loading...

مجله خبری آلما

مجله خبری آلما یک سایت خبری مناسب برای وبگردی است که می‌توانید بهترین خبرها را در این مجموعه مطالعه کنید

مقایسه دستگاه های لیزر موهای زائد

 لیزر موهای زائد یکی از رایج ترین روش از بین بردن موهای زائد است. امروزه در دنیا محبوب ترین روش به شمار می آید که چه بانوان و چه آقایان برای از بین بردن دائمی موهای خود از لیزر استفاده می کنند.

 اگر شما هم از داشتن موهای زیر پوستی رنج می برید یا از ژیلت ، موم  و ... خسته شدید و پوست شما در اثر استفاده مکرر از ژیلت دچار تیرگی شده است در این مقاله با ما همراه باشید تا با مقایسه دستگاه های لیزر موهای زائد،  بهترین دستگاه لیزر را انتخاب کنید. اگر در حال بررسی دستگاه های لیزر هستید، بسیار مهم است که تمام گزینه های موجود را در نظر بگیرید و با مقایسه آنها با توجه به نوع پوست و مویی که دارید بهترین انتخاب را کنید.
اگر به دنبال مراکز زیبایی و لیزر موهای زئد در شیراز هستید پیشنهاد می کنیم لیست کلینیک های لیزر موی زائد در شیراز را مشاهده کنید.
تنها مشکل اصلی لیزر این است که هزینه زیادی به بیمار تحمیل می کند. لیزر، آخرین و جدیدترین راه برای درمان موهای زاید است. بازار دستگاه‌های لیزر موهای زائد امروزه بسیار پررونق است. اما تنوع مدل‌های مختلف این دستگاه‌ها و کاربرد آن‌ها در رفع نیاز مراجعین با انواع رنگ پوست و موی متفاوت است. لیزرهای زیر برای درمان موهای زائد توصیه می شود:

دستگاه IPL :

آی پی ال intense pulse light یعین سیستم های نور شدید پالسی؛ در اصل لیزر نیست بلکه فلش لامپ های زنون هستند که نور چند طول موجی و non coherent ایجاد می کنند که قادر است اثرات گوناگون بر روی ساختارهای مختلف پوست داشته باشد و می توان با گزینش فیلترهای مناسب اثر دلخواه برای اهداف مشخص را بدست آورد.

دستگاه Elight :

این دستگاه ترکیب دستگاه IPL و دستگاه RF یا رادیو فرکانسی است.

لیزر دایود:

لیزر دایود جزء لیزرهای پر طرفدار بین عموم است. لیزرهای دایود رفع موهای زاید موجود به صورت پالسی و با طول موج های 800 یا 810 نانومتر می باشند. جذب این طول موج در ملانین تا حدی کمتر از لیزرهای الکساندرایت و یاقوت و بیشتر از Nd: YAG, IPL ها می باشد. به علت محدوده وسیع تنظیمات طول پالس و انرژی کاربردهای وسیعی داشته و قابلیت استفاده در پوست های تیره را نیز میسر می سازد. اگر فرد آگاهی و تجربه کامل نداشته باشد می تواند پوست فرد را بسوزاند. این دستگاه در نژاد ایرانی مناسب است.

مزایای لیزر دایود:

-    دارای عمق نفوذ بیشتر نسبت به الکساندرایت
-    کاهش ریسک به خاطر پالس یکنواخت
-    خنک سازی سطحی
-    قابلیت استفاده در پوست های تیره

لیزر الکساندرایت :

یکی از پیشرفته ترین دستگاه های لیزر دنیا برای از بین بردن موهای زائد می باشد. یکی از خصوصیات منحصر بفرد این دستگاه قابل تنظیم بودن طول موج (Pulse Duration) و میزان انرژی برای از بین بردن هر نوع مو و پوست می باشد . برخی بر این باورند که لیزر الکس از سایر لیزر های دیگر قدرتمند تر عمل کرده.  این دستگاه مجهز به سیستم خنک کننده مخصوص برای جلوگیری از سوزش می باشد.

سیستم لیزر Nd- YAG چیست؟

لیزرهای Nd: YAG برای استفاده در یک لامپ برق یا لیزر دیودی بطور اپتیکی پمپ شده اند. آنها یکی از رایج ترین انواع لیزر هستند، و برای بسیاری کاربردهای دیگر استفاده شده اند. لیزرهای Nd: YAG نوعا با یک طول موج 1064nm، در مادون قرمز، نور منتشر می کند.

الکساندرایت کندلا چیست؟

دستگاه الکساندرایت در دنیا بسیار شناخته شده است و کندلا یکی از برند‌های معروف تولیدکننده، در زمینه‌ی دستگاه‌ های لیزر پوست و مو است.  لیزر الکساندرایت به‌ویژه برای تیپ‌های پوستی خیلی روشن تا تیره کاربرد دارد. در زمینه‌ی موزدایی در نوع خود کم نظیر است و قیمت آن نسبت به سایر دستگاه‌های لیزر پوست، مو و زیبایی چند برابر است. سیستم خنک‌کننده‌ی الکس کندلا بسیار موثر و برای کاهش درد و سوزش در زمان انجام لیزر روی آن کار گذاشته شده است. تا جایی که دیگر نیازی نیست قبل از لیزر موها با این دستگاه، از کرم بی‌حس‌کننده استفاده کنید.


به طور کلی تعداد جلسات لیزر به عوامل متعددی بستگی دارد که معمولا در اولین مراجعه‌ به مراکز لیزر، توسط پزشک تعیین خواهد شد. یکی از فاکتورهای مهم در تعیین جلسات لیزر، ناحیه‌ای است که مورد لیزر قرار می‌گیرد. موهای قسمت‌های مختلف به جلسات متفاوتی نیاز دارند. البته عواملی از قبیل رنگ پوست، رنگ مو و ضخامت آن است که در از بین رفتن موها مؤثر است.

احمد بازدید : 7 دوشنبه 01 آذر 1400 زمان : 19:46 نظرات ()

اصلاح روابط مدیر و کارکنان و رهبری صحیح

توجه به روابط عاطفی و انسانی و شیوه رفتار بعضی از مدیران موجب می شود تا به آسانی زمینه دوستی و اعتماد پایدار بین مدیر و کارکنان واحد تحت سرپرستی ایجاد گردد.

به منظور بهبود روابط بین مدیر و کارکنان توجه به چند نکته مفید می باشد

-ارائه اطلاعات دقیق درباره عملیات سازمان و شفاف سازی کارها که موجب تقویت اعتماد و اطمینان کارکنان می گردد

-برگزاری جلسات برای رسیدگی به مشکلات کارکنان

-مدیر می تواند جلسات غیررسمی صنعت غذا با کارکنان خود ترتیب دهد. یا به مناسبت اتمام موفقیت آمیز یک کار فوق العاده با کارکنان خود نشستی ترتیب دهد.

باید توجه شود که رفاقت بیش از حد به کارکنان در راندمان کاری آنها تاثیر منفی نداشته باشد و مدیر را به هنگام اجرای برنامه های انضباطی با مشکل روبرو نسازد همچنین تبعیض در دوستی نیز موجب رنجش های می‌شود.

استفاده از نظرات و پیشنهادات کارکنان

بهبود در بهره‌وری با معجزه اتفاق نمی افتد و باید برای آن برنامه ریزی شود لازم است به تمام کارکنان فرصت مشارکت در برنامه های طراحی شده توسط مدیر داده شود. باید آنها را تشویق کرد که نظر خود را در مورد روش‌های بهتر اجرای کار ارائه دهند.

امروزه فلسفه مدیریت مشارکتی بر مبنای همکاری مدیر و کارکنان و تشریک مساعی آنها در نیل به هدفهای سازمانی در یک محیط دوستانه و پر تفاهم به صورت تصمیم گیری گروه قرار دارد.

طرح پیشنهاد کارکنان با این هدف به اجرا در می‌آید که کارکنان را برای ارائه پیشنهادات مربوط به کار خود یا کارهای دیگر که به سازمان در کاهش هزینه ها کمک می کند تشویق نمایند.

شرکتهای ژاپنی در ایجاد گروههای متشکل از کارگران و مدیران که به‌طور معمول روی مسائل جاری سازمان کار می کنند بسیار موفق بودند هر یک از کارگران عضو یک گروه مطالعاتی است و در آن گروه مشکلات کاری و راه‌حل‌های ممکن مورد بررسی قرار می‌گیرد.

این گروه ها گروه های کنترل کیفی یا هسته نظارت بر کیفیت را تشکیل می دهند الویت های گروه های کنترل کیفی یا هسته نظارت بر کیفیت برای بهبود فرآورده‌ها طراحی می گردد و سعی می شود با بهترین شیوه از توانایی قابلیت های اعضای گروه کار برای بهبود کیفیت استفاده شود. در جریان پی بردن به خصوصیات و استعدادهای متفاوت کارکنان از طریق کار کردن و آموختن در کنار هم تلاش های هسته ای نظارت بر کیفیت به تفاهم و بهبود ارتباط متقابل کارکنان می انجامند.

در گروه های متشکل از کارگران و مدیران، کارگران تشویق می شوند تا مشکلات موجود یا مشکلاتی را که امکان وقوع شان می رود به این گروه‌ها گزارش دهند. اساس چنین مذاکراتی تشویق کارگران به تفکر و بیان آزاد است و بنابراین از انتقاد از افراد مطلقاً پرهیز می شود. در نهایت باید کاری کرد که سازمان به سوی شکوفایی پیشرفت و بهبود مستمر حرکت داشته باشد در این مورد تدابیری همچون به کارگیری نیروی انسانی متخصص و هوشمند استفاده از مواد اولیه مرغوب هماهنگ سازی فرآیندهای انجام کار تنظیم زمان کار هماهنگ تجهیزات استفاده از طرح‌های تولید با ضایعات کمتر و ... نیز ضروری هستند.

برای حرکت به سوی پیشرفت و تعالی دائمی لازم است روحیه مشکل گشایی در سازمان به یک شیوه زندگی یا فرهنگ عمومی تبدیل شود این طرز تفکر باعث ایجاد کوششی پایان‌ناپذیر برای بهبود کارکرد کلیه کارکنان سازمان میشود تا که همواره برای بهبود سازمان تلاش و مجاهدت نمایند.

ره آورد های تکنولوژی

از دیگر عوامل مهم در بهبود بهره وری استفاده از بهترین و مناسبترین تکنولوژیست تکنولوژی به کارگران امکان می‌دهد با استفاده از نرم افزار و سخت افزار نوین کارایی و اثربخشی خود را ارتقا بخشند تکنولوژی همچنین موجب بهره گیری از سیستم های مدیریتی کارا تر و پیشرفته تر را در سازمان فراهم می سازد.

با به کارگیری تکنولوژی های جدید نباید انتظار داشت ظرفیت بالقوه به حد نهایی خود برسد . می‌توان با ایجاد تغییرات جزئی در جهت بهبود تکنولوژی مورد استفاده فعلی به نتایج خوبی در زمینه افزایش بهره وری دست یافت.

تحقیقات انجام شده موید این واقعیت است که به طور کلی بهره وری کار در مقایسه با آهنگ افزایش سرمایه گذاری ملموس به میزانی بالاتر و با آهنگ سریعتر ازدیاد پذیرفته است این امر دال بر ان است که با به کار گرفتن ماشین آلات بیشتر در ازای هر نفر کارگر به تنهایی علت ازدیاد بهره‌وری نمی باشد.

عامل سوم یعنی تحول تکنولوژیکی و دگرگونیهای شگردهای فنی مقدار سرمایه و نیز کار لازم برای تولید یک واحد کالا را به میزان زیاد تقلیل داده است.

چهار عامل کارایی کارگر جایگزینی سرمایه به جای کار صرفه جویی های ناشی از تولید به مقیاس وسیع پیشرفت های فنی بیشتر از سایر عوامل در ارتقاء سطح بهره وری تاثیر دارند.

جایگاه و اهمیت تحقیق و توسعه

امروزه سازمان های صنعتی به بخش تحقیق و توسعه خود بسیار توجه می‌کنند انها از این طریق هم هزینه‌های تولید را کاهش می‌دهند و هم محصولات نوین با کیفیت برتر و در مقیاس بیشتر تولید می‌کنند. سرمایه گذاری در امور تحقیقات و پژوهشی نه تنها باعث اتلاف منابع نمی‌شود بلکه سود آوری سرشاری نیز می‌تواند به دنبال داشته باشد. در جهان صنعتی امروز تحقیق و توسعه نقش مادر و سنگ اول زیر بنای پیشرفت و تکامل را دارد. شیوه های جدید مدیریت در پرتوی تحقیق و توسعه حاصل شده است.

افزایش سرمایه گذاری در تجهیزات و ماشین‌آلات

جایگزین کردن سرمایه به صورت تجهیزات و ماشین‌آلات به جای کارگر به ازدیاد محصول در ازاء نفر-ساعت کار کمک شایانی کرده است. امروزه اکثر صنایع پیشرفته جهان رباتیزه شده‌اند. ربات‌ها ماشین های تمام خودکاری هستند که حرکات انسان را شبیه سازی می‌کند و نمونه مشخص آن کارخانه تویتا در ژاپن است.

سود بردن از ابداعات و پیشرفت فنی در اکثر موارد بدون آنکه وجوه قابل توجهی در ماشین آلات و تجهیزات سرمایه‌گذاری شود، امکان پذیر نیست.

آن بخش از پیشرفت های تکنولوژی به طور مستمر و مداوم عمل می کنند و سطح کارآیی را از سالی به سال دیگر بالا می برند پدیده برتر و افزون تر از رهیافت های تکنولوژیکی می‌باشند. باید توجه داشته باشید که ماشین بخار کارآیی را یک شبه افزایش نداد بلکه سال ها طول کشید تا این ابداع بشر راه تکامل پیمود و به جایی رسید که توانست در زندگی انسان نقش اساسی را ایفا کند به بیان دیگر ترکیب انبوهی از اختراعات جزئی و یک اختراع اساسی بود که سودمند افتاد.

صرفه جویی های ناشی از تولید به مقیاس وسیع

هرچه کارخانه بزرگتر باشد مقدار تولید افزایش می یابد و هزینه متوسط هر واحد کالا کاهش می پذیرد زیرا هر واحد کالای اضافی فقط قسمت کوچکی از هزینه ثابت را به خود جذب می کند. بنابراین اندازه واحد تولیدی یا حجم تولید عامل اساسی دیگری است که بر سطح بهره‌وری تاثیر می گذارد. یکپارچه کردن صنایع ایجاد واحدهای عظیم و تولید هنگفت در ازدیاد کارایی تولید تاثیر بسزایی دارند و در تعبیر نهایی موجبات افزایش بهره وری را فراهم می سازد.

سایر عوامل موثر در افزایش سطح بهره وری

تغییر و دگرگونی در کیفیت مواد اولیه و نیز فرایند ساخت ممکن است موجب تقلیل کمیت مواد اولیه لازم برای تولید را فراهم سازد استفاده از نوعی سوخت برتر به جای سوخت پست تری که قبلاً مورد استفاده بوده بهره‌وری را افزایش می دهد. استفاده از حداکثر ظرفیت واحد تولیدی و اجتناب از تنگناهای تولیدی بی تردید اثرات بارزی بر بهره وری می گذارد. استفاده از تدابیر آرگونومی باعث سلامت شادابی رفاه و ایمنی کارکنان و در نتیجه باعث افزایش بهره‌وری کار می شود.

در صنایع مدرن امروزی به دلیل پیشرفت های خارق العاده در همبستگی فرآیندهای تولیدی و به مدد شبکه ارتباطات و مخابرات پیشرفته و انقلاب الکترونیک فرایندهای گوناگون تولیدی چنان به هم گره خورده اند برای مثال دیگر نیاز به ایجاد انبار و ذخیره سازی قطعات لوازم مواد اولیه و ... به شیوه قدیمی نیست زیرا پیوند از طریق شبکه کامپیوتری بین سفارش دهندگان و تولید کنندگان قطعات و مواد بسیار موزون و هماهنگ است. بدین معنا که اجزاء قطعات و مواد مورد نیاز کارخانه پس از سفارش به مقدار و تعداد لازم بدون معطلی برای فرایند تبدیل ارسال می‌شوند و این سفارش و دریافت به طور مستمر جریان دارد. به این نظام نظام تولید بهنگام و نظام موجودی صفر یا بدون انبار می گویند. در این نظام به جای این که کالا به مقدار زیادی خریداری و انبار شود همواره به اندازه نیاز و در جریان حمل و نقل و ورود به کارخانه است و از این جهت در هزینه های سرمایه ای به عملیاتی انبار و انبارداری صرفه جویی زیادی ایجاد می شود. از سوی دیگر مسائلی نظیر نظام اطلاعاتی مدیریت MIS صحیح رهبری درست روابط صنعتی مطلوب و وجود ارتباط صحیح بین کارکنان و کارفرمایان مطرح است. هدف از MIS عبارت است از تامین اطلاعات مورد نیاز برای مدیران در سطح مختلف به منظور تصمیم گیری صحیح و به موقع. هرگاه کارکنان نقش واقعی خود را در تحقق نهایی اهداف سازمان تشخیص دهند بی شک به کوشش و تکاپوی خود خواهند افزود در چنین شرایطی می‌توان انتظار داشت سطح بهره وری سریعتر افزوده شود.

مجددا تاکید می شود که یاد بهره‌وری را نمی‌توان به هیچ عامل واحد و منحصری منتسب داشت کارگرانی که آموزش بهتر و بیشتری دیده اند مادر از سرمایه بهتر و بیشتر به نحوه کارآمدی استفاده کنند و محصول بیشتری تحویل دهند بعلاوه سرمایه بهتر و بیشتر به کار گرفتن مطلوب‌تر کارگران آزموده را امکان پذیر می سازد در عین حال سرمایه بیشتر سود بردن از تکنولوژی پیشرفته را میسر می‌کند و تکنولوژی تکامل یافته به نوبه خود به کار گرفتن سرمایه را به نحوه کارآمدتر ممکن می نماید. پس از افزایش سطح بهره وری به جای آنکه متاثر از عامل یا علت بخصوصی باشد معلول ترکیبی از عوامل گوناگون و آثار متقابل آنها بر یکدیگر است.

نکاتی چند پیرامون عوامل موثر در افزایش سطح بهره وری

از آنجا که افزایش بهره وری یکی از اساسی ترین راههای دستیابی به تولید بیشتر و تأمین رفاه و بهزیستی افراد در جوامع مختلف است شناخت عوامل موثر در افزایش بهره وری از آرمان‌های پایه محققان و پژوهشگران این زمینه بوده است. برای افزایش سطح بهره وری عامل یا علت به خصوصی را نمی توان ارائه کرد بلکه ارتقاء بهره وری را باید معلول ترکیبی از عوامل گوناگون دانست.

با تعطیل کردن و از میان برداشتن واحدهای تولیدی غیرکارآمد می توان سطح کلی بهره وری را بالا برد.

علل تفاوت میزان بهره‌وری در کشور های مختلف

اگرچه امروزه نیروی کار تقریباً در کلیه کشورهای جهان از قدرت نیروی تولید بیشتری نسبت به یک قرن پیش برخوردار است اما با وجود کشورهای غنی تر در افزایش ظرفیت تولیدی و سطح بهره‌برداری خود به مراتب بیشتر از کشورهای فقیر موفق بوده اند و با پیشرفت زمان شکاف میان کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه از نظر میزان بهره‌وری عمیق تر میشود. البته در بین کشورهای توسعه یافته نیز بهره‌وری برخی کشورها در سطح پایین تری از سایرین قرار دارد.

نیروی انسانی یکی از مهمترین عوامل موثر در افزایش بهره وری است چنانچه ممالک آسیایی را به عنوان نمونه مورد توجه قرار دهیم می بینیم که از نظر کمیت نیروی کار در این کشور هیچ گونه کمبودی وجود ندارد. علت اصلی پایین بودن قدرت تولیدی نیروی کار در کشورهای آسیایی وجود کارگر غیرماهر به تعداد بسیار زیاد و کمبود شدید کارگر تعلیم دیده و ورزیده می باشد هنگامی که نیروی کار گیر ماهه خیلی بیشتر از میزان احتیاج باشد عرضه نیروی کار عملاً غیر مولد سخت فزونی می یابد و در نتیجه متوسط دریافتی عامل کار یا دستمزد شدیدا افت می نماید و در نتیجه بهره وری به صورتی چشمگیر تنزل می کند. اکثر کشورهای آسیایی به کشاورزی که بازده آن نسبتاً کم می باشد متکی هستند از منافع مالی کافی برای سرمایه‌گذاری در صنایع و در نتیجه جذب بخش از نیروی کار موجود به فعالیت هایی که دارای سودآوری بیشتر است برخوردار نیستند کشوری که قادر به تجهیز منابع کافی برای سرمایه گذاری باشد طبعا امکانات بیشتری برای افزایش سطح بهره وری خواهد داشت.

بسیاری از کشورهای در حال توسعه بخشی از منابع مالی محدود خود را به طرح های غیر اقتصادی اختصاص می دهند در بعضی از موارد جنگ و کشمکش های داخلی نیز موجب شده که منابع محدود به جای آن که به ایجاد تاسیسات و توسعه صنایع اختصاص یابد اتلاف شود.

شرایط اقلیمی اثری عظیم بر بهره وری دارد و یافته ها بر این نکته تاکید می کنند که در مناطق معتدل نسبت به مناطق استوایی و گرم نه تنها به بهره وری بالاتر می توان نائل امد بلکه آهنگ رشد بهره وری نیز در مناطق معتدل از شتابی به مراتب بیشتر برخوردار است.

گاهی اختلاف کشورها از نظر میزان بهره وری راباید معلول شرایط و مقررات بازرگانی و چگونگی روابط اقتصادی بین المللی آنها دانست.

لازم به ذکر است اختلاف موجود در میزان بهره وری مناطق مختلف را نمی توان کلا معلول عوامل ملموس و مادی دانست زیرا چه بسیارند عوامل غیر مادی از قبیل فرهنگ و اعتقادات یک قوم و ملت که نقش مهمی در عقب افتادگی برخی از کشور ها دارا می باشند.

پایین بودن سطح زندگی و کم بودن درآمد افراد عواملی هستند که بر تمایل به کار و عرضه انرژی سازنده و خلاقانه نیروی کار سخت اثر می گذارند و آن را به شدت کاهش می دهند. عوامل موجود در نظام اجتماعی جوامعی که اقتصادشان عمدتاً متکی بر کشاورزی سنتی است غالباً فقدان انگیزه برای تلاش را تشدید می کند و این وضعیت در بسیاری از کشورهای فقیر آسیایی به وضوح دیده می شود کشاورزی که در زمین اجاره ای کشت می کند و به تجدید اجاره و ادامه کار مطمئن نیست انگیزه چندانی برای بهبود زمین زراعی خود ندارد. غیبت از کار در کارخانه امری عادی و مناسبت های تشریفاتی جشن ها سوگواری ها و تعطیلات سالانه یک کشور نیز ساعت کار واقعی کار را در کلیه بخش ها تقلیل می دهد. تا زمانی که تحول اساسی در طرز تفکر برداشتها و باورهای افراد این جوامع به وجود نیاید سرمایه دانش فنی و منابع دیگر به هر اندازه و میزان که به کار گرفته شود از افزایش دائم و اضافه شدن فاصله و شکاف میان کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه جلوگیری نخواهد کرد.

فقدان انگیزه برای کار و کوشش و پایین بودن میزان مشارکت مردم از عوامل بازدارنده بهبود بهره وری در کشورهای در حال توسعه است و نقش نظام های حاکم مستبد اجتماعی سیاسی اقتصادی در آن کشورها بسیار چشمگیر است و برعکس در جوامع برخورداری از نظام های سیاسی حکومت مردم سالار و همچنین بهره مند از مواهب آزادی و عدالت اجتماعی اشتیاق وافری به کار و کوشش خلاقیت و آفرینش های علمی و هنری وجود دارد که حاصل آن توسعه و گسترش مشارکت اجتماعی سیاسی و اقتصادی مردم آن جوامع است.

احمد بازدید : 6 دوشنبه 01 آذر 1400 زمان : 19:44 نظرات ()

معرفی بهترین برندهای ژل و فیلر

در این مقاله با معرفی بهترین برندهای ژل و فیلر با شما همراه هستیم. در صورتی که برند فیلر مناسبی برای تزریق ژل انتخاب نشود ممکن است که عوارضی خطرناکی را برای فرد به دنبال داشته باشد و آسیب های جدی و جبران ناپذیری وارد شود. 

همان طور که می دانید در دنیای امروزه که رقابت زیادی بر سر زیبایی است، داشتن چهره ای خوب و متناسب یک فاکتوربسیار مهم زیبایی به شمار می رود و در اعتماد به نفس تاثیر بسزایی خواهد داشت. بسیاری از افراد به دلیل افزایش سن و یا عوامل دیگر ممکن است که دچار افتادگی گونه شوند و خط خنده ی آنها عمیق تر شود. آنها وجود دارداز جمله  تزریق چربی ، تزریق ژل و بوتاکس و دیگر موارد که از بین تمامی این روش ها تزریق ژل بسیار روش ایمن تری است.

اگر به دنبال بهترین مراکز برای تزریق ژل فیلر و بوتاکس هستید از لینک مراکز تزریق ژل و بوتاکس شیراز را دیدن کنید
در دنیایی پر از فیلرها و پروتزهای مختلف جهانی، فیلرهای ژوویدرم، استایلج و تئوسیال،  رستیلن و بلترو محصولاتی پیشگام به شمار می‌ روند که به افراد این امکان را می دهند تا با پر کردن بخش هایی از پوست که قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده اند و به داخل فرو رفته‌اند، چهره ای جوان داشته باشند. فیلرهای زیر چشم معمولا از اسید هیالورونیک طبیعی تهیه می شود که تناقضی با ساختار و ترکیب شیمیایی بدن شما ندارد. در نتیجه در طولانی مدت عوارضی نخواهد داشت. درادامه انواع مارک ژل ها و فیلرهای پوستی را ارائه خواهیم نمود:
در حال حاضر بهترین برندهای تزریق ژل در ایران به شرح زیر است:

 • ژل ژوویدرم ساخت لابراتوآر Allergan امریکا
 • ژل استایلج ساخت لابراتوآر Vivacy فرانسه
 • ژل تئوسیال ساخت لابراتوآر Teoxane سوئیس
 • ژل رستیلن ساخت لابراتوآر Galderma سوئیس
 • ژل بلترو ساخت لابراتوآر Merz کشور آلمان

مارک ژل ژوویدرم برند ژوویدرم XC:

از کاربردهای ژل ژوویدرم اولترا می توان برای رفع چین ها و خطوط ظریف و سطحی پوست نام برد. این ژل در رفع چین و چروک های عمیق تاثیرگذاری زیادی نخواهد داشت. این نوع پرکننده قادر است با حجم دهی و پرکنندگی بافت ها و اندام های مورد درمان چین ها و خطوط ظریف و سطحی را برطرف نماید. از این نوع فیلر در قسمت های نظیر اطراف لب ، بینی و چشم ها می توان بهره گرفت. جهت حجم دهی به لب ها از ژوویدرم اولترا XC استفاده می شود.

ژل استایلج:

این محصول توسط شرکت فرانسوی آزمایشگاه ویواسی تولید و برای اولین بار در سال 2011 وارد انگلستان شده است؛ استایلج اولین ژل تزریقی از جنس اسید هیالورونیک با لیدوکائین جهت بی حسی موضعی (لیگنوکائین) و آنتی اکسیدان به شکل مانیتول است که همگی در داخل یک محصول قرار دارند.  استایلج باعث برطرف شدن چین و چروک (پیشانی، خطوط پنجه کلاغی، بینی و چین و چروک اطراف چانه، دهان و غیره) شده، پوست را مرطوب و آبرسانی نموده و امکان تغییر در شکل و زاویه صورت را فراهم می آورد. (استخوان گونه، حفره گونه، حجم دهی به لب و صورت بیضی شکل)

ژل تئوسیال:

این محصول ساخت کشور سوئیس می‌باشد و می‌توان خطوط و چین و چروک‌های ظریف و شدید صورت را برطرف کرده و صورت را کانتور کرد.

پرلین ـ پرلین آل:

پرلین جهت برجستگی و حجم دهی به قسمت های صاف و تخت ، حجم دهی به لب ها و رفع چین و چروک و خطوط ظریف تا شدید مورد استفاده قرار می گیرد. پرلین به دلیل  دارا بودن مولکول های ضخیم و درشت و چسبنده خوب تر از ژل رستالین چروک ها و خطوط به نسبت شدید را پر می نماید و برطرف می سازد. دوام و مدت ماندگاری این نوع ژل از ۶ تا ۹ ماه متغیر می باشد.

ژل Restylane :

مانند ژل ژوویدرم ، محصولات فیلر دیگری از خانواده ی رستیلن نیز وجود دارند که برای درمان مناطق مختلف صورت به کار می رود. از رستیلن اصلی می تواند برای از بین بردن چین و چروک ها و نیز برای افزودن حجم لب های نازک استفاده کرد. Restylane Lyft ، ژلی بسیار ضخیم تر است که ، برای اصلاح چین و چروک های شدید مانند چین های بینی و همچنین برای گونه های از بین رفته و حجم دهی به آن ها استفاده می شود.

 ژل بلترو:

یک نوع فیلر هیالورونیک است که برای رفع چین و چروک برخی از نواحی پوست مورد استفاده قرار می گیرد . از بلوترو به هر دو حالت عمیق و سطحی بر روی پوست می توان استفاده کرد . این محصول بلافاصله بعد از تزریق نتایج فوری و قابل ملاحظه ای را ارائه می دهد.  بلوترو برای درمان چین و چروک های سطحی , پر کردن جای زخم های آکنه و نیز چین و چروک های عمیق صورت و نواحی خطوط لبخند  و … مورد استفاده قرار میگیرد.

برای مشاوره رایگان آنلاین به وب سایت آنلاین پذریش مراجعه نمایید

احمد بازدید : 7 دوشنبه 01 آذر 1400 زمان : 17:40 نظرات ()

بهره‌وری و راهکارهای بهبود و توسعه آن

منابع و عوامل تولید در هر سرزمینی محدود می‌باشند ولی احتیاجات بشر روز افزون، متعدد و نامحدود است. در نتیجه مصرف دائما در حال افزایش است و در صورتی که میزان تقاضا از میزان تولید بیشتر شود جامعه با نابرابری اقتصادی، تورم و مشکلات دیگر مواجه خواهد شد. اینجاست که ارزش و اهمیت بهره‌وری با توجه یا استفاده بهینه از عوامل تولید مطرح می‌شود.

بهره‌وری بسته به نوع افراد و در ارتباط با تجربه ها و دانش‌های آنها به نحوی گوناگون و غیر از آنچه به واقع هست مورد استفاده قرار گرفته است. رسالت اصلی علم مدیریت دستیابی به بهره‌وری بیشتر است، بهره‌وری حتی در خانواده که کوچکترین واحد اجتماعی است نیز معنی دارد به نحوی که دستیابی به زندگی با کیفیت و رفاه بیشتر سبب تلاش بیشتر و هدفمند خانواده‌ها شده است.

ارتقا بهره‌وری به تلاش برنامه ریزی شده و همه جانبه نیاز دارد. در پاره ای از مواقع ممکن است رسیدن به منابع حاصل از بهره وری چندین سال زمان نیاز داشته باشد از این رو سازمانها نباید در مراحل اولیه ناامید شوند. نظارت دقیق، بازنگری و اقدام اصلاحی برنامه های بهره‌وری را در مسیر صحیح خود قرار می‌دهد.

در برنامه ریزی برای بهبود بهره‌وری در بدو امر لازم است علل پایین بودن بهره‌وری در سازمان‌ها تشخیص داده شده و هدف نیز کاملا مشخص و روشن گردد. برنامه ریزی برای بهبود بهره‌وری شامل تغییر در روش‌های انگیزشی کارکنان و بهبود شرایط کار‌، بهبود نظام ها، دستورالعمل‌ها روش‌ها، فن‌آوری و ... است.

بهبود کیفی عامل کار

 نیروی انسانی مهمترین عامل در بهبود بهره وری است. با توجه به نکات زیر می‌توان بهره وری نیروی کار را افزایش داد:

 • نگرش مثبت کاری – داشتن غرور و افتخار کردن برای سازمان
 • ارتقای مهارت‌ها – از طریق آموزش و پژوهش
 • کمک به همکاران –کار گروهی
 • مشارکت در برنامه های بهبود بهره‌وری –گروه‌های کنترل کیفیت، طرح‌ها و پیشنهادها
 • اجرای درست کارها
 • حفظ سلامت جسمانی

مدیریت می‌تواند از طریق ایجاد انگیزش در کارکنان با اعطای پاداش های مادی، تفیض اختیار، ایجاد فضای دوستانه و شاد در بهبود بهره‌وری موثر باشد. به اعتقاد فابریکانت سرمایه گذاری در منابع انسانی عینا همانند سرمایه گذاری در ماشین الات و تجهیزات منشا بهره‌وری بالاتر است.

بر اساس تحقیق صورت گرفته در اتحاد جماهیر شوروی کلیه هزینه های آموزش و پرورش بر اثر افزایش تولید ناشی از تعلیمات داده شده به نیروی کار طی یک دوره ده ساله بازگشت شده و مستهلک می‌شوند.

برای بهبود کیفی نیروی کار علاوه بر آموزش باید به گماردن افراد در مشاغل مناسب، تندرستی افراد، محیط زیست و ... نیز توجه داشت. برای مثال در ساخت شاهراه پان آمریکن بررسی‌ها نشان داد که اضافه کردن غذای پروتئین دار به خوراک معمولی کارگران باعث گردید مقدار کار آنها به نحو قابل ملاحضه ای افزایش یابد.

هنگامی که ساعات کار طولانی باشد آهنگ کار بطیء است، بیماری به هنگام اشتغال رایجتر و میزان سوانح بالاتر است. نسبت کالای ضایع شده، مصالح تلف شده و ماشین آلاتی که خراب می‌شوند افزون‌تر است.

بهره‌وری را میتوان با کار زیرکانه‌تر و دقیق‌تر افزایش داد. میتوان با ارتقای کارایی فرایند کار از طریق استفاده از نرم افزارها و سخت افزارهای خودکار، تدابیر مهندسی صنایع و حذف مراحل زاید، بهره‌وری را بهبود بخشید. باید در نظر داشت دستیابی به ساختارهای عریض سازمانی و بهبود کارایی فرایند کار نیازمند به کارگیری سبکی از مدیریت است که به نوآوری و بهبود بهره‌وری بیشترین توجه را داشته باشد.

ایجاد تنوع در کارها و وظایف کارکنان و محول کردن تکالیف جدید که غنی سازی شغلی نامیده می‌شود عامل مهمی در جلب انگیزش و رضایت کارکنان به شمار می‌رود.

وجدان کاری

بیدار کردن وجدان کاری کارکنان و در نتیجه بهبود کیفی عامل کار، عمدتا از طریق آموزش و پرورش مستمر کارکنان برای ارتقای مهارت‌ها و کسب مهارت‌های جدید و ایجاد علاقه به کار در آنها، امکان پذیر است.

وجدان کاری عبارت است از گرایش درونی انسان‌ که به مدد آن فرد تمایل به انجام کار بیشتر و بهتر پیدا می‌کند و بدین وسیله به ارضای روانی و مادی می‌رسد. وجدان کاری را میتوان وضعیتی دانست که در آن افراد جامعه در مشاغل گوناگون سعی دارند تا کارهای محول شده را به بهترین نحو به انجام برسانند.

ارتقای وجدان کاری

برای ارتقا وجدان کاری اقدامات زیر را میتوان انجام داد:

 • اصلاح روابط مدیر و کارکنان و استفاده از روانشناسان برای بیدار کردن وجدان کاری
 • استفاده از نظرات و پیشنهادات کارکنان
 • استفاده از ره‌آورد‌های فناوری ( کامپیوتر، اینترنت و ... )
 • بکارگیری شیوه های جدید مدیریت
 • شفاف سازی شیوه های انجام کار و ارتقای سلامت اداری
 • بهبود قوانین و مقررات موجود
 • بیدار کردن و ارتقای تعهد و تقوای خدمت و احساس مسولیت کارکنان
 • ایجاد سرعت در اطلاع رسانی اداری

کیفیت زندگی کاری

شامل برنامه ها و اقداماتی می‌شود که منجر به ارتقای بهره‌وری و کیفیت در سازمان می‌گردد که شامل موارد ذیل است:

 • دادن پاداش‌های معقول به پرسنل
 • ایجاد محیط کاری امن، سالم و آرام برای کارکنان
 • ایجاد مشاغلی که توانایی کارکنان را ارتقا می‌بخشد
 • ایجاد امنیت و فرصت کافی برای رشد، بالندگی و تکامل شخصی
 • اجرای اقدامات و فعالیت هایی در سازمان که دارای مسئولیت اجتماعی باشند

اقدامات فوق نتایج ذیل را برای کارکنان خواهد داشت:

 • ایجاد رضایتمندی شغلی
 • ایجاد فرصت برای رشد و پیشرفت در مشاغل
 • روان شناختی کارکنان
 • تضمین و امنیت شغلی و تامین نیازهای مادی کارکنان
 • ایجاد روابط مناسب بین کارگر و کارفرما
 • بهبود شرایط کاری و کاهش میزان حوادث کاری
احمد بازدید : 4 یکشنبه 30 آبان 1400 زمان : 13:29 نظرات ()

انواع طراحی کابینت ام دی اف

در اینجا میخواهیم انواع مدل کابینت ام دی اف MDF را به شما معرفی کنیم. امروزه کابینت های ام دی اف در مدل های متنوع و زیبایی عرضه می شوند. این کابینت ها در رنگ های مختلف از جمله: کابینت ام دی اف سفید ، کابینت ام دی اف براق، کابینت ام دی اف سفید طلایی،کابینت ام دی اف سفید مشکی و ... می باشد.  مدل های مختلف ، تنوع رنگی زیاد و قیمت ارزان کابینت های mdf باعث محبوبیت زیاد آنها شده است. این مدل های متنوع میتونه برای رسیدن به طرح نهایی کابینت به شما کمک کنه. کابینت ها از انواع تجهیزاتی هستند که می توانند به دکوراسیون داخلی آشپزخانه چهره ای جذاب و متفاوت ببخشند. امروزه کابینت ها در انواع جنس و رنگ های مختلف ساخته می شوند که در میان این طرح های متنوع مدل کابینت های ام دی اف توانسته اند توجه افراد زیادی را به سوی خود جلب کنند.

کابینت ام دی اف چیست؟

ام دی اف یک محصول مفید از مشتقات چوب است. ام دی اف مخفف کلمه Mediumdensity fibreboard به معنی تخته فیبر با چگالی متوسط می باشد.  به طور کلی ام دی اف از ذرات خرده شده چوب تشکیل شده است. این الیاف توسط چسب یا رزین در یک دستگاه متراکم و فشرده شده و سپس تحت حرارت خشک می شوند و بعد از آن به قطعات مناسب برش می خورند.
طراحی دکوراسیون داخلی نقش بسیار مهمی در زیبایی منزل مسکونی دارد و جلوه ظاهری آن را چند برابر می کند. آشپزخانه پرکاربردترین و جذابترین بخش برای خانم های خانه دار است. افراد برای انتخاب بهترین نوع کابینت آشپزخانه موارد زیادی را ملاک خود قرار می دهند. با بررسی معایب و مزیت های هر کدام در نهایت اقدام به خرید کابینت کرده. اگر به دنبال خرید کابینت در شیراز هستید، می تونید لیست  کابینت ام دی اف در شیراز را مشاهده کنید. 
 قیمت کابینت ام دی اف نسبت به سایر کابینت های مختلف مثل کابینت گلاس، ممبران و چوب مناسب و ارزان تر است. البته به طور کلی کابینت آشپزخانه هایگلاس و ام دی اف از کابینت های اقتصادی محسوب میشه. یکی از مزایای مهم کابینت ام دی اف ، دوام بالا، زیبایی طرح ها و قابلیت ابزار خوری مناسب آنها است.

مزایا کابینت ام دی اف

 • هزینه مناسب
 • قابل برشکاری
 • موجود در اندازه و مدل های مختلف
 • پایدار و مقاوم
 • عدم داشتن نقص های طبیعی مثل گره های موجود در چوب
احمد بازدید : 7 شنبه 29 آبان 1400 زمان : 22:4 نظرات ()

رمان دختران لجبازپسران مغرور

 

مشاهده بخش سوم رمان دختران لجباز پسران مغرور

بخش چهارم رمان دختران لجباز پسران مغرور

 .شدم دانشگاه وارد ژکوند، لبخند یه با صبح.نشست و اومد هم آبتین مین، یه  خیلی هوا .مبد انجام رو عملیات زود که دست، دم گذاشتم رو نیازم مورد وسایل  هم رو شکم ملین قرص دوتا .زنهمی له له داره آبتین چجوری دیدممی بود؛ گرم خیلی  رفتم نباشه، مشخص چیزی که کردم، حلش خوب معدنی؛ آب توی انداختم

 .وایسادم روشونروبه

 .براتون بیارم گفتم ایدتشنه دیدم آب، بفرمایید آبتین، آقا -

 خیلی لبخند یه داد، جاشو تعجب به شک کم کم بعد کرد، نگاه بهم شک با اول

 .سرکشید نفس یه رو بطری .آورد هم رو قضیه وته سر مرسی، یه با زد محوی  آق ما جواب هم این .داشت فاصله باهاش صندلی یه که سرجام، نشستم برگشتم  دخترا، مثل هم آبتین .کرد دادن درس به شروع اومد استاد دقیقه چند از بعد .آبتین  خندم .نباشه زیاد چیزی نباشه، کم چیزی نوشتمی تمیز کرد،می عوض خودکار هی  رو فرصت هم من بیرون، بره که گرفت اجازه استاد از و پرید سرجاش از یهو گرفت،  پرت و چرت گنده، گنده بفهمه، کسی اینکه بدون آروم رو دفترش شمردم، غنیمت  اینارو »نکبت الیوسه، الیوسه لهه جامعه، انگل خرخر، کجایی، رفقیم« نوشتممی  از بعد سرجاش، گذاشتمش سروصدابی و آروم بعدش نوشتم؛ دفترش تو گنده، گنده  مرد نشستیم، دانشگاه حراست دفتر توی رفتیم.نشست و اومد هم آبتین مین، یه  نزاشتم جلو، کشیدم بینیم نوک تا رو اممقنعه .بازجویی کرد شروع حراست، مسئول  حجابی؟ با تو اا نادجو )حجابیم با دختر همچین من بله،(.بیاد بیرون موم تار یه  چمه؟ من مگه بله، -

 خودش، رو انداختمی چادر یه وشلوارک تاپ با بود ساله نه بود، عمم ا ا متح پس -

 .حالا - )واقعی داستان طبق(.مسجد رفتمی  نسبت؟ :مرد

 .چی ...هی :آبتین

 :گفت داد با مرد

 !چی؟ برای دویدیدمی هم دنبال :مرد

 .چی ...هی :آبتین

 کرده؟ گیر هیچی روی نوارت :مرد  .چی ...هی :آبتین

 .بیرون والسلام، اخراجید، روز سه هردوتاتون، :مرد

 .بیرون :مرد!نه :وآبتین من

 مرغ مثل آبتین دیدم ولی بیرون، رفتم ریلکس خیلی .استراحت روز سه بهتر، چه  هم من .کنه غش بود مانده کم بود، کلافه خیلی ره؛می ور اون به ور این از سرکنده

 .بیان قوزمیت دوتا اون تا بودم؛ نشسته صندلی رو ریلکس همینطوری  شدی؟ اخراج روز سه نیستی، ناراحت تو :آبتین  نه :گفتم ریلکس خیلی

 !خری خیلی ا اعقاو :آبتین

 :گفتم کردم، عوض نگاهمو مسیر

 .خودتونه از خری داری، لطف -

 .که ا اعقاو :آبتین

 .دوستاش سمت رفت بعدش  زدنت؟ کردن؟ چیکار :ریما

 کلته؟ تو چی عقل، جای به عزیزم، جان، ریما  گفتن؟ چی جدی حالا گچ، :مهتاب

 .اخراجید جلسه سه  چی؟ : مهتاب و ریما  .شنیدید که همین  .خورد دستم ببخشید، آخ :سارا  .خورده دستم ا لاثم که دستش، زیر زدم نامحسوس طور به البته  پرویی؟ خیلی دونستیمی کن، نگاه رو چشمت کوری؟جلو :آبتین

 .کردم عذرخواهی شما از که من ا امود لطفته، نظر ا لاوا -

 .شهنمی درست لباسم باعذرخواهی، :آبتین

 .کرد صحبت آدم عین تو با شهنمی بهتر؛ نشه، -

 .شدن خیر نقطه یه به نشستن پکر دیدم ها،بچه پیش رفتم  بروبچ؟ شده چی -

 .تحقیق واسه شمال بریم پوک، کله سه این با باید :ریما

 !یاخدا -

 بکنیم؟ غلطی چه :مهتاب

 .نمیام من -

 .دیمی دست از ترمتو نمره :ریما

 .درک به بدم -

 .شهنمی پاس ترم این :مهتاب

 .الاغ تا سه برم، اینا با میاد بدم نشه، -

 .گفتی وای :مهتاب  کنید؟می ناله و آه چتونه :ریما  رو جلسات ترینمهم از جلسه سه شدی؟ خل تو :ریما.ریما سمت برگشتم متعجب

 .نیستی کلاس سر

 .خالی شما جای عالی، خیلیم .استراحت روز سه بهتر، چه  گی؟می چی خاله به :مهتاب

 .بدبختم بفهمه، اگه مامانم  کنی؟ چیکار خوایمی :ریما

 .دونمنمی -

 .کشتت خاله شدی، ختبدب .اوف :مهتاب

 خونه؛ رممی همیشگی تایم سر گذرانم،می خوش گردم،می دور دور رممی .یافتم -

 .شهمی عالی

 

 ~بعد هفته یک~

 خالی جاتون گذشت؛ خوش بهم نبودم، دانشگاه تو که ایجلسه سه این حسابی  حرص من بیخیالی دست از هی ومهتابم، ریما نگو که گذشت خوش انقدر  چشمم خوردم،می رو قهوم داشتم بودیم، نشسته دانشگاه سلف تو . خوردنمی  از یدونه .دستش زیر زدم نزدیکش، رفتم .دستشه قهوه لیوان، دوتا که آبتین به خورد

 .لباسش رو ریخت هاقهوه

 کنیم؟ ناله و آه ما خواینمی ؟حالا بزنی دار رو آریان خواستینمی پیش، روز دو تا تو  .سفر ریممی دانشگاه جیگر پسر تا سه با .که نشد بد مه همچین :ریما

.شو خفه فقط -

 زنی؟می چرا حالا باشه، :ریما

 چشمای تو حسادتی چه دونینمی .نشد بد هم همچین ریماست، با حق :مهتاب  بود؟ دخترا

 !همین شید؛ خفه فقط -

 دور بریم ین؛آبت خواهر آوین، با قرار سر رفتم مستقیم .شد تموم کلاس اینکه بعداز  توی رفتیم کشیدیم؛ شیهه اسب مثل زدیم، زر کلی شاپ، کافی رفتیم اول .دور  زیادی انرژی با صبح.گذشت خوش ما به خیلی خلاصه .کردیم خرید گاو مثل پاساژ،  کرمی، مانتو .بپوشم لباس رفتم دادم، بدنم به قوصی و کش شدم، بیدار خواب از  یه .بردم هم رو کرمیم ست کفش و کیف مشکی، مقنعه یه با یخی جذب جین شلوار

 .کردم حرکت دانشگاه سمت به گرفتم وپنیر نون لقمه

 ضربه شد؛ جدا بابام از مامانم که بود سالم شش من بابام، دختر تک ریمام من  ب،**ل بود کافی برد؛می کلاس اون و کلاس این منو بابام خوردم، بدی خیلی روحی  رو من اومدمی هاپنجشنبه هاوقت بعضی مامانم .خریدمی برام چیز همه کنم؛ تر  کم شدم، افسرده دیگه ا ا عقاو آمریکا؛ رفت و کرد ازدواج یکی با ماه، دو از بعد .دیدمی  بود، سخت خیلی بود، سخت برام شدم؛ عصبانی و رنج زود بزنم، حرف اومدمی پیش  که رفتممی دانشگاه سمت به داشتم شدم، پیاده ماشین از و کردم پاک رو اشکام  اینکارا از کسی سارا از غیر ساراست؛ فهمیدم گرفت؛ پشت از رو چشمام یکی

 .کنهنمی  .وردار چشمام روی از دستترو سارا،  !سارام من فهمید که خره این :سارا

 .رفتمی راه داشت ژکوند لبخند یه با جفتم، اومد سارا  کلته؟ تو اینقشه چه باز -

 .هیچی تو، جون :سارا

 .بگو راستشو -

 احوال؟ حال سلام، :مهتاب  .عالی :سارا

 .افتضاح -

 .داشتن خبر موضوع این از مهتاب و سارا شد؛ محو لبخندشون کم کم  کنی؟می ناراحت انقدر خودتو چرا ...عزیزم :سارا

 !ندارم تو اسم به ایبچه نزن؛ زنگ دیگه گهمی زنم،می زنگ بهش وقتی نکنم؟  هیچ هستی؟ پدر از من انتقام یثمره تو گفتمی من ...به ...به ...که نمنک ناراحت  برو میگه ببینمت؛ فقط بیا مامانم، گم،می بهش وقتی ...ندارم تو به ایمادرانه حس

 .نیستم مادرت من عوضی، یدختره

 نگاه دیگه میکرد؛ نگاه بهم تعجب با شد،می رد پیشمون از هرکس زدم، زار بلند

 .نیست مهم امب ر مردم

 .نکن گریه من، بشم اشکات فدای الهی :سارا  .زدنمی زار و کردنمی گریه من پای به پا ها،بچه  .گذشت هاشسختی تمام با روز اون

 

ادامه در بخش پنجم رمان دختران لجباز پسران مغرور

احمد بازدید : 6 شنبه 29 آبان 1400 زمان : 20:13 نظرات ()

پلاسما تراپی چیست؟

در این مقاله به مواردی از جمله پلاسما تراپی چیست، پلاسما تراپی بینی، پلاسما تراپی صورت و موارد مشابهخواهیم پرداخت. اگر بخواهیم پلاسما تراپی را تعریف کنیم، پلاسما تراپی یک روش درمانی مدرن است که امروزه از جدید ترین روش‌های جوانسازی و شادابی پوست می باشد.

همان طور که می دانید در دنیای امروزه که رقابت زیادی بر سر زیبایی است، داشتن پوست خوب یک فاکتوربسیار مهم زیبایی به شمار می رود و زیبایی و طراوت پوست تاثیر بسزایی در زیبایی فرد خواهد داشت.
 از این روش معمولاً به عنوان جایگزین بوتاکس انتخاب می‌شود. بازسازی پوست پلاسما روش جدید غیر لیزری می باشد. به طور علمی، پلاسما نوعی گاز یونیزه شده و پر انرژی که از یون‌ها و الکترون‌های خنثی زیادی تشکیل شده است که آزادانه حرکت می‌کنند. برای بیان بهتر در مورد حالت پلاسما این‌گونه تصور کنید که در طبیعت سه نوع کلی حالت ماده وجود دارد. این سه حالت عبارت‌اند از جامد، مایع و گاز. جامد با گرفتن انرژی تبدیل به حالت مایع می‌شود و همچنین مایع با افزایش انرژی تبدیل به گاز می‌شود.
حال پلاسما از ماده حالت گازی شکل نیز انرژی بیشتری دارد. به عنوان مثال صاعقه نوعی حالت پلاسما را نشان می‌دهد. این حالت از ماده دارای دمای بسیار بالایی است و به طور قابل توجهی مستعد از دست دادن انرژی است چرا که دارای فشار پایینی است. در نتیجه در تماس با یک جسم سرد تر مانند بدن انسان انرژی آن بر بافت بدن تخلیه می‌شود.
اگر به دنبال بهترین مرکز پلاسما تراپی در شیراز هستید می تونید لیست مراکز پلاسما تراپی در شیراز را مشاهده کنید.

کاربرد پلاسما تراپی:

جوان سازی پوست و پلک ، رفع افتادگی پلک بالا و پایین ، از بین بردن خط و چروک های ریز اطراف چشم یا اطراف دهان و دیگر نواحی چین و چروک دار صورت. همچنین  پلاسما به لیفت صورت و سفت شدن پوست پیشانی ، گردن و غبغب نیز کمک می کند و همینطور تاثیراتی بر روی ترک های پوستی (استریا) داشته و همینطور به لیفت شکم می انجامد .


از دیگر کاربردهای پلاسما تراپی عبارتند از :

 • پلاسما تراپی بینی
 • لیفت بینی
 • جوان سازی دست ها
 • برطرف کردن کیسه های چربی چشم و رفع پف زیر چشم
 • درمان رگ های سطحی پوست و یا رگ های عنکبوتی
 • برطرف کردن آکنه فعال در بزرگسالان و یا جای زخم های طبیعی و یا ناشی از جراحی
   

جهت دریافت نوبت آنلاین پلاسما تراپی به وب سایت آنلاین پذریش مراجعه نمایید

احمد بازدید : 8 جمعه 28 آبان 1400 زمان : 18:58 نظرات ()

قسمت سوم رمان دختران لجباز پسران مغرور

 

مشاهده بخش دوم رمان دختران لجباز پسران مغرور

بخش سوم رمان دختران لجباز پسران مغرور

آبتین  دلم سارا، از ترسممی منم ...کنن اعلام رو پروژه این هایبندی گروه بود قرار وزام ر  این خوامنمی !خدا وایی !بیاره سرم ناجور بلاهای بیفتم تیم یه توی باهاش خوادنمی  ایبرگه شدم پیاده دانشگاه، تا روندم مستقیم شدم، ماشینم سوار اینکه از بعد .جنو  داخل رفتم خودمم اینا؛ سارا ماشین شیشه پشت زدم رو مبود کرده چاپ قبل از که  کنممی حال خیلی میاد؛ خوشم انقدر دختر این دادن حرص از چرا دونمنمی کلاس؛  مین، پنج از بعد .نشستم هابچه پیش جام، سر رفتم مستقیم .دادنش حرص با  شروع ز،می رو گذاشت رو گوی .شد کلاس وارد بود، دستش گویی که حالی در استاد

 .کرد خوندن اسم به

 و منصوری ، برومند هایخانم و خردمند سورنا فر، آریا آریان راد، آبتین :استاد

 .باهم صالحی

 !نه :سارا من

 .بشم تیمی هم خر کره این با تونمنمی من ولی واجب، احترامتون استاد :سارا  الاغ ...توام؟ با بودن تیمی هم مشتاق من خیلی که نه  !عمته الاغی، خودت !الاغ؟ گیمی من هب :سارا

.برگشتیم استاد سمت به زده بهت دو هر کشید، استاد که ایعربده با

 .بیرون راد؛ برومند، :استاد

 .بیرون رفتیم کردیم، جمع رو وسایلمون سریع

 دهنت؟ داخل گرفتیمی زبونتو اون دقیقه، دو تونستینمی :سارا

 !کثافت عمته، ...جیغ خرابکارم؟ من :سارا!رخرابکا لجباز دختره تو؟ یا من -

 .بزار احترام هو، ا امود جیغو؛ جیغ نزن، جیغ ا لاوا -

 !خری خیلی :سارا

 هابچه ساعت، یه بعداز .کردممی نگاش پوزخند یه با هم من بیرون، رفت دوید  و سورنا کین؟ انگار همه( .بودن عصبی عجوزه تا سه این با گروهی هم از همه اومدن،

 .رفتیم پارکینگ سمت به )ریانآ 

 ویز ویز هی من، کنار اومد پسر یه .کردممی خالی گاز سر حرصمو شدم، ماشین سوار

 .کردمی  تو؟ گیمی چی -

 ماشینت؟ پشت زنیمی بنر بزرگ چی برای الاغی، وقتی :پسره

 به نگاه یه ه،جاد کنار زدم رو ماشین لحظه یه !کرد؟می صحبت چی درمورد داشت  بود A3 برگه روی که ایگنده متن.رفت نداشتم آبروی این، این، کردم؛ ماشینم پشت  تیکه زنممی کلت با .کشممی رو همتون جیغ؛ .کردم مچاله گرفتم دستم توی رو  خر کره بشکنه دستت )ع(علی امام حق به !الهی بکشتتون خدا کنم؛می اتونتیکه  اتاق سمت رفتم اول خونه، داخل رفتم .خر پسره !اکبر الله !ایکبیری انتر گاو الاغ

 .دیوار به کوبندمش محکم زدن در بدون سام؛

 .خودت از گاوتر دوستای این با گاو، داری؟ تو که دوسته این الاغ، -

 .کنه رحم بهمون خدا ...!کرده رم نه، ...باشه :سام

 برگشت کرد،می بیداد توش ترس که ایقیافه با من، سمت کرد رو کرد، قطع رو تلفن

 .من سمت

 .الاغ ...جیغ ...کردم؟ رم من که -

 .بکنم غلط من :سام

 .نزنمت ....و ببخشم تا ببوس منو دست بیا بیشعور، -

 !ش ...با ...ب :سام

 که بیرون، برم در از خواستم .زدم ایپیروزمندانه لبخند یه بوسید، رو من دست اومد

 .سام سمت برگشتم بانیتعص با افتادم؛ برگه اون یاده

 .بیننمی بد وگرنه نپلکن؛ من ور و دور بگو، قوزمیتت دوستای اون به -

 .باشه :سام

 .آفرین  کردم، عوض نفتی آبی شلوار یه و ایسورمه شومیز یه با رو لباسام اتاقم، تو رفتم  از هم خونه تو !خدایا...که در به خورد چشمم که پایین، رفتممی هاپله از داشتم  درآوردم نفتی آبی شال یه برگشتم؛ رو بودم رفته که راهی .ندارم آرامش دستش  چشم خط یه با کمرنگ صورتی رژ یه با پوشیدم

 رفتم بود؟ نگفته بهم چیزی مامان چرا .اومدن خانواده با !به به .پایین رفتم کشیدم،  دختر یه .دادن و ر جوابم گشاده، روی با هم اونا دادم؛ بهشون بالایی بلند سلام یه

 .بود ششبیه هم خیلی بود، ناز خیلی بود، نشسته آبتین کنار

 گلت دختره خونتون، میایم وقت هر که شما جان محسن :)آبتین پدر(راد آقای

 .کن معرفیش هست، که حالا نیست؛

 .سرم تاج سارا، دخترم :بابا

 .انداخته راه سرم تاج چه نیگا، نیگا .من برم قربونش شده، مهربون چقدر بابا !اوه اوه

 .کردنمی نگام داشتن ژکوند، لبخند یه با همه

 و پسرم آبتین کنم،می معرفی دیدی؛ تازه رو من هایبچه کنم، فکر خب :راد آقای

 .بسته پشت از شیطونو دست ماشاالله، که سارا :بابا.شیطونم دختر آوین

 .بله که، اون :آبتین

 تو ماشاالله داشت؛ خبر قضیه از که سام الا سمتمون، برگشت تعجب با سرا همه  خاص برق از بود، روشن نورافکن اینا، آبتین یوالده خانم و ما والده خانم چشمای

 .بود گذشته

 .تروخدا ببخشید زدن، زنگ بهم دوستان برم، من ...چیزه :آبتین

 ذارهنمی صبح تا الان؛ بزارم دلم کجای و مامانم ...!خدا ای .رفت شد، جدا جمع از  مامان زدم؛ لبخند کوچمون، سر بقال به سری، اون »خبریه؟« :گهمی همش بخوابم،  خواستگاری، بیان خوانمی اگه«:گفتمی همش نکرد، ول پنج ساعت خود تا  صبح، تا »خواستگاریت؟ میاد کی ...!نمیاد گیرت این از بهتر خوبیه، پسره ...ها؟بگی کتش تو مگه بود؛ لبخند یه خدابه که دادممی توضیح براش هی خورد؛ منو مخ

 .آوین پیش رفتم .نذاشت ما واسه مصاب اعصاب روز اون خلاصه !رفتمی

 !هاباشیم خوبی دوستای هم با توانیممی بانو، شد عرض مجدد سلام  ریخته دوستی برنامه پیشت، بیام اینکه از قبل دختر آره؛ که معلومه سلام، :آوین

 .بودم

 :گفتم ایبچگانه لحن با

 جونم؟ آبجی آله هم، با دوستیم پس  کنیم؟ بازی میای آله، که معلومه :آوین  بازی؟ چه ...آره -

 چیه؟ داداشت ضعف نقطه...بچزونیم رو همدیگر داداشای :آوین

 .دختراش دوست -

 اوکی؟ برام، کن اس رو چهارتاشون شماره دم،می رو شمارم :آوین

 .تو حالا ...اوکی -

 مثل کنهمی شروع روشون، بیفته خط حساسه؛ روشون حسابی ...راشدفت :آوین

 .شهمی حال با خیلی زدن، جیغ دخترا

 .دستم دادی آتویی خوب ایول، -

 لبخند یه با صبح!پسر گل بشه پاره حنجرت کنممی کاری آبتین، آق برات دارم فکر  رو عملیات زود هک دست، دم گذاشتم رو نیازم مورد وسایل .شدم دانشگاه وارد ژکوند،  دوتا .زنهمی له له داره آبتین چجوری دیدممی بود؛ گرم خیلی خیلی هوا .بدم انجام چیزی که کردم، حلش خوب معدنی؛ آب توی انداختم هم رو شکم ملین قرص

 .وایسادم روشونروبه رفتم نباشه، مشخص

 .براتون بیارم گفتم ایدتشنه دیدم آب، بفرمایید آبتین، آقا -

 خیلی لبخند یه داد، جاشو تعجب به شک کم کم بعد کرد، نگاه بهم شک با اول

 .سرکشید نفس یه رو بطری .آورد هم رو قضیه وته سر مرسی، یه با زد محوی  آق ما جواب هم این .داشت فاصله باهاش صندلی یه که سرجام، نشستم برگشتم  دخترا، مثل هم آبتین .کرد دادن درس به شروع اومد استاد دقیقه چند از بعد .آبتین  خندم .نباشه زیاد چیزی نباشه، کم چیزی نوشتمی تمیز کرد،می عوض خودکار هی  رو فرصت هم من بیرون، بره که گرفت اجازه استاد از و پرید سرجاش از یهو گرفت،  پرت و چرت گنده، گنده بفهمه، کسی اینکه بدون آروم رو دفترش شمردم، غنیمت  اینارو »نکبت الیوسه، الیوسه هله جامعه، انگل خرخر، ایی،کج رفقیم« نوشتممی  از بعد سرجاش، گذاشتمش سروصدابی و آروم بعدش نوشتم؛ دفترش تو گنده، گنده

ادامه در بخش چهارم رمان دختران لجباز پسران مغرور

احمد بازدید : 9 جمعه 28 آبان 1400 زمان : 18:54 نظرات ()

بهره‌وری مجموعه عوامل

فابریکانت بهره وری مجموع عوامل را به این نحو تعریف می‌کند که هنگامی که مجموعه محصول تولید شده را در مقابل مجموعه نهاد ها به سنجش می گیریم بهره وری مجموعه عوامل حاصل می‌شود. مجموعه عوامل به کار گرفته شده در تعریف فوق تنها شامل نیروی انسانی نمی شود بلکه علاوه بر آن سرمایه گذاری در کارگاه تجهیزات وسایل ابزار و همچنین مصرف مواد اولیه را نیز در بر دارد.

فوراستیه برای محاسبه بهره وری مجموعه عوامل فرمول زیر را ارائه می کند

بهره وری مجموع عوامل = حجم فیزیکی محصول / کار مستقیم + کار غیر مستقیم + مواد و مصالح مصروفه + انرژی مصروفه + هزینه سربار

در تعریف اول درمدلهای ارائه شده برای اندازه گیری بهره وری مجموعه عوامل پیچیدگی و ابهام خاصی مشاهده نمی شود اشکال واقعی هنگامی مطرح می گردد که بخواهیم عوامل مورد نظر را در مخرج کسر موزون و به هر یک ضریب ویژه انتساب دهیم چرا که روش های گوناگون موزون کردن عوامل نتایج حاصله را به نحو قابل ملاحظه دگرگون می سازد ، بدیهی است هر قدر شیوه اندازه‌گیری پیچیده تر شود احتمال خطا افزایش پیدا می‌کند.

فرمول P=o/aL+bK فقط هنگامی در عمل قابل پیاده شدن است که مقادیر ضرایب a و b به دقت مشخص شود.

بهره وری عامل منفرد

دومین مفهوم اساسی در سنجش بهره وری بهره‌وری بخشی یا عامل منفرد می باشند

بهره‌وری سرمایه

بهره‌وری سرمایه یا به بیان دیگر میزان تولید به ازای هر واحد از سرمایه به کار گرفته شده در ساده ترین شکل به صورت زیر ارائه می شود

بهره‌وری سرمایه= مقدار تولید / میزان سرمایه بکار گرفته شده

مشکلی که پیش می آید این است که میزان سرمایه به کار گرفته شده را چگونه باید تعیین نمود روش محاسبه استهلاک یکی از عواملی است که در تعیین سرمایه به کار گرفته شده دخالت دارد.

می توان گفت که برای انجام محاسبات بهره وری سرمایه با استفاده از مدل های موجود تقریباً هیچ گونه نتیجه علمی مترتب نیست.

بهره‌وری مواد

مدل سنجش بهره وری مواد اولیه در ساده ترین شکل عبارت است از

بهره‌وری مواد اولیه= میزان محصول تولید شده / مقدار مواد اولیه مصروفه

این مدل به اقتضای مورد می‌تواند اشکال پیچیده به خود گیرد یعنی مخرج کسر می‌تواند شامل مجموعه ای از انواع مواد خام مصالح و ملزومات باشد. هر یک می‌تواند به اقتضای سهمی که در تولید دارد بر اساس ضرایب ویژه‌ای محاسبه موزون شود.

شاخص هایی که در نتیجه محاسبات بهره وری مواد به دست می آیند می‌‌توانند طی دوره ای از زمان شواهد ارزشمندی در این باب ارائه کند و نشان دهد که آیا کیفیت بهتر مواد خام و مرغوبیت آن هاست که موجب ارتقاء سطح بهره‌وری را فراهم می‌کند یا آن که به خاطر استفاده از روش های بهتر و صحیح تر خرید و انبارداری و مصرف مواد خام است که اتلاف کمتری صورت می‌گیرد و در نتیجه بهره وری افزون‌تری آید می شود.

با آنکه تجزیه و تحلیل یافته های ناشی از محاسبات بهره وری مواد می تواند برای افزایش سطح تولید و اعتلای میزان بهره وری بسیار مفید باشد به سبب اشکالات بنیادین که در تعیین مقدار واقعی رقم مخرج کسر یاد شده وجود دارد استفاده از مدل های سنجش بهره وری مواد بسیار محدود است.

بهره وری کار

هنگامی که از بهره وری بدون توصیف بیشتری سخن گفته می‌شود مراد اشاره به بهره وری کار یا بهره‌وری نیروی انسانی است. به همین دلیل اندازه گیری بهره وری کار معمولی ترین طریق اندازه گیری بهره وری است در سنجش بهره‌وری عامل کار حجمی فیزیکی محصول تولید شده یا ارزش پولی آن به ازای هر واحد نیروی کار مصروفه مثلاً ساعت نفر تعیین می شود.

علت عمده این امر که انجام محاسبات بهره‌وری کار به خلاف سایر روش های سنجش بهره‌وری این پایه مورد استقبال و عمل پژوهشگران قرار گرفته آن است که بر خلاف انجام محاسبات شاخص های بهره وری کار در دست داشتن اطلاعات زیاد ضروری نمی باشد و محاسبات آن تقریباً آسان صورت می پذیرد نسبتاً آمار و ارقام بیشتر و صحیح تری در این زمینه یافت می‌شود.

مدل پایه ای سنجش بهره‌وری کار را می‌توان به شکل زیر ارائه کرد

بهره‌وری عامل کار = میزان محصول تولید شده / مقدار نیروی انسانی بکار گرفته شده

صورت کسر را می توان به صورت حجم فیزیکی کل محصول یا به صورت ارزش پولی کل محصول بیان کرد اما مخرج کسر چگونه تعیین می شود.

طبق نظر اشتاینر و گلدنر کل ساعت کار مشتمل است بر میزان کار کارکنان تولیدی به علاوه میزان کار کارکنان اداری و دفتری کادر تعمیراتی و کارکنان کادر سرپرستی اما از دید فوراستیه کار مورد نظر در کسر یاد شده فقط جمع کار مستقیم و کار غیر مستقیم است و کارهای قراردادی خرید خدمت در محاسبه لحاظ نمی شوند.

در مورد بهره‌وری کار چنانچه اعتقاد به عدم تساوی مطلق اجزای مخرج کسر بوده و تمایل به موزون کردن آنها از طریق انتصاب ضرایب ویژه وجود داشته باشد باز مشکلات عدیده پدیدار خواهد شد به همین سبب است که امروزه در اکثر محاسباتی که در این زمینه انجام می پذیرد اجزای مخرج کسر مورد اشاره همگن و متجانس فرض می شود.

تفسیر شاخص های بهره وری کار

این امر که در سنجش بهره‌وری میزان ستانده نیروی کار به عنوان معیار مرسوم از مقبولیت عام برخوردار است نباید منجر به این استنتاج شود که تغییرات حاصله در شاخص های بهره وری منحصراً به تلاش کارگران و بهبود کیفیت و کمیت نیروی کار مهارت آنها مرتبط می‌شود.

فابریکانت در این مورد اعتقاد دارد پیدایش تغییر در شاخص میزان تولید به ازای هر نفر ساعت کار متاثر از ایجاد تغییر در سه عامل است

۱-تغییر ناشی از میزان سرمایه که به ازای هر نفر ساعت کار به خدمت گرفته می شود

۲-تغییر ناشی از میزان کارایی مجموعه کار و سرمایه مصروفه

۳-تعبیر ناشی از متوسط کیفیت و مهارت نیروی انسانی به کار گرفته شده

اشتاینر و گلدنر دلایل ایجاد افزایش بهره وری کارگاهی فرضی را طی ۵ مورد به شرح زیر خلاصه می کنند؛

۱-ممکن است مهارت کارگران افزایش یافته باشد یا آنکه ممکن است کارگران صرفاً به تلاش خود افزوده باشند

۲-ممکن است واحد تولیدی تعداد ماشین آلات را به ازای هر کارگر افزایش داده باشد یا آنکه ماشین‌های بهتری را به کار گرفته باشد

۳-ممکن است درجه مرغوبیت مواد خام افزایش یافته باشد

۴-ممکن است روش و سازمان تولید تغییر یافته باشد.

۵-افزایش مشاهده شده ممکن است ناشی از بهره‌برداری از ظرفیت کامل واحد تولیدی باشد.

احمد بازدید : 5 جمعه 28 آبان 1400 زمان : 18:48 نظرات ()

آنچه در مورد جراحی و عمل بینی باید بدانید

جراحی بینی جزو بالاترین درصد های جراحی زیبایی در کشور ماست. چه آقایان چه بانوان  سلایق و دید متفاوتی در انتخاب بینی ایده آل خود دارند. انسان ذاتا به دنبال زیبایی و زیباتر شدن است. در ایران، هر روزه عمل جراحی بینی رو به رشد است.

 اگر قصد جراحی انواع بینی گوشتی و استخوانی را دارید، انتخاب بهترین  متخصص جراح پلاستیک امری بسیار مهم است. اگر در شیراز زندگی می کنید و به دنبال بهترین متخصص جراحی بینی هستید از لینک رو به رو می توانید لیست بهترین متخصص جراحی بینی در شیراز را مشاهده کنید. افراد زیادی به دلایل مختلف حاضر هستند زیر تیغ جراحی بروند.  اما اگر نتیجه مورد انتظارشان را مشاهده نکنند، به جز مشکلات ظاهری، مشکلات جسمی و آسیب های جبران ناپذیری ممکن است به فرد وارد شود.  عمل زیبایی بینی طبیعی جزو بالاترین درصد های جراحی های زیبایی در کشور ماست. به همین دلیل انتخاب بهترین متخصص جراح بینی کاری دشوار می باشد. در اینجا لیستی ازبهترین و مجرب ترین متخصص ها را برای راحتی حال شما فراهم کرده ایم که بتونید انتخاب مناسب تری داشته باشید.

انواع روش های عمل بینی

1- روش رینوپلاستی بسته:

روش اولیه جراحی بینی بوده و مدت‌هاست که بسیاری از جراحان پلاستیک بینی از آن استفاده می‌کنند. در این روش از طریق سوراخ های بینی و در داخل خود بینی انجام می شود.

2- جراحی بینی به روش باز:

روش جراحی باز ، روش جدیدتر عمل بینی است. در این روش برش پوستی روی کلوملا داده می‌شود، پوست روی بینی کاملاً به سمت بالا رانده شده جراحی زیر دید مستقیم صورت می‌گیرد. عیب این روش نیاز به برش پوستی کلوملا و تورم بیشتر پس از جراحی نسبت به روش بسته است. با توجه به اینکه وسعت آزادسازی پوست در این روش بیشتر است، بر طرف شدن تورم بینی به خصوص سر بینی در این روش کمی طولانی تر از روش بسته است ولی نهایتا این تورم در همه بیماران از بین خواهد رفت.
در ادامه به بررسی مزایا و معایب هر کدام از این روش ها خواهیم پرداخت.

مزایای جراحی بینی به روش باز:

کمتر شدن احتمال غیر قرینگی بینی
سهولت در گذاشتن گرفت های غضروفی و استخوانی یا پروتز ها
فضای بیشتر برای کار کردن جراح
توانایی برای انجام عمل در بینی های مشکل
این روش در اعمال ثانویه ارجح است
تجربه نشان داده است که رینوپلاستی باز در بد شکلی های شدید بینی نتیجه بسیار بهتری خواهد داشت
مزایای روش بسته جراحی بینی:
زمان عمل در این روش حدود 15 دقیقه از روش باز کمتر است
بر روی پوست کلوملا برشی وجود ندارد 
در این روش ورم نوک بینی کمتر ازروش باز است لذا ورم زودتر برطرف میشود.

استراحت بعد از عمل بینی؟

استراحت کامل فقط برای روز اول عمل است و ازروز دوم شخص میتواند از بستر خارج شده و کارهای شخصی خود را انجام دهد. راه رفتن، نشستن و مطالعه بلامانع است. ولی شخص باید حداقل تا یک ماه از انجام کارهای سنگین و حرکات ورزشی شدید خودداری نماید. زیرا این کارها خطر خونریزی و تورم و یا تغییر شکل بینی را بالا میبرند و برای کسی که مورد عمل قرار گرفته مضر هستند.

جهت نوبت دهی آنلاین به وب سایت آنلاین پذریش مراجعه نمایید.

احمد بازدید : 7 پنجشنبه 27 آبان 1400 زمان : 21:20 نظرات ()

تعداد صفحات : 204

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
جدیدترین اخبار روز را در مجله خبری آلما دنبال کنید. وبسایتی با محوریت موضوعات فناوری و مطالب ترند در شبکه های اجتماعی
اطلاعات کاربری
کدهای اختصاصی