند. عروسک موجود در فیلم بازی مرکب واقعی است و در موزه شهرستان جینپئون قرار دارد و برای ساعاتی برای فیلم برداری به امانت برده شده است.

باید گفت که موضوعیت داستان خصوصا برای قشر جوان بسیار جالب و جذاب است. هیجان موجود در سریال بازی مرکب بسیار بالا میباشد. صحنه ها شاد و زیبا طراحی شده اند. بازیگران سریال بسیال خوب نقش ایفا کرده اند. میان شخصیت ها تعامل وجود دارد که گاهی این تعامل همراه با تنش هست. این سریال به نحوی بحرانی را در جوامع مدرن به تصویر کشده است که در آن افراد به چیزی که میخواند میرسند تنها به این شرط که تن به خواسته های دیگران دهند. در این فیلم شما هیچ سیاه لشکری را نمیبینید و همه 456 نفر شرکت کننده در مسابقه طی انجام مصاحبه به عنوان بازیگر در سریال انتخاب شده اند. شکل های روی نقاب نگهبانان و چیدمان مدیریت در آنها برگرفته شده از روی کلونی مورچه ها می باشد.

وانگ خالق این سریال پرطرفدار است که قبل از این سریال با هیچ شرکت بین المللی همکاری نداشته استو این سریال اولین پروژه مهم اوست. ابتدا تصمیم بر آن بود که نام این سریال جالب "دور ششم " نامگذاری شود. وانگ نویسنده و کارگردان این سریال است و میگوید من در سال 2008 طرح این سریال را مطرح کردم و یکسال نوشتن فیلمنامه این سریال به طول انجامید. نوشتن و تکمیل دو اپیزود اول سریال مرکب تنها 6 ماه طول کشیده است. وانگ میگوید آن زمان این موضوع و محوریت فیلم ناآشنا بود و محور خشونت داشت از این رو نگران بودم که به نتیجه نرسد اما همانطور که میبینید پس از ده سال جهان تبدیل به جایی شده که به نوعی پذیرای این موضوع شده اند و تلاش برای بقا پسندیده گشته است. سریال اسکوئید گیم محصولی از شرکت نتفلیکس است.

وانگ ایراد کرده که چون به کنسول پلی استیشن  علاقه داشتم از این رو از علایم مثلث و مربع و دایره استفاده کردم و چون علامت X در سایر بازی ها چون ایکس باکس وجود داشت و من علاقه ای به آنها نداشتم استفاده نکردم.

او میگوید فشار کاری و عصبی صد در صدی برای ساخت این سریال روی من بود، هرشب قبل از فیلم برداری روی فیلم تمرکز میکردم و تمامی صحنه ها در ذهن میآوردم تا تغییراتی در آن برای بهتر شدن و جذاب تر شدن صحنه ها انجام دهم.

فصل دوم فیلم بازی مرکب

وانگ ایراد کرده که بجای ساخت فصل دوم بازی مرکب، میخواهدتمرکزش راروی ساخت پروژه های دیگر بگذارد. وانگ با ساخت بازی مرکب پولدارتر شده است و به شهرت رسیده پس برای اجرای پرژه های دلخواهش هیچ مشکلی ندارد و به راحتی و بی دغدغه به سراغ آنچه در ذهن دارد میرود. وانگ گفته اگر تصمیمی برای ساخت فصل دوم بازی مرکب بگیرم حتما از تیم نویسندگی بهره خواهم گرفت چون فکر کردن به فصل دون بسیار خسته کننده است.

یک مطلب جالب که باید شما در این مورد بدانید آنست که شماره ای که شرکت کنندگان مسابقه با آن تماس میگرفتند به فردی تعلق دارد که روزانه 4000 تماس از سوی بینندگان سریال دارد.جالبتر آن است که فردی که قرار است نامزد انتخابات ریاست جمهوری در کره جنوبی شود خواهان خرید این خط است و به قیمت بسیار زیادی میخواهد آن را از آن خود کند.

همانطور که در این فیلم می بینید سادگی بازیها و داستان های کوتاه شخصیت های سریال به مخاطبان جهانی امکان برقراری ارتباط بهتر و ملموسی را میدهد. در سریال بازی مرکب هیچ برنده و نابغه ای وجود ندارد و تنها فردی است که با کمک دیگران قدم بر میدارد و جلو میرود.

با اینکه کره جنوبی از جمله پرسرعت ترین کشورها در زمینه اینترنت است ولی پخش این سریال بازی مرکب سبب شده است تا اس کی برادبند شرکت ارایه دهنده اینترنت، با هدف افزایش ترافیک مصرفی کاربران و بهینه ساختن خدمات از نتفلیکس شکایت کنند . نتفلیکس هم عنوان کرده که ما حدود 770میلیارد وون سرمایه گذاری کرده ایم و توانسته ایم 16 هزار شغل ایجاد کنیم.

سخن آخر در مورد بازی مرکب

سریال اسکوئید گیم ساخت کره جنوبی است و باید گفت این فیلم در شبکه نتفلیکس که فیلم های 70 کشور از جمله آمریکا را رائه میدهد بسیار محبوب بوده است و سرشارر از خون ریزی و خشونت است و حکایت یک بازی مرگ آور است که در این بازی تنها یک چیز محوریت دارد و آن اینکه یا باید برده شوی و یا بمیری.

سریال اسکوئید گیم سریالی پرهیجان و جذاب است که بسیار طرفدار دارد ، در مدت زمانی کم به راحتی توانسته طرفداران بین المللی پیدا کند که تماشای این سریال فراموش شدنی نیست.

احمد بازدید : 11 جمعه 23 مهر 1400 زمان : 19:15 نظرات ()

مقایسه آیفون ۱۱ پرو مکس و گلکسی اس ۲۱ الترا

آیفون ۱۱ پرو مکس و گلکسی اس ۲۱ الترا دو ستاره بزرگترین شرکت های تولید کننده موبایل هستند که خریداران خاص خود را نیز دارند این گوشی ها با وجود قیمت بسیار بالایی که در بازار ایران پیدا کردند ولی باز هم طرفداران زیادی دارند لذا بر آن شدیم که این دو گوشی را با یکدیگر مقایسه کنید با پرشام کالا همراه باشید. شرکت های آیفون و سامسونگ همیشه برای عرضه پیشرفته ترین گوشی موجود در بازار با یکدیگر رقابت داشتند و این بار نیز این رقابت با گوشی های آیفون ۱۳ پرومکس سامسونگ گلکسی اس ۲۱ الترا به اوج خود رسیده است. شاید اولین مشخصه که از یک گوشی به چشم می آید طراحی آن است که البته این موضوع ارتباط مستقیمی با سلیقه خریدار دارد البته نباید از این نکته گذشت که فریم گوشی آیفون ۱۳ پرو مکس از نظر کیفیت بسیار بهتر است سامسونگ  s21اولترا می باشد. طرفداران سامسونگ زیاد از این بابت نگران نیستند چراکه تقریباً همیشه کیفیت ظاهری بدنه گوشی آیفون از سامسونگ بهتر بوده است. از نظر مقاومت در برابر آب نیز آیفون ۱۳ پرو مکس برنده این مسابقه است چراکه گوشی آیفون تا عمق ۶ متری در برابر نفوذ آب از خود مقاومت نشان می دهند در حالیکه سامسونگ اس ۲۱ اولترا فقط تا عمق یک و نیم متری مقاومت میکند. 
افرادی که به دنبال خرید یک گوشی بزرگ می باشد شاید این پرچم داره سامسونگ برای آنها جذاب تر باشد چراکه ۲۱ الترا در حد قابل ملاحظه از رقیب خود بزرگتر است ولی از نظر کیفیت صفحه نمایش تقریباً می‌توان گفت هر دو گوشی یکسان می باشد

هر چند که به نظر می رسد روی کاغذ سامسونگ اس ۲۱ اولترا کیفیت بهتری داشته باشد ولی تجربه ثابت کرده که در واقعیت گوشی های آیفون این در این زمینه کم نمی آورند. نکته قابل ملاحظه در این گوشی سامسونگ این است که اس ۲۱ الترا را می تواند مانند گوشی های سری نوت سامسونگ از قلم هوشمند بهره بگیرد شاید بتوان این نکته را به نوعی برگ برنده سامسونگ در برابر اپل دانست‌ چرا که برای بسیاری از افراد امکان نوشتن روی صفحه نمایش گوشی همانند صفحه کاغذ جذاب و ایده آل می باشد بخصوص افرادی که مرتب در جلسات اداری رفت و آمد می‌کنند.
البته نباید فراموش کرد که آیفون پیشرفته ترین فناوری تشخیص چهره سه بعدی را در بین گوشی های موبایل در آیفون ۱۳ پرو مکس به کار برده است.
آیفون ۱۳ پرو مکس هنگام تست کیفیت اجرا به دلیل سیستم بهره گیری از سیستم عامل ios و سی پی یو قوی و با کیفیت کاملاً برتر است رقیب دیرینه خود ظاهر شد. شرکت سامسونگ سعی کرده بود با به کارگیری رام ۱۶ گیگابایتی در گلکسی اس ۲۱ الترا این نقیصه را کمی پوشش دهد ولی به گواه بسیاری از کارشناسان و کاربران در این خصوص موفق نبوده است. در خصوص فضای ذخیره سازی آیفون به طرز معناداری سامسونگ پیش افتاده و فضایی دوبرابر رقیب خود در اختیار کاربران قرار داده چراکه s۲۱ اولترا ۵۱۲ گیگابایت حافظه و آیفون ۱۳ پرو مکس یک ترابایت حافظه دارد این میزان فضای ذخیره سازی نیز در بین گوشی های موبایل بی نظیر است. سیستم عامل هر دو گوشی در نوع خود بی نظیر است چراکه s۲۱ الترا برای اولین بار از اندروید ۱۱ رونمایی کرد آیفون ۱۳ پرو مکس نیست ست با سیستم عامل ios ۱۵ عرضه شد.
از سال ۲۰۰۰ به بعد یکی از مشخصه های اصلی گوشی های تلفن همراه دوربین آن بوده است همیشه شرکت‌های بزرگ سعی داشتند در موبایل های پرچمدار خود بهترین دوربین ممکن را به کار ببرند آیفون و سامسونگ در این گوشی های پرچمدار خود تقریباً دوربین‌های یکسانی به کار بردند اما کیفیت زوم s21 اولترا بسیار بسیار بسیار بالاتر از آیفون ۱۳ پرو مکس است.
اما بدون شک یکی است مهم ترین فاکتور ها برای خریداران قیمت گوشی موبایل است. آیفون ۱۳ پرو مکس ۱۰۹۹ دلار قیمت خورده در حالیکه سامسونگ گلکسی اس ۲۱ الترا ۷۹۵ دلار قیمت دارد و از این نظر سامسونگ چند پله از رقیب قدیمی خود جلوتر است.

احمد بازدید : 14 پنجشنبه 15 مهر 1400 زمان : 11:50 نظرات ()

ماجرای عاشق شدن نفیسه روشن

نفیسه روشن بازیگر سینما و تلویزیون است که به تازگی در استوری اینستاگرام خود عکسی را منتشر کرده که گویا نشانگر عاشق شدنش است. این استوری عکسی از انگشتری بود که در دستش کرده است و متنی نوشته بود تحت این عنوان" یا علی گفتیم و عشق آغاز شد!"

نفیسه روشن در این استوری مشخص نکرده بود که او هدفش از انتشار این عکس چه بوده منظورش ازدواج بوده است یا خیر و مقصودی دیگر داشته است.

او مجدد استوری دیگری را منتشر کرده است که در آن فالوورهایش را خبر از آن داده است که به تازگی درگیر یک عشق زمینی شده است و متن نوشته در استوری اش به این صورت بوده است:" نمیدونم چه حکمتی بود!!!!! سفر کربلا!!!!! هم درگیر عشق زمینی شدم هم درگیر آرامش محبت انسانیت مهربونی صبوری
، درگیر کسی که بهم فهموند من انسانم خدایا ازت متشکرم"

قبلا هم نفیسه روشن بازیگر سینما و تلویزیون عکس هایی با نوشته های نامعلوم و نامفهوم منتشر کرده بود ، پس نمیتوان با قاطعیت گفت که نفیسه روشن عاشق شده است و این استوری خبر از ازدواج این بازیگر سینما و تلویزیون دارد.

نفیسه روشن ساعاتی قبل، با انتشار یک استوری دیگر قطعی بودن رابطه پر از عشق خود را اعلام کرد و اذعان داشت که این رابطه عاشقانه زمینی وجود دارد و عاشق شده است. نفیسه روشن در پیج اینستاگرام شخصی خود نوشه است :" حاجی جانممممم چه خوبههههه/ بدون ترس دروغ کلک کسی بیاد تو زندگیت/ که بفهمی آدمی انسانی چه خوبه بی پروا عاشق شدن !!!!!!!!!"

این استوری دیگر جایی را برای شک و تردید باقی نمیگذارد و کاملا روشن است که نفیسه روشن عاشق شده است و طبق متنی که استوری کرده، عشقش فردی مذهبی است.

نفیسه روشن از جمله بانوان بازیگر پرحاشیه در سینما و تلویزیون میباشد که قبل از اربعین خبری را استوری کرد تحت این مضمون که خواب امام حسین (ع) را دیده و اینگونه به راهپیمایی اربعین برای حضور در روز اربعین در کربلا دعوت شده است که بعد از انتقاد هایی که به او شد ایشان حسابی از خجالت آنها در آمد و با لحن بدی سفر خود به کربلا را توجیه کرد و گفت زندگی و کارهایم کاملا بی ربط به دیگران است و کسی حق دخالت و اظهار نظر درمورد زندگی او را ندارد.

نفیسه روشن در سال 1391 در سن 30 سالگی با یک خلبان به نام بهنام ازدواج کرد که طی این زمان ایشان همواره از سختی زندگی سختش با یک خلبان صحبت نمود و همواره از ناراضی بودنش از زندگی اش حرف میزد.

در سال 1399 نفیسه روشن عکس های دو نفره اش را از صفحه شخصی اش پاک کرد و به صورت نامحسوس خبر جدایی خود را از بهنام اعلام کرد.

بد از آن فورا فیلم عروسی اش را پخش کرد و حس خوب آن روزها را با فالوورهایش به اشتراک گذاشت و بعد هم کاملا واضح اعلام کرد که زندگی مشترکش به پایان رسیده است.

نفیسه روشن اکنون در سن 39 سالگی خبر از عشق جدیدش داده که عاشق حاجی شده است.

 

احمد بازدید : 27 سه شنبه 13 مهر 1400 زمان : 13:14 نظرات ()

لاکچری بازی همسر مهدی قائدی

ستاره معصومی همسر مهدی قائدی بازیکن سابق تیم استقلال که تا به الان بسیار پر حاشیه عمل کرده است.تا کنون ستاره معصومی استوری های لاکچری زیادی را برای فالوور های خود به نمایش گذاشته است و از جمله استوری های جدید ایشان خوردن کاپوچینوی طلایی برج العرب است.

 به تازگی همسر مهدی قائدی، ستاره معصومی در استوری هایش حضور خود را در برج العرب اعلام کرده و در این استوری تست کردن کاپوچینوی مشهور طلایی به نمایش گذاشته است. ستاره معصومی از یکی از ویژگی های مهم هتل برج العرب رونمایی کرده است.کاپوچینو با روکش طلا از جمله جذابیت ها و ویژگی های هتل برج العرب است که این کاپوچینو مشهور در یک فنجان گران قیمت آنتیک و زیبا سرو میشود که روکشی از طلای 24 عیار دارد و با اسپرسو مخلوط شده و هر فردی را مجذوب و دلکش میکند. روی این فنجان مشهور کاپوچینو، فومی با لکه های طلای ایتالیایی که با یک مارمولک شکلاتی پوشش داده شده است.

ستاره معصومی همسر مهدی قائدی بازیکن سابق تیم استقلال که تا به الان بسیار پر حاشیه عمل کرده است. بسیاری از این حاشیه هایی که داشته است به خاطر دخالت هایی است که در مورد مسائل باشگاه داشته است. ستاره معصومی از همسران پرحاشیه بازیکن ورزشی به حساب میآید که تا کنون حواشی های ایشان بسیار جنجال به پا کرده است. زمانی که ستاره معصومی از خود عکس های بی حجابی  را منتشر کرد انتقاد ها و جنجال های زیادی ایجاد شد که یکسری این کار وی را نقد کردند تا اینگونه حاشیه را از تیم استقلال دور کنند و عده ای دیگر هم به او حجمه آوردند که تازه به دوران رسیده است. ستاره معصومی همسر مهدی قائدی بازیکن سابق تیم استقلال، بعد از اینکه همسرش از تیم استقلال رفت و به تیم عربی ملحق شد در پاسخ به فالوورهایش اذعان نمود که " هرکس ولو به لحظه ای خیال کند که کسی شده است، همان لحظه، لحظه سقوط اوست..."

احمد بازدید : 37 یکشنبه 11 مهر 1400 زمان : 19:55 نظرات ()

ترفند خوش رنگ شدن خورشت قیمه

از اصیل ترین غذاهای ایرانی میتوان به خورشت قیمه اشاره نمود که یکی از خوشمزه ترین خورشت های ایرانی به حساب می آید. خورشت قیمه در میان ایرانی ها و البته عراقی ها طرفداران زیادی دارد. خورشت قیمه از غذاهایی است که بسیار در مناسبتهای متعدد مذهبی به عنوان نذری و پخش در میان مردم استفاده میشود.

شاید شما افرادی را بشناسید که در تهیه و تدارک و به عمل آوردن خورشت قیمه بسیار مهارت دارند و چنان قیمه را خوش طعم و خوشمزه و خوش رنگ درست میکنند که عطر و بو و مزه این غذا برای اطرافیان تا مدت ها فراموش نخواهد شد.

برای اینکه شما هم، در طبخ این خورشت قیمه مهارت کافی و لازم را پیدا کنید بهتر است با ما همراه باشید تا تمامی نکاتی که سبب خوش طعم شدن، خوش عطرشدن  و خوش رنگ شدن خورشت قیمه خواهد شد را به شما آموزش دهیم. ما در اینجا به شما تمامی مواردی را که سبب خوش طعم شدن و خوش عطر شدن خورشت قیمه میشود را آورده ایم.

بسیاری افراد با دقت فراوان خورشت قیمه را درست میکنند ولی باز هم از شکل ظاهری خورشت قیمه و همچنین عطر و طعم قیمه درست شده، راضی نیستند چرا که خورشتشان تیره شده است و عطر و طعم گیرا ندارد.

برای خیلی ها سوال است که چرا خورشت قیمه من سیاه میشود؟

تیره شدن رنگ خورشت قیمه علت های زیادی دارد که ما در اینجا به تمامی این موارد اشاره خواهیم داشت.

برای اینکه خورشت قیمه خوش رنگ و خوش طعمی داشته باشید باید :

*برای طعم دادن به خورش قیمه از لیمو عمانی تازه استفاده کنید و اصلا از ابلیمو و یا پودر لیمو استفاده نکنید زیرا این مواد خورشت قیمه شما را سیاه میکنند و رنگ تیره ای به خورشتتان خواهند داد.

*رب انتخابی برای خورشت قیمه خوش رنگ و تازه باشد. رب گوجه فرنگی جزء مواد اصلی تشکیل دهنده قیمه میباشد که برای خوش رنگ شدن خورشت قیمه باید از رب گوجه فرنگی تازه استفاده کرد تا رنگ و عطر بهتری به غذا دهد.برخی افراد رب زیادی درست میکنند ولی در شرایط بدی آن را نگه میدارند که این سبب بد رنگ شدن و بد مزه شدن رب میشود.

*برای خوش رنگ شدن خورشت قیمه دو عدد گوجه فرنگی را قاچ بزنید و در خورشت قیمه بیندازیدتا اینگونه هم رنگ خورشت قیمه و هم عطر و طعم خورشت قیمه عالی شود.

*ادویه مناسب برای خورشت قیمه دارچین است که باید برای خورشت قیمه از چوب دارچین استفاده کنید چرا که استفاده از پودر دارچین سبب تیره شدن خورشت قیمه خواهد شد.

*برای خوشرنگ شدن و خوشمزه شدن قیمه باید شما لپه ها در ظرفی خیس کنید و سپس چند دقیقه بجوشانید و کف حاصل از این جوشاندن را بگیرید و بعد از آن لپه را به خورشت اضافه کنید. این کار سبب خوش رنگ شدن و طعم فوق العاده خورشت خواهد شد.

*برای رنگ دادن بهتر رب به خورشد قیمه باید رب گوجه فرنگی تازه را به طور جداگانه در ماهیتابه سرخ کنید تا بوی خامی رب گرفته شود؛ همچنین در نظر داشته باشید که همان ابتدا رب را به خورشت اضافه نکنید زیرا طعم خورشت عوش میشود و نیز رنگ لپه ها هم کم خواهد شد.

*زمانی که رب را سرخ کردید به آن کمی زعفران دم شده اضافه کنید و همراه هم به خورشت قیمه اضافه کنید که در این صورت ما قیمه خوش رنگ و خوش طعمی خواهیم داشت.

*بهتر است برای پخت خورشت قیمه از ظرف مسی استفاده کنید چرا که ظرف مسی حرارت را به طور یکنواخت توزیع میکند و این خود سبب بهبود در طعم خورشت قیمه خواهد کرد.

احمد بازدید : 36 شنبه 10 مهر 1400 زمان : 20:9 نظرات ()

در سال 2040 گوشی های هوشمند عرضه شده در بازار چه ویژگی هایی دارند و چگونه اند؟

چشمانمان را میبندیم و خود را وارد دنیای خیال کرده و قدری به خیال پردازی خواهیم پرداخت. با قطعیت میتوان گفت که گوشی های موبایل در سال 2040 ظاهری بسیار متفاوت نسبت به گوشی های امروزه خواهند داشت و به جد این تفاوت بسیار اساسی خواهد بود.

در سال 2040 موبایل های هوشمند جک 3.5 میلی متری صدا را نخواهند داشت و همچنین پورت شارژ، کلیدهای کم و زیاد صدا، و همچنین دکمه خاموش و روشن کردن را هم ندارند. آنچه در تصور ماست آنست که گوشی های موبایل هوشمند، یک صفحه همواره روشن هستند که به وقت قفل بودن شبیه تخته سنگ، طلا و یا آلومینیوم می باشند. قطعا گوشی های هوشمند ساخته شده در سال 2040 منویی دارند که ظاهرشان را تغییر میدهد مثلا به راحتی ظاهرش با رنگ لباس ست میشود و یا به صورت زبانه های آتش به نمایش در می آید.

جنس گوشی های هوشمند سال 2040 قطعا ضد خش خواهد بود و از glass15 Silverback ساخته شده اند که به نوعی یک تلفن همراه بی مرگ میباشند که به راحتی از بین نمیروند.

قطعا در سال 2040 گوشی های همراه تعمیر برایشان بی معنی است مگر برای دیدن الماس داخل گوشی که این خود تنها با ذوب کردن بدنه صورت میگیرد.

دوربین موبایل های هوشمند در سال 2040 بسیار بهتر از آن چیزی ست که به ذهن میآید و آن هم اینست که این گوشی های موبایل تصاویری با کیفیت تر از آنچه چشم افراد میبیند را ثبت میکنند.

گوشی های هوشمند سال 2040 قادر به تشخیص چهره افراد، اثر انگشت و تشخیص صدا خواهد بود که این تشخیص منوط به تمامی ابعاد و سطوح گوشی ها میباشد و شما هرطور و هر شکلی که گوشیتان را در دست گرفته باشید شما را تشخیص میدهد و صفحه را برایتان باز میکند.

در دنیای خیال ما پیش بینی میشود که حتی به جایی برسیم که برای کنترل گوشی های هوشمند در سال 2040 دیگر نیازمند دست ها نباشیم و تنها این کنترل با چشم ها صورت گیرد.

باتری گوشی های هوشمند در دنیای 2040 قطعا بسیار بهتر از آنچه امروزه شاهد آن هستیم!! چرا که باتری گوشی های هوشمند 2040 با گرمای محیط، حرکت موبایل وهمچنین چیپ ها نیز شارژ میشوند و اینگونه عملکرد باتری ها خواهی نخواهی بهبود میابد.

پردازنده و هوش مصنوعی در تلفن های همراه هوشمند در سال 2040 بسیار پیشرفته خواهد بود به طوری که حتی با عرق کردن دست ها روی تلفن همراه وجود بیماری یا ناهنجاری در سلامتی کاربر را اعلام میدارد. شاید بیماری را تشخیص ندهد ولی قطعا این را مشخص میکند که کاربر در وضعیت نرمال قبلی نیست.

احمد بازدید : 35 شنبه 10 مهر 1400 زمان : 20:8 نظرات ()

سازمان به عنوان یک سیستم

- تعریف سیستم

سیستم عبارت است از مجموعه‌ای از اجزای مرتبط با یکدیگر و به هم پیوسته، با یک منظومه پیچیده و ترکیبی از اجزا و اعضایی که این مجموعه را نظم بخشیده و بصورت یکپارچه در می‌آورد. بطور کاملتر می‌توان گفت سیستم عبارت است از مجموعه وظایف مرتبطی که با اجرای آنها هدف سازمان به مرحله عمل در می‌آید.

هر سیستم از بخش‌ها و سیستم های فرعی تشکیل می‌شود، هر سیستم فرعی نیز از اجزائی تشکیل ‌می‌گردد. سازمان نیز یک سیستم اجتماعی متشکل از سیستم های فرعی است.

- انواع سیستم ها

سیستم ها با توجه به ارتباط با محیط دو گروه هستند:

 • سیستم بسته: سیستم بدون ارتباط با محیط خود و با توجه به مکانیسم از قبل تعیین شده داخلی خود به تعادل ساکن می‌رسد.
 • سیستم باز: سیستم با محیط بطور دائم در حال تعامل است و با توجه به تاثیر محیط بر آن، به یک تعادل پویا دست می‌یابد و خود را دائما با محیط خود منطبق می‌سازد.

منابع انسانی بدون شک مهم‌ترین جزء از اجزای سازمان است. سازمان جزء سیستم‌های باز به شمار می‌آیند و در آن رشد و تکامل از طریق ارتباط دایم با محیط خارجی دیده می‌شود و نه تنها باید خود را با محیط خارج سازگار سازد بلکه باید خود را با عوامل متغیر داخلی نیز منطبق ‌کند.

استقرار مکانیسم بازخور برای حفظ تعادل پویای سیستم سازمان ضروری است. این مکانیسم موجب می‌شود سیستم دائما اطلاعات لازم درباره عملکرد خود بدست آورده و چنانچه عملکرد سیستم با معیار و نتیجه مطلوب مطابقت نداشته باشد سیستم بصورت خودکار در جهت برطرف کردن انحراف تنظیم می‌شود.

- مجموعه و سیستم

چند عنصر در کنار یکدیگر را مجموعه می‌گویند و سیستم مجموعه ای از عناصر است که با یکدیگر ارتباط متقابل دارند و هدف یا اهداف خاصی را دنبال می‌کنند. می‌توان گفت مجموعه اجتماعی از چند جزء است و سیستم به معنای یک کل.

سیستم دارای هم افزایی است به این مفهوم که بازده مجموع افراد از جمع بازده تک تک افراد بیشتر می‌باشد یعنی مثلا 4>2+2 است.

- آنتروپی

آنتروپی یعنی گرایش یک سیستم به سوی بی نظمی، اختلال و فقدان هدف. آنتروپی مخل نظم موجود در سیستم است و اصولا اصطلاح آنتروپی به گرایش سیستم به زوال یا فروپاشی اشاره دارد و به دو دسته تقسیم می‌شود:

الف- آنتروپی مثبت: خلاف جهت سیستم عمل می‌کند و تمایل برای عدم تعادل دارد.

ب-آنتروپی منفی: خلاف جهت آنتروپی مثبت عمل می‌کند و سعی در بقای سیستم دارد.

سیستم های بسته تمایل به جمع‌آوری آنتروپی دارند در حالی که سیستم های باز ضد آنتروپی هستند و تمایل به کاهش و از دست دادن آنتروپی دارند. سیستم بسته چون انرژی و داده‌های جدید را از محیط خود دریافت نمی‌کند به مرور زمان به ضعف می‌گراید. سیستم های باز آنتروپی منفی داشته و می‌تواند خود را تجدید قوا کرده و ساختارش را حفظ کند چراکه توانایی دریافت انرژی بیش از آنچه صرف تولید میکند را داراست. عوامل آنتروپیک مواردی از قبیل ضایعات در تولید، کندی در سرعت تولید، روشهای تولید منسوخ، فرسودگی تجهیزات، هزینه های سرباری بالا، رشد نیروی کار اضافی، کم کاری و بی برنامگی و ... را شامل می‌شود. این عوامل باید در نظام سازمانی حذف یا تضعیف شده به حداقل کاهش یابند در غیر اینصورت زمانی فرا خواهد رسید که سازمان به نقطه نابودی یا تعطیل شدن خواهد رسید.

- نحوه نگرش سیستمی

طرز تفکر سیستمی یک شیوه نظری برای برخورد با مسائل و تجزیه و تحلیل آنها است. در این طرز تفکر بجای جزء نگری و تحلیل مجرد پدیده ها، نگرش ترکیبی، جامع و نظام گرایانه مطرح است و همبستگی و ارتباط بین اجزاء سیستم و تعامل آن با محیط اطراف مورد بررسی قرار می‌گیرد.

احمد بازدید : 8 جمعه 09 مهر 1400 زمان : 12:10 نظرات ()

جمهوری آذربایجان به دنبال چیست؟

بر مبنای توافقنامه آتش‌بس سه‌جانبه روسیه، ارمنستان و جمهوری آذربایجان قرار بود نیروهای باکو و ایروان در آخرین محل حضور خود متوقف شده و از پیشروی بیشتر پرهیز کنند. اما دولت باکو بارها پیشروی‌هایی در مناطق مورد مناقشه داشته که یکی از این پیشروی‌ها به حضور در جاده ترانزیتی سوق‌الجیشی گوریس به قاپان و ایجاد مزاحمت برای کامیون‌ها و اتوبوس‌های عبوری ایران انجامیده است. 

دولت باکو در شرایطی برای اثبات مالکیت خود بر این جاده به اسناد تقسیمات کشوری داخلی و اداری شوروی سابق متوسل می‌شود که ملاک قرار دادن همین اسناد دوره شوروی را برای تعیین رژیم حقوقی دریایچه کاسپین رد می‌کند تا به منافع بیشتری دست‌ یابد. 
ظاهرا مقامات باکو تمایلی به اتکا به روش‌های مسالمت‌آمیز در عرصه حقوق بین‌الملل ندارند. از طرف دیگر این رویه متضاد مقامات جمهوری آذربایجان چندان مورد توجه مقامات کشورهایی همچون ایران، روسیه و ارمنستان قرار نگرفته است.

به‌دنبال جنگ ۴۴ روزه جمهوری آذربایجان و ارمنستان و توافق آتش‌بس سال گذشته ۲ کشور، حدود ۶ کیلومتر از جاده ۲۱ کیلومتری گوریس - قاپان که مسیر اصلی ترانزیت و انتقال بار میان ایران و ارمنستان است جزو خاک جمهوری آذربایجان قلمداد شد و نیروهای این کشور اوایل شهریور بر همین اساس نسبت به مسدودسازی این مسیر روی ناوگان ایرانی اقدام کردند؛ گرچه این مسدودسازی سریعاً با رایزنی مقامات ارمنستان و جمهوری آذربایجان برطرف شد، اما آنگونه که هرویک یاریجانیان، رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ارمنستان به همشهری می‌گوید در کمتر از ۱۰ روز گذشته، بار دیگر نیروهای جمهوری آذربایجان با استقرار پایگاه ایست و بازرسی در مسیر رفت جاده گوریس – قاپان (از ایران به ارمنستان) نسبت به دریافت مالیات و عوارض تردد از ناوگانی حمل بار ایران در این مسیر ۶ کیلومتری اقدام کرده‌اند. علاوه بر اختلال در ارتباط ترانزیتی ایران با ارمنستان و سپس گرجستان و کشورهای اروپایی، این کشور بر ایجاد کریدوری بین نخجوان با آران اشغالی از طریق خاک ارمنستان نیز اصرار دارد. بدیهی است که ایران با ایجاد چنین کریدوری که مغایر با منافع جمهوری اسلامی ایران می باشد مخالف است. ظاهرا دولت باکو با آزار اتباع ایرانی در جاده گوریس به قاپان به دنبال تحت‌فشار قرار دادن جمهوری اسلامی به‌منظور موافقت با ایجاد کریدور زنگه زور است. 
اما نباید تصور کرد که احداث یک جاده جایگزین ترانزیتی بین ایران و ارمنستان موجب حل این مشکلات می‌شود زیرا ماجرا بسیار فراتر از یک اختلاف ارضی بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان و هدف، برطرف کردن هرگونه مانع بر سر راه ایجاد کریدور زنگه زور است.

تا چندماه پیش گوریس - قاپان در کنترل ارمنستان بود و تردد کامیون‌های ایرانی در این مسیر بدون هیچ محدودیتی انجام می‌شد، اما از یک‌ماه پیش، تحرکات نیروهای آذربایجانی در این مسیر باعث شده هزینه تردد تغییر کند و ترانزیت و صادرات از این جاده را با ریسک‌های غیرمترقبه مواجه سازد. به گزارش همشهری، حدود یک‌ماه پیش که نیروهای جمهوری آذربایجان نسبت به مسدودسازی این جاده اقدام کردند، دولت ارمنستان برای حفظ ارتباط زمینی با ایران، مسیر جایگزینی معرفی کرد که البته به‌واسطه پیچ‌های تند، امکان تردد تریلر و اتوبوس‌های ۳ محور در آن وجود نداشت و همچنین به‌دلیل خاکی بودن ۵کیلومتر از این مسیر، سرعت تردد و هزینه استهلاک ناوگان افزایش پیدا کرده بود. حالا آنگونه که رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ارمنستان می‌گوید: دولت ارمنستان با سرعت در حال بهسازی و اصلاح مسیر جایگزین گوریس - قاپان است و مقرر شده با هزینه حدود ۹ میلیون دلاری، این مسیر به‌طور کامل تا آبان ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسد. به‌گفته یاریجانیان، این مسیر حدود ۳کیلومتر بلندتر از مسیر قبلی است و در مجموع تردد از آن برای ناوگان ایرانی با توجه به حذف ریسک‌های جمهوری آذربایجان به‌صرفه‌تر و ایمن‌تر خواهد بود. یاریجانیان همچنین افزایش فشارهای نیروهای آذربایجان در مسیر گوریس – قاپان را از نگرانی‌های فعالان بخش خصوصی عنوان کرده و می‌گوید: به‌نظر می‌رسد جمهوری آذربایجان با اطلاع از احداث مسیر جایگزین میان ایران و ارمنستان تلاش می‌کند هر فشاری را که می‌تواند تا آبان‌ماه به روابط ایران و ارمنستان وارد کند و این مسئله ناوگان صادراتی و ترانزیتی فعال میان ۲ کشور را به‌شدت نگران کرده است.

تحولات قفقاز تنها منافع ملی جمهوری اسلامی ایران را به خطر نمی‌اندازد. این تحولات در کنار قدرت گرفتن طالبان در افغانستان و افزایش دخالت پاکستان در این کشور و نیز در منطقه قفقاز می‌تواند منجر به تهدید منافع چین و روسیه شود که منطبق بر برنامه‌های ایالات‌متحده و ناتو برای تضعیف این رقبای نوظهور است. 
در صورت ایجاد دالان زنگه زور راهی مطمئن و سریع برای انتقال نیروهای نظامی این کشورها و تروریست‌های موردحمایت ترکیه و نیز عوامل وابسته به رژیم صهیونیستی، انگلیس و آمریکا به قفقاز و از این طریق به مرزهای چین و روسیه به وجود می‌آید که رایزنی با این دو کشور و جلب توجه آنها ضروری و حائز اهمیت است . 

احمد بازدید : 4 پنجشنبه 08 مهر 1400 زمان : 8:26 نظرات ()

پیشنهاد خرید گوشی در رنج قیمت 1 تا 2 میلیون تومان

قیمت بالای موبایل باعث شده که بسیاری از افراد به دنبال گوشی های موبایل ارزان قیمت باشد و به همین دلیل است که گوشی های موبایل یک تا ۲ میلیون تومانی با وجود امکانات نسبتا پایین و بعضاً ابتدایی خریداران نسبتاً زیادی نیز دارند.
خرید گوشی موبایل با بودجه یک تا دو میلیون تومان ظرافت خاص خود را دارد چراکه باید با کمترین هزینه، گوشی موبایل با بالاترین کارایی را خریداری کنیم. در ادامه با مجله خبری پرچم همراه باشید گوشیهای در این رنج را بررسی کنیم؛ 

جی پلاس t۱۰ مدل gmc-515

این گوشی ۱۵۰ گرمی شرکت جی پلاس با پردازنده ۸ هسته ای arm صفحه نمایش ۵.۵ اینچی دارد. سیستم عامل اندروید این گوشی نسخه ۹ بوده و با نسخه بلوتوث ۴.۲ ، وای فای، وای فای دایرکت، هات اسپات امکانات ارتباطی قابل قبولی دارد.
دوربین سلفی جی پلاس t۱۰ دارای رزولوشن ۵ مگاپیکسل عکسهای سلفی و مکالمه تصویری قابل‌قبولی برای شما به ارمغان می آورد. حافظه داخلی ۱۶ گیگابایتی گوشی به همراه پشتیبانی از کارت حافظه میکرو اس دی ۱۲۸ گیگابایتی در صورت مدیریت فضا توسط کاربر زیاد آزاردهنده نخواهد بود. پردازنده جی پلاس t۱۰ ۶۴ بیتی بوده و صفحه نمایش آن ۱۶ میلیون رنگ را تفکیک میکند این گوشی دو سیم کارت دارای دو خشاب سیم کارت نانو می باشد. قابلیت ضبط صدا و نرم افزار های روتین از امکانات این گوشی می باشد.
رم ۲ گیگابایتی این گوشی در کنار حسگر های شتاب سنج مجاورت و اثر انگشت این گوشی را در بین گوشی های ارزان قیمت در زمره گزینه های پر امکانات قرار داده است.
دوربین اصلی تی ۱۰ پلاس جی پلاس دارای دو ماژول ۱۳ مگاپیکسلی و ۲ مگاپیکسلی است دوربین دوم از نوع حسگر عمق باشد.
باتری این گوشی ۳۰۰۰ میلی آمپر ساعت ظرفیت دارد که برای گوشی با این امکانات کافی به نظر می‌رسد.

نوکیا c1 مدل ta-1165

نوکیا سی وان دومین گوشی است که در رنج زیر ۲ میلیون تومان قابل خرید است این گوشی دو سیم کارته در دسامبر ۲۰۱۹ معرفی و به بازار عرضه شد. هر دو سیم کارت از نوع نانو سیم میباشند. ابعاد بدنه نوکیا سی وان ۵.۸ اینچ و وزن آن ۱۵۵ گرم میباشد. صفحه نمایش نوکیا c۱ از نوع لمسی خازنی با تفکیک ۱۶ میلیون رنگ بوده که برای صفحه نمایش به اندازه ۴:۴۵ اینچ نسبتاً مناسب است. نوکیا c۱ دارای سوکت هندزفری ۳.۵ میلیمتری بوده و کاربران آن برای گوش دادن به موسیقی به دردسر نخواهند افتاد و مشکلی نخواهند داشت. 
حافظه داخلی این گوشی نوکیا ۱۶ گیگابایت می باشد قابلیت نصب کارت حافظه حداکثر تا ۶۴ گیگ را دارد که به نظر می رسد شرکت نوکیا در این قسمت کمی خساست به خرج داده و کاربران ممکن است کمی با مشکل مواجه شوند. رام یک گیگابایتی این گوشی نیز کمی کارهای نرم افزاری را با چالش مواجه خواهد کرد. دوربین سلفی نوکیا سی وان وضوح ۵ مگاپیکسل را دارد حداقل‌های عکس سلفی و مکالمه تصویری را برآورده خواهد کرد اما دوربین اصلی این گوشی به صورت تکی با وضوح پنج مگاپیکسل است که احتمالاً موجب نارضایتی کاربران نیز خواهد بود و اگر به دنبال عکاسی و ثبت عکس های با کیفیت هستید با هزینه زیر ۲ میلیون تومان می توانید انتخاب های بهتری نیز داشته باشید.
امکانات ارتباطی این گوشی شامل هات اسپات، وای فای دایرکت، وای فای و بلوتوث نسخه ۴.۲ می باشد.
سوکت شارژ نوکیا c۱ از نوع میکرو یو اس بی ۲ بوده به همین دلیل نباید از آن انتظار سرعت شارژ بالا را داشت. سیستم عامل نوکیاC1 اندروید ۹ بوده که روی CPU چهار هسته ای ۱.۲ گیگاهرتز سوار است. نوکیا سی وان دارای امکانات و حسگرهایی نظیر رادیو اف ام حسگرهای شتاب سنج و مجاورتی است. باتری گوشی ۲۵۰۰ میلی آمپر بر ساعت بوده و به نظر می رسد ماندگاری شارژ ایده‌آلی نداشته باشد نوکیا سی وان در رنگ های مشکی و قرمز به بازار عرضه شده است.

انرجایزر مدل E500s

این گوشی در سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه شد ابعاد نمایشگر این موبایل ۵ اینچ می باشد بدنه ۱۲۷ گرمی این گوشی از دو نمونه دیگر گوشی های زیر ۲ میلیون تومان کمی سبک تر است. این گوشی از دو سیم کارت میکرو و نانو پشتیبانی می کند. سیستم عامل انرجایزر نسبت به سایر رقبا کمی پایین تر است و اندروید ۸ دارد و سی پی یو چهار هسته ای ۱.۱ گیگاهرتز زیاد جذاب به نظر نمی رسد. این نقطه ضعف در کنار حافظه داخلی ۸ گیگابایتی و درگاه حافظه میکرو اس دی ۳۲ گیگی باعث شده تا این گوشی از نظر سخت افزاری نسبت به سایر رقبا حرفی برای گفتن نداشته باشد. یکی از نقاط قوت این گوشی شرکت انرجایزر دوربین اصلی ۸ مگاپیکسلی آن است که نسبت به دو گوشی دیگر که بررسی کردیم کمی بهتر است البته دوربین سلفی مانند رقبایش در این رده قیمتی ۵ مگاپیکسل است.

باتری ۲۰۰۰ میلی آمپر ساعتی گوشی انرجایزر ای ۵۰۰ اس نیز به نظر نمی رسد ماندگاری شارژ بالایی در این گوشی داشته باشد.

گلکسی A01 Core

سامسونگ a۰۱ کور در دو مدل تک سیم و دو سیم با رنگ بندی مشکی آبی و قرمز در آگوست ۲۰۲۰ به بازار عرضه شده است. این وزن گوشی ۱۵۰ گرم با ساختاری تمام پلاستیکی است. سامسونگ a۰۱ کر صفحه نمایش ۵.۳ اینچی با تفکیک ۱۶ میلیون رنگ دارد حافظه داخلی گوشی بسته به مدل ۱۶ گیگابایت یا ۳۲ گیگابایت می باشد رام گوشی نیز با توجه به مدل ۱ یا ۲ گیگابایت است. دوربین اصلی گوشی به صورت تک لنز و ۸ مگاپیکسل بوده دوربین سلفی ۵ مگاپیکسل می باشد. سیستم عامل سامسونگ گلکسی a01 Core اندروید ۱۰ است که نسبت به سایر گوشی های با رنج قیمت زیر ۲ میلیون تومان یک نقطه قوت قابل توجه است. سی پی یو چهار هسته ای ۱.۵ گیگاهرتزی این گوشی در رده متوسط جای میگیرد. ولی در عوض باتری ۳۰۰۰ میلی آمپر ساعتی گلکسی ‏a۰۱ کر که از نوع جدانشدنی نیز می باشد ماندگاری شارژ بالایی برای گوشی به ارمغان آورده است.

سامسونگ گلکسی a2 کر 

گلکسی a۲ کر یک گوشی دو سیم کارته با سیم کارت میکرو می باشد که در آوریل ۲۰۱۹ معرفی و در همان ماه نیز به بازار عرضه شد که از این نظر برای شرکت سامسونگ یک رکورد می باشد.
صفحه نمایش سامسونگ گلکسی a۲ کر ۵ اینچی بوده و از این نظر یکی از کوچکترین گوشی های موبایل با رنج قیمت زیر ۲ میلیون تومان می باشد. حافظه داخلی آ دو کر ۸ گیگابایت با یک گیگابایت رام می باشد. ولی اسلات اختصاصی کارت حافظه امکان اضافه کردن رم میکرو اس دی تا ۲۵۶ گیگابایت را به آن می دهند و تقریباً مشکل کم بودن حافظه داخلی را پوشش داده است. دوربین اصلی a۲ کر ۸ مگاپیکسل و دوربین صنفی ۵ مگاپیکسل می باشد و از این نظر این گوشی همانند گلکسی آ ۰۱ است. سیستم عامل اندروید ۸.۱ زیاد چنگی به دل نمی زند ولی سی پی یو ۸ هسته ای ۱ و ۶ دهم گیگاهرتزی در کنار حسگرهای شتاب سنج و مجاورتی و رادیو اف ام این نقیصه را کمی پوش شده است. باتری ۲۶۰۰ میلی آمپر ساعتی گوشی گلکسی با توجه به ابعاد کم صفحه نمایش به نظر کافی می آید گلکسی A2 Core رنگ بندی مشکی و آبی به بازار فرستاده شده است.

نوکیا ۲۷۲۰ flip

نوکیا ۲۷۲۰ فلیپ یک موبایل تاشو به سبک گوشی های قدیمی شرکت نوکیا است. نوکیا ۲۷۲۰ در سپتامبر ۲۰۱۹ به بازار عرضه شد این گوشی ۱۱۸ گرمی از نوع تاشو بوده و به همین دلیل صفحه نمایش آن فقط ۲.۸ اینچ می باشد. شاید قیمت بالای نوکیا ۲۷۲۰ فیلیپ به دلیل تعداد پایین گوشی های تاشو در بازار فعلی باشد و این قیمت به دلیل امکانات بالای این گوشی نیست ولی به هر ترتیب طرفداران خاص خود را دارد.
نوکیا ۲۷۲۰ فلیپ فقط ۴ گیگ حافظه داخلی دارد و می توان با یک کارت حافظه میکرو اس دی تا ۳۲ گیگ حافظه به آن اضافه کرد این گوشی فقط یک دوربین ۲ مگاپیکسلی ساده دارد و با شارژر میکرو usb شارژ می شود. سی پی یو دو هسته ای نیازهای این گوشی را برطرف خواهد کرد.
باتری ۱۵۰۰ میلی آمپر ساعتی نوکیا ۲۷۲۰ فلیپ ( bl-6v ) با توجه به مصرف پایین شارژ این گوشی امکان روشن ماندن گوشی تا ۷۰۰ ساعت در زمان آماده باش را مهیا کرده است.
 نوکیا ۲۷۲۰ فیلیپ در رنگ های مشکی و خاکستری به بازار عرضه شده است.

نوکیا c2 مدل Ta-1204 DS

نوکیا c۲ یک گوشی دو سیم کارت از نوع نانوسیم می باشد که در ۱۶ مارس ۲۰۲۰ به بازار عرضه شد.
وزن گوشی به دلیل ساختار آن کمی سنگین بوده و ۱۶۱ گرم می باشد. نوکیا c۲ با صفحه نمایش لمسی خازنی ۵.۷ اینچی و تفکیک رنگ ۱۶ میلیون رنگ دارای نسبت سطح صفحه نمایش به بدنه با درصد ۷۱ می باشد.
نوکیا c۲ ۱۶ گیگابایت حافظه داخلی و امکان اضافه کردن رم میکرو اس دی در اسلات اختصاصی خود را دارد. رام نوکیا سی تو ۱ گیگابایت می باشد.
این گوشی نوکیا از دوربین اصلی ۵ مگاپیکسلی و دوربین سلفی مگاپیکسلی بهره می‌برد.
سیستم عامل اندروید ۹ در کنار سی پی یو ۴ هسته ای ۱.۴ گیگاهرتزی عملکرد قابل قبولی دارد‌.
اسکن های نوکیا c۲ از نوع شتاب سنج و مجاورت ای بوده و این گوشی دارای رادیو fm نیز می باشد. باتری نوکیا c۲ ظرفیت ۲۸۰۰ میلی آمپر ساعت دارد که به نظر می رسد با توجه به مشخصات گوشی قابل قبول باشد. نوکیا c۲ در دو رنگ فیروزه ای و مشکی به بازار عرضه شده است.

 جمعبندی خرید گوشی زیر دو میلیون تومان

قطعاً مدل های بیشتری از گوشی های موبایل با رنج قیمت یک تا دو میلیون تومان را نیز می توانید در بازار پیدا کنید ولی در لیست بالا سعی شده کم نقص ترین گوشی های موبایل موجود با این رنج قیمت بررسی و برای خرید به شما توصیه گردد.

احمد بازدید : 12 یکشنبه 04 مهر 1400 زمان : 11:15 نظرات ()

تعداد صفحات : 51

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
جدیدترین اخبار روز را در مجله خبری آلما دنبال کنید. وبسایتی با محوریت موضوعات فناوری و مطالب ترند در شبکه های اجتماعی
اطلاعات کاربری
کدهای اختصاصی